» »

Novi iMac raztelešen

Novi iMac raztelešen

Ars Technica - Slike notranjosti najnovejšega modela jabolčnega računalnika so sedaj na voljo javnosti, krivci za vse skupaj so seveda ponovno Japonci. Dandanes je že skoraj samoumevno, da so azijski otočani prvi, ki pogledajo v drobovje novih hardverskih stvaritev, pri iMacu ni nič drugače. Poslikali so vse sestavne dele novega modela, predvsem področje okoli procesorja, saj ta ni prispajkan na osnovno ploščo, kot je bila to dosedanja praksa, ampak sedi v podnožju. To bi znalo pomeniti, da bodo uporabniki po novem lahko nadgradili celo procesor v svojem iMacu, kar do sedaj ni bilo možno.

27 komentarjev

we_are_borg ::

Yes! :D
death is irrelevant

Alec999 ::

Škoda da je grafična prilotana.

Pyr0Beast ::

Zdej je treba sam še nov procesor dobit, al pa navit vse skupaj >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

B-D_ ::

To pomeni da bodo uporabniki sedaj lahko za samo 300.000 SIT nadgradili svojo konzolo, kar prej ni bilo možno. Očitno se tudi konzole premikajo v svet računalništva... 0:)

lukaz ::

Macintoshi so točno toliko konzola, kot si ti opica...

Matevžk ::

Se pravi 97 % (sodeč po izsledkih genetike)? ;)
No offence, off-topic in sporočilo je bilo politično, versko, softversko in genetsko nevtralno :)
lp, Matevžk

Spajky ::

Yup, socket je enak kot na Asusovem adapterju za P-M nadgradnjo s.478 plate ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jst ::

Appli konzola?

Namesto da bi spraševal v eni drugi temi za program za obdelavo zvoka, bi v osx samo kliknil na program, ki je prisel zraven...

Dr_M ::

Jst: sej tut v windiowsih dobis kej zravn, ki je tocno tok uporabno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matevžk ::

Sound Recorder za 60 sekund? :D
lp, Matevžk

Dr_M ::

ne ne bom zacel flejmanja :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matevžk ::

OK, 1:0 zate :D Priznam, da sem kdaj malo anti-MS usmerjen :\ Trdno sklenem, da se bom poboljšal >:D
lp, Matevžk

IceIceBaby ::

To pomeni da bodo uporabniki sedaj lahko za samo 300.000 SIT nadgradili svojo konzolo, kar prej ni bilo možno.


Nadgradnje so že od nekdaj možne. Na trgu je precej razširitvenih kartic, ki imajo na sebi G4 procesorje za starejše mašine. Večina ostalih komponent je pa itak ista kot pri PCjih. Kupiš večji disk in v 5 minutah sam zamenjaš, enako kot na PCu.

Očitno se tudi konzole premikajo v svet računalništva... 0:)


Po eni strani mi je primerjava macov s konzolami ubistvu kar všeč. Konzolo prižgeš in 5 sekund pozneje že igraš igre, ki jih PCjaši dobijo čez pol leta :) Nobenega sranja z inštalacijo, driverji, neskladji med strojno opremo... Enako je z Macom. Prižgeš, delaš in uživaš v tehnologiji in softveru, ki bo v consumer PCje prišel čez par let :)

iskra ::

Klik za še eno zanimivo novico: Mac OS X dual-booted na IBM Think Pad-u :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

nicjasno ::

To ni nic novega. Tribesman poganja to ze precej casa.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

opeter ::

Bom počakal vsaj še eno generacijo. Tačas pa mi bo G4-ka zvesto služila.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jetam ::

Prižgeš, delaš in uživaš v tehnologiji in softveru, ki bo v consumer PCje prišel čez par let :)


S to razliko, da je tokrat ravno obratno. PC tehnologija je po par letih prisla na Mac.

In zacuda je sedaj po Applovih benchmarkih Intel arhitektura toliko-in-tolikokrat hitrejsa od PowerPC. Hm. Narobe svet?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

IceIceBaby ::

Te dualcore procesorji niso stari pentium m, torej je apple predstavil novo tehnologijo :) Sicer pa nisem imel v mislih procesorjev in matičnih pliošč, na tem področju pomoje apple nikoli ni bil pretirano v prednosti ali v zaostanku (razen ob izdaji G3, takrat smo lahko PCjaši samo gledali). Milsil sem predvsem na OS in pa nekatere bombončke, ki so pri Macih nekaj samoumevnega že par let, na PCju jih pa skoraj ne vidiš, razen če kupiš drago razširitveno kartico. Razne wireless kartice, bluetooth, firewire, motion sensorji, magnetni power adapterji...

Applovi benchmarki pa itak vemo kakšni so :) Prilagojeni tistemu, kar hoče jobs pokazat, čista manipulacija. Na netu se že dobijo prvi real world testi in iMac G5 (eno jedro) je trenutno le malenkost počasnejši (še to verjetno zaradi 200mhz nižje frekvence) od intel iMaca, pri delu z videom je intel celo veliko počasnejši od G5, še G4 ga poseka. Tukaj gre za universal aplikacije, ne za emulacijo prek rosete.

Pomoje G5 ni slaba zadeva, quad powermaci so svinsko hitre mašine, pa iMac tudi ni počasen. Samo apple je moral dobit bolj zanesljivega dobavitelja. Pa tudi sicer intel dela dobre procesorje, tako da so pomoje naredili dobro potezo. Samo še vseeno se mi zdi škoda G5.

opeter ::

Meni je tudi žal, da ne bodo več Mac-i na PowerPC-jih. Če bom želel v prihodnosti G5-ko, bom moral kupiti XBox-a?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OwcA ::

Ahitekturno je G5 odlična zadeva. Precej prepričan sem, da bodo PowerMaci zadnji presedlali na Intele.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

neonX ::

Dvomim, da ima WIN kaj podobnega in tako uporabnega priloženo ob namestitvi:

iLife: iDVD, iPhoto, iMovie HD, iWeb, iTunes in GarageBand
http://www.apple.com/ilife/

iWork: Pages in Keynote
http://www.apple.com/iwork/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neonX ()

IceIceBaby ::

iWork ne dobiš skupaj z OSom. Je treba kar lepo plačat :) Cena je nekaj manj kot 20k sit pri nas.

neonX ::

Seveda dobiš - Trial.

Looooooka ::

no no ne hvalmo prevec macov.ocitno jih mate sam za maile.
vsi,ki jih majo za muzko majo z nadgradnjo vec kot samo mini probleme.
Al ga nadgradijo in morjo pol kupvat nov software(da ne bo kdo reku znajt se pa downloadi prek torrenta al pa kj tazga...) al morjo pa kupt cel nov mac in SPET nov software.
In morm rect da jih sploh ne pride tok pocen.V bistvu ko sm sestel kok denarja je sosed vrgel za maca sm si v glavi za ta denar v vsak kot sobe dal en PC.
Tko da ce bo tole saltanje prnesla lazjo nadgradnjo bo vecina mac userjev super happy.Ker prej niso bli.Tko da stop the BS.

IceIceBaby ::

Looooooka, ne razumem te čist dobr. A windows softvera pa ni treba posodabljat al kaj ?

Poldi112 ::

Ne, wordstar in lotus 1-2-3 so večni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jst ::

Jaz bom pa moji izbranki kupil intel maca.

Je rekla, da ji je tako zelo všeč, da bi ga kar imela, čeprav pojma nima o računalnikih. No, z macOS se bo pa že malo navadila delati :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple osvežil iMace

Oddelek: Novice / Grafične kartice
255574 (3336) thezerox
»

Apple predstavil nove računalnike Mac Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6710520 (8154) Jst
»

Novi produkti iz Apple-ovih logov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
579811 (8005) BladE_
»

Windows XP na novih iMacih z Intelovimi procesorji: potrjeno

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
304616 (2976) zos
»

eMac v Monitorju

Oddelek: Operacijski sistemi
111960 (1732) jamiroq

Več podobnih tem