» »

msn messenger 7.0 požre preveč...

msn messenger 7.0 požre preveč...

DJ Hamster ::

imam sicer malo starejši računalnik, ampak vseeno dela krasno... ko pa odprem messenger in dva pogovora pa ta zadeva popapca 87% rama... imam ga pa 192mb..
potem je jasno, da kakšno brskanje po internetu odpade... no, razen če si zaželim da mi računalnik zamrzne...

to so ti p******* microsoftovi "naj naj" programi...

drugače imam lahko pognan emule, shareazo in igram sw-jedi knight 2 multiplayer brez problemov... samo messenger je preveč požrešen

torej - ima kdo kakšno rešitev? če sploh obstaja :\

Srachko ::

Meni dela Messenger 7.5 čisto lepo. Res je, da mi malo brejka, ko preklapljam med Firefoxom in Messengerjem, vendar se da potrpeti.

Mam pa Pentium 500 MHz, 192 MB SD-RAM, WinXP Pro SP2, GeForce 2 MMX. Če slučajno uporabljaš WinXP, poskušaj izklopiti vse možne vizualne teme, saj so le te zelo požrešne.
I can see clearly now, the brain has gone...

R33D3M33R ::

Seveda obstaja rešitev in sicer se imenuje Miranda IM. Je odličen zastonjski! sporočilnik, ki med pogovori porabi okrog 3MB ram, ko je idle pa kakih 600k 8-O .
Je pa res, da nima nekih grafičnih emotikonov, ne podpira igranja iger, dregljajev in podobnega kiča kot ga ima MSN. Je odlična za prenos datotek in še bi lahko našteval. Skratka, sporočilnik po moji meri :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

|SNap| ::

Miranda je super, le da ima probleme z msn pluginom. Vsaj pred parimi meseci jih je imela ze skoraj pol leta, ko sem jo nehal uporabljati po kakem letu uporabe. In to je na njihovih forumih znan problem.

Ce ti dela, super, meni na zalost ni :(

DJ Hamster ::

heh... no... če koga zanima sem odkril Gilly Messenger... kar fajn stvarca... precej okrcan messenger... ampak še vedno messenger :D

amm... mam windows 98se, 412mhz intel celeron procesor... lepo solidnih 20gb na enem in 10gb na drugem disku, 192mb rama kot sm že reku... 32mb nvidia geforce2...

enkrat sem si za probo namestiu winXP ampak je računalnik enostavno deloval prepočasno... tako da...

miranda im mi je pa tudi kar luštkana, samo pogrešam kakšno urejanje seznama stikov in kakšne zvočne učinke ob prejemu novih sporočil... drugače pa super

R33D3M33R ::

Seznam stikov se da urejati, klikneš desno kjerkoli na contact listo pa lahko dodajaš skupin premikaš kontakte iz ene v drugo pa še druge čudeže :) .
Zvoke se tudi da naštimat in sicer pod Options -> Events -> Sounds.

Kot je |SNap| omenil so včasih težave z MSN pluginom ja, se mi zdi da se včasih enostavno odklopi z omrežja in se ne poveže nazaj. To je malo moteče, upam da bodo kmalu napako odpravili!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

DJ Hamster ::

aha... super :)) potem pa i love miranda im :D

hmm... no ja... mene do zdaj ni še nič vn vrglo... v teh nekaj urah :8) me zanima kaj bo čez nekaj dni... 8-)

hvala za info:))

Microsoft ::

Pismo, jst mam pa 1GB RAMa, pa se mi to nic ne dogaja. Cudno to. Mogoce bi si mogu odstranit mal rama, da bi ga mel kakih 32kB, pa bi pol delalo bolje.

Mislim, res. MSN je pac MSN. Samo zdej smo leta 2006 (ze nekaj dni), tko da 192MB je vec kot ocitno premalo. Prav tako mas alternativo, ki se ji rece Windows Messneger. Sicer ne recem, da porabi manj RAMa, samo za probat je. Sploh zaradi tega, ker je tolko manj nacickana.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DJ Hamster ::

hmm... ne, ne :D miranda im mi je zdaj kar všeč...:) sicr že res da so včasih težave s prejemanjem datotek, drugače pa se je treba samo z nastavitvami poigrat pa super dela tudi msn plugin...:)) no... mi je pač všeč ker sem lahko hkrati prijavljen še na icq...

in kar je res, je res... lahko počnem 2krat več stvari kot prej...

namesto windows messengerja (sem ga preizkusil in res ni nič posebnega) priporočam Gilly Messenger... isto ****** >:D kot windows messenger, samo da ima še nekaj dodatnih funkcij...
hmm... se opravičujem, samo ne najdem več linka za download... tako da, če bi kdo rad preizkusil... naj piše...
no... pa ni mi treba teme zaradi tega brisat, ker piše da se program lahko modificira in distributira naprej... samo omenit moraš original avtorja... heh... ta pa je tako ali tako omenjen v setup-u...

bacil ::

webmessenger.msn.com

DJ Hamster ::

super... zdaj so pri mirandi težave še s pošiljanjem datotek... kliknem da pošlje, človek na drugi strani pa sploh ne dobi poziva da bi kaj sprejel...
in obratno... nekdo nekaj pošlje meni in v večini primerov jaz ne dobim poziva... hmm:8)

R33D3M33R ::

Hm, jaz nimam nikakršnih problemov s prenosom datotek, še nikoli jih nisem imel. Sem pa pustil vse nastavitve kar na privzete, torej nič nisem spreminjal pa mi lepo deluje. Poglej pod Events -> File transfers.
Mogoče si pod Events -> Ignore kaj spreminjal. Vsi stolpci morajo biti počiščeni, lahko pa seveda za vsakega posebej nastaviš kako naj Miranda ravna z njim. Recimo, daš Supress online notification za tiste gnjavatorje, ki se morajo 100x na dan ponovno vpisovati da so srečni :)
Ne vem, meni dela fajn, poleg tega pa tudi ne gnjavi kot Messenger pri prenosu datotek, da so nevarne in podobno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

DJ Hamster ::

ja... no.. saj mogoče niti ni kriva miranda... ker imam zdaj neke težave z internetom... recimo prej mi je z microsofta vleklo pri 90kb/s zdaj pa 30kb/s ;( :\ pa tudi sicer mi nekam počasi deluje...:| čeprav sem pregledal z ad-aware, spybotom, in avast antivirusom... našli so nekaj malenkosti, ampak povezava pa še vedno počasna...:'(

hmm... no ja :D to pa ne spada več pod to temo :D 8-)
--( Connection reset by peer )--

DJ Hamster ::

hehe... sem že uredil... če koga zanima... super program, če se komu zdi da ima prepočasno povezavo... TZ Connection Booster

in ta zadeva je še celo brez kakšnih "prijaznih" dodatkov... vse kar je, je to da izbereš kakšno povezavo imaš... potem ti pa u bistvu ni treba nič spreminjat... samo next klikaš...:))
res.. hudoooo:D
--( Connection reset by peer )--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675332 (15973) tilinho20
»

Google Talk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10815639 (9462) slitkx
»

Cenzura v MSN Messengerju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13117335 (13015) 64202

Nadomestek za M$M Me$$enger

Oddelek: Programska oprema
311864 (1650) OwcA
»

ICQ ali Messenger ?

Oddelek: Omrežja in internet
91675 (1548) ahac

Več podobnih tem