» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
229 / 357
»»

3p ::

WhiteAngel je izjavil:

Aja, problem mladih raziskovalcev je v posledično slabem raziskovalnem okolju. Asistenti so pedagoško preobremenjeni in ne morejo delati researcha, profesorji so v glavnem po sestankih, iščejo denar in predavajo. Tako da v raziskovalni skupini ostane eden ali dva MR-ja, ki delata ločeno, sama neko profesorjevo idejo iz nule, za katero je dobil denar. Seveda, če ti v 4-ih letih ne uspe opraviti izpitov na doktorskem študiju, imeti SCI članek in doktorirati, mora tako profesor kot MR vračati del sredstev za nazaj (eno leto bruto plač). Super ti je to okolje, res. Za jurja.


Čisto si zgrešil poanto.

Po mojih izkušnjah profesorji MRje vseeno običajno izberejo v boljšem delu generacije. In ti bi takoj dobili zaposlitev v "industriji" za več denarja. Po par letih bi pa že bili senior full-stack foo-buzzword-matic framework developerji z za slovenske razmere dobro plačo.

Pravim, da vseeno ni vsem, v vsakem obdobju kariere, pomemben le denar, denar in denar.

eric_cartman ::

Pravim, da vseeno ni vsem, v vsakem obdobju kariere, pomemben le denar, denar in denar.

Vse dokler ne najemaš stanovanjskega kredita in dobiš otroka. Potem gre vsak MR iskat delo v zasebni sektor.. Sicer te na banki z 28. plačnim razredom še povohajo ne..

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

3p je izjavil:


Po mojih izkušnjah profesorji MRje vseeno običajno izberejo v boljšem delu generacije. In ti bi takoj dobili zaposlitev v "industriji" za več denarja. Po par letih bi pa že bili senior full-stack foo-buzzword-matic framework developerji z za slovenske razmere dobro plačo.

Pravim, da vseeno ni vsem, v vsakem obdobju kariere, pomemben le denar, denar in denar.


Po mojih izkusnjah pa najbolj podlozne, ki jim je edina prioriteta, da ves cas ustrezejo sistemu in imajo seveda super ocene. Sej niso neumni, so pa ozkogledi, ce menijo, da so s tem iztrzili kaj posebnega. Jaz bi v to sel, ce absolutno ne bi bilo kaj drugega.

Mojo sem spoznal ravno na koncu njenega studija in je bila pravtako oprana s strani faksa kako super je to in so te MRe gledali kot ne vem kaj posebnega. Sem imel obcutek, kakor, da je faks tak zaprt sistem, kjer nihce ne vidi kaj drugega in je enostavno tisti, ki je nekoliko visje ne vem kaj posebnega. No v glavnem, moji sem zelo zelo odpriporocal, da gre v to, kar je bilo tezko, ker ji je tiste 1000€ delovalo kot ne vem kaj. V glavnem mi je uspelo, v sestih mesecih je ze delala za vec kot dvakratnik v normlanih pogojih brez tistih cudakov.

jernejl ::

Tilen je izjavil:

1.173 evrov bruto torej za:

To je torej plača za visokošolsko izobrazbo.
Tako na hitro to primerjajmo z minimalno plačo:
- 1.173 evrov bruto je 812 evrov neto (brez olajšave za otroke),
- minimalna plača pa je 668 evrov neto.
Če dodamo še regres, ki naj bi bil za tiste z minimalno plačo 1050 evrov, za ostale pa 887 evrov, je torej neto razlika v mesečnem dohodku 130 evrov.
Naslednje leto zna biti razlika še precej nižja, če se bo minimalna plača dvignila, kot načrtovano, na približno 700 evrov neto.

Če imaš otroka, je razlika sicer par evrov višja od zgoraj izračunane, vendar zaradi višjih dohodkov lahko padeš v višji razred pri plačilu cene vrtca, prejmeš nižji otroški dodatek, otrok morda ni upravičen do kosila v šoli, prejme nižjo štipendijo, pa najbrž sem še kaj pozabil.

Ob takih ponudbah se poraja vprašanje, zakaj bi se nekdo šolal nekaj let dlje, če bi lahko v tem času bil že zaposlen za minimalno plačo. Zato, da bo začel služiti denar nekaj let kasneje in v zameno dobil kakšnih sto evrov več? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Bizkit45 ::

Če dodamo še regres, ki naj bi bil za tiste z minimalno plačo 1050 evrov, za ostale pa 887 evrov

kateri zakon je to? kolikor je meni znano, je višina regresa določena samo z najnižjo mejo nasplošno in ne po višini prejema plače. Ali se motim?

Mato989 ::

Bizkit45 je izjavil:

Če dodamo še regres, ki naj bi bil za tiste z minimalno plačo 1050 evrov, za ostale pa 887 evrov

kateri zakon je to? kolikor je meni znano, je višina regresa določena samo z najnižjo mejo nasplošno in ne po višini prejema plače. Ali se motim?


V javnem sektorju so se zmenli za 3 visine odvisno od place za letos pac...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Bizkit45 je izjavil:

Če dodamo še regres, ki naj bi bil za tiste z minimalno plačo 1050 evrov, za ostale pa 887 evrov

kateri zakon je to? kolikor je meni znano, je višina regresa določena samo z najnižjo mejo nasplošno in ne po višini prejema plače. Ali se motim?

Pisal sem o višini regresa v javnem sektorju:
https://www.delo.si/novice/slovenija/ja...

tecmax ::

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

za tak denar ne moreš dobiti dober kader, simple as that.


Neumnost. Koliko pa misliš, da dobijo (mladi) raziskovalci po fakultetah in sorodnih inštitucijah? In predvidevaš, da so zato (vsi) zanič?

Skratka, denar ni neposredno merilo kvalitete kadra. In ne delajo vsi le za denar. Seveda pa imaš z višjim proračunom tudi bistveno boljšo izbiro.

A glede na to, da je ta forum, vsakič ko ni potrebno, v besedah poln "domoljubnih" čustev: tu lahko kak ITjevec svoja čustva spremeni v dejanja. Manj plače, več dela za domovino. Rojak Samo vas potrebuje.


Ne pozabite, da je govora o pripravniškem delovnem mestu z nič delovnih izkušenj, kjer je plača znižana za 6 razredov. Za uradniške pozicije pripravništvo traja 10 mesecev in se lahko skrajša za tretjino. Očitno gre za 26. plačni razred, kar pomeni, da je osnovno delovno mesto, ki ga pripravnik zasede po 6-10 mesecih, v 32. razredu. Mladi raziskovalec na fakulteti je 1 oz. 2 razreda nižje. To je osnovna plača, verjetno imajo še kakšne dodatke, pa napredovanje najbrž tudi ni ovira za dobre IT kadre.

Če res imajo zanimivo delo, dobro opremo, izobraževanja, predvidljivo plačo, normalen tempo dela, kjer ne pregoriš pri 40, ... mogoče ni tako slabo. Očitno pa ni za tiste, ki potrebujejo max plačo.
Tale opis je veliko bolj zanimiv kot 80% brezvsebinskih oglasov "fullstack, backend, C#, java, ...".

zavtom ::

tecmax je izjavil:


Če res imajo zanimivo delo, dobro opremo, izobraževanja, predvidljivo plačo, normalen tempo dela, kjer ne pregoriš pri 40, ... mogoče ni tako slabo. Očitno pa ni za tiste, ki potrebujejo max plačo.
Tale opis je veliko bolj zanimiv kot 80% brezvsebinskih oglasov "fullstack, backend, C#, java, ...".


Da se malo spomnimo, ne toliko nazaj.
https://www.rtvslo.si/slovenija/zaposle...

Žal tukaj tudi mid plača ni. Zadnjič se je uslužbenka javnega sektorja na podobni poziciji drugega organa hvalila s CCNA certifikatom. To precej pove o tem koliko se v javnem sektorju izobražujejo.

Tilen ::

Da ne boste preveč ugibali. Obstajajo uradni podatki o plačah.

Primer:

Povprečne mesečne plače in indeksi povprečnih mesečnih plač po: SKD DEJAVNOST, MESEC, PLAČE , MERITVE
JAVNOST, MESEC, PLAČE , MERITVE
Neto plača
Plača za obdobje [EUR]

J62.01 Računalniško programiranje

2018M01 1.370,97
2018M02 1.369,40
2018M03 1.369,79
2018M04 1.377,62
2018M05 1.379,52
2018M06 1.382,46
2018M07 1.388,42
2018M08 1.392,75
2018M09 1.394,90
2018M10 1.411,21
2018M11 1.420,96
2018M12 1.443,02

Podatke najdete tukaj:

Statistični urad Republike Slovenije
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

To pomeni da ima nekdo z 20 let delovne dobe 1380€ neto? žalostno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

Tako je. Z vsemi bruto dodatki, kot je npr. delovna doba, poslovna uspešnost, individualna uspešnost, projektni bonusi, ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vazelin ::

Saj pol se podatki ujemajo z anketo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tilen ::

Niti ne. Mediana se ugotavlja pri 2500 EUR v anketi, med tem ko se tam sklepa, da je povprečje mnogo višje, kar seveda ni res.

Mediana se skriva nekje med 2000-2499EUR, torej polovica zaposlenih zasluži manj kot to, medtem ko je povprečje (aritmetična sredina) najbrž krepko višje, saj obstajajo posamezniki, ki imajo več kot 7500EUR BRUTO plačo.


To "mnogo višje povprečje" je po podatkih SURS cca 2200 EUR BRUTO (1400 neto) z vsemi bruto dodatki, kar pomeni, da je mediana še bistveno nižja od te cifre.

Skratka, nobene splošne bogatije v programiranju, da ne bo kdo nasedel raznoraznim forumskim debatam, ki to branžo prodajajo za suho zlato.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vazelin ::

sam moraš upoštevat tudi da so v tej mreži tako invictusi kot frizerke, ki so naredile tečaj od smart ninje. Verjetno uni elita iz fri-ja dobiva nadpovprečno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tilen ::

Povprečje in mediana sta dovolj jasna pojma za diskusijo, da ni potrebno s frizerkami in fri-jevci.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mato989 ::

Skratka, nobene splošne bogatije v programiranju, da ne bo kdo nasedel raznoraznim forumskim debatam, ki to branžo prodajajo za suho zlato.


Mene bolj kot bogatija privablja veliko lažje in bolj verjetno delo od doma, kot pa bajne plače...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

po anketi sodeč se bolj malo od doma dela:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

secops ::

Tilen je izjavil:

Niti ne. Mediana se ugotavlja pri 2500 EUR v anketi, med tem ko se tam sklepa, da je povprečje mnogo višje, kar seveda ni res.

Mediana se skriva nekje med 2000-2499EUR, torej polovica zaposlenih zasluži manj kot to, medtem ko je povprečje (aritmetična sredina) najbrž krepko višje, saj obstajajo posamezniki, ki imajo več kot 7500EUR BRUTO plačo.


To "mnogo višje povprečje" je po podatkih SURS cca 2200 EUR BRUTO (1400 neto) z vsemi bruto dodatki, kar pomeni, da je mediana še bistveno nižja od te cifre.

Skratka, nobene splošne bogatije v programiranju, da ne bo kdo nasedel raznoraznim forumskim debatam, ki to branžo prodajajo za suho zlato.


Ko sem delal še preko študenta sem na koncu dobil ven cca 1600e neto, tako da denar v ITju je. Nato še bistveno več. Na vsake toliko časa Finance objavijo seznam IT podjetij z najvišjimi plačami. Mogoče moraš ssmo delodajalca zamnejati.

Težko pa je računanti povprečje plač, saj je IT področje postalo res zelo široko. Frontend development, če temu lahko tako rečemo, se gre že vsaka 4 vaška firma, kjer so vsi zaposleni presrečni ker zaslužijo več kot sosed na 3 izmene v tovarni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secops ()

Tilen ::

Ne skrbi za mojo plačo. Moj delodajalec je kul in ga ne želim zamenjati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Recordman ::

> Na vsake toliko časa Finance objavijo seznam IT podjetij z najvišjimi plačami.

Ta teden so objavili lestvico podjetij iz vseh branž.


Žal je za paywallom.
Če ima kdo dostop do agregiranih podatkov iz ajpesa (3rd party ponudnik, tipa bisnode), pa lahko sam naredi export in prilima tule.

Mavrik ::

Tilen je izjavil:


Skratka, nobene splošne bogatije v programiranju, da ne bo kdo nasedel raznoraznim forumskim debatam, ki to branžo prodajajo za suho zlato.


Programiranje je trenutno eden najboljše plačanih poklicev na svetu in eden najhitrejših načinov za zaslužiti milijon samo s plačilom za delom za nekega delodajalca. Ampak da to pogruntaš moraš najprej nehati namenoma zanikati obstoj boljših plač in se začeti spraševati:

1.) Zakaj nekateri dobijo 120k$+ plačila za neko brezvezno kucanje JavaScripta, ki se ga lahko nauči vsak napol sposoben programer?
2.) Kako prideš do naročnikov, ki toliko plačujejo.

Lahko pa seveda sediš na svoji riti, delaš za enega lokalnega nateguna in si rineš prste v ušesa ko ti podatki kažejo da si lahko za isto delo plačan 5x več. No, ali pa linkaš statistične podatke, ki ne vključujejo najbolj plačanih ljudi v industriji (ker je zelo redko kdo dovolj nor, da si izplačuje 5kEUR in več kot normalno plačo).
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

delaš za enega lokalnega nateguna

Saj če ne zasluži programer, zasluži pa njegov nategun.

Niso zaman lastniki slovenskih "softwerskih" podjetij med največjimi premožneži...
sudo poweroff

trulex ::

Mavrik je izjavil:

Tilen je izjavil:


Skratka, nobene splošne bogatije v programiranju, da ne bo kdo nasedel raznoraznim forumskim debatam, ki to branžo prodajajo za suho zlato.


Programiranje je trenutno eden najboljše plačanih poklicev na svetu in eden najhitrejših načinov za zaslužiti milijon samo s plačilom za delom za nekega delodajalca. Ampak da to pogruntaš moraš najprej nehati namenoma zanikati obstoj boljših plač in se začeti spraševati:

1.) Zakaj nekateri dobijo 120k$+ plačila za neko brezvezno kucanje JavaScripta, ki se ga lahko nauči vsak napol sposoben programer?
2.) Kako prideš do naročnikov, ki toliko plačujejo.

Lahko pa seveda sediš na svoji riti, delaš za enega lokalnega nateguna in si rineš prste v ušesa ko ti podatki kažejo da si lahko za isto delo plačan 5x več. No, ali pa linkaš statistične podatke, ki ne vključujejo najbolj plačanih ljudi v industriji (ker je zelo redko kdo dovolj nor, da si izplačuje 5kEUR in več kot normalno plačo).


Maš kakšen namig?

D3m ::

Se sliši, kot, da promovira MLM.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Mavrik je izjavil:

Tilen je izjavil:


Skratka, nobene splošne bogatije v programiranju, da ne bo kdo nasedel raznoraznim forumskim debatam, ki to branžo prodajajo za suho zlato.


Programiranje je trenutno eden najboljše plačanih poklicev na svetu in eden najhitrejših načinov za zaslužiti milijon samo s plačilom za delom za nekega delodajalca. Ampak da to pogruntaš moraš najprej nehati namenoma zanikati obstoj boljših plač in se začeti spraševati:

1.) Zakaj nekateri dobijo 120k$+ plačila za neko brezvezno kucanje JavaScripta, ki se ga lahko nauči vsak napol sposoben programer?
2.) Kako prideš do naročnikov, ki toliko plačujejo.

Lahko pa seveda sediš na svoji riti, delaš za enega lokalnega nateguna in si rineš prste v ušesa ko ti podatki kažejo da si lahko za isto delo plačan 5x več. No, ali pa linkaš statistične podatke, ki ne vključujejo najbolj plačanih ljudi v industriji (ker je zelo redko kdo dovolj nor, da si izplačuje 5kEUR in več kot normalno plačo).


Ce so povprecja kakor pravi SURS in je kapica nekje pri 120k€, potem je primerjalno se vedno slabo v branzi. Z isto logiko, kjer ne poznas meja in gres za denarjem, si kot pravnik, ekonomist itn lahko b.p. milionar. Glede na stereotip programerja in vecino, ki jih poznam, ki zgolj programirajo mi to pogumno progresivno razmisljanje ne gre skupaj z njihovim fenotipom. Praviloma se taki "bolj pogumni" tipi ljudi odlocajo za bistvano bolj donosne panoge, kot je programiranje.

S primeri zasluzkarjev, ki jih imas v prakticno vseh branzah, pac ne mores utemeljiti, da je branza lukrativna. S to logiko, te b.p. prehiti tudi vecina ostali tehnicnih branz od strojnistva, do elektrotehnike, verjetno celo podoben odstotek nizkokvalificiranih obrtnikov itn.

BigWhale ::

njyngs je izjavil:

Ko berem vidim, da je v javni upravi toliko enih zanimivih IT izzivov... potem pa ponujajo tako žalost za plačilo :(


V javni upravi je noro veliko zanimivih problemov in resnih izzivov, ki bi jih bil vesel prakticno vsak, ki ima rad izzive in ni samo code monkey. Izzivov je polno tako za razvijalce, kot devops, data mining, vse ...

Sam ja, za tak mizeren denar, ne bo sel nihce tega delat. Skoda. :)

BigWhale ::

TheBlueOne je izjavil:


Ce so povprecja kakor pravi SURS in je kapica nekje pri 120k€, potem je primerjalno se vedno slabo v branzi. Z isto logiko, kjer ne poznas meja in gres za denarjem, si kot pravnik, ekonomist itn lahko b.p. milionar. Glede na stereotip programerja in vecino, ki jih poznam, ki zgolj programirajo mi to pogumno progresivno razmisljanje ne gre skupaj z njihovim fenotipom. Praviloma se taki "bolj pogumni" tipi ljudi odlocajo za bistvano bolj donosne panoge, kot je programiranje.

S primeri zasluzkarjev, ki jih imas v prakticno vseh branzah, pac ne mores utemeljiti, da je branza lukrativna. S to logiko, te b.p. prehiti tudi vecina ostali tehnicnih branz od strojnistva, do elektrotehnike, verjetno celo podoben odstotek nizkokvalificiranih obrtnikov itn.


Tudi znotraj nasih meja in pri delu s samo slovenskimi strankami in brez lupljenja javne uprave, je v ITju dela kot listja in trave. Najprej neki casa mal grindas, da si nardis nek portfolio, potem pa lahko izbiras reci, ki jih bos pocel, ki ti bodo zanimive in ki ti prinesejo dovolj denarja. Pri nas nisi ravno milijonar, v top 5% prilezes zlo hitro, v top 1% pa tudi ni tezko prit. Ja, nas top 1% je v svetovnem merilu res zalost. :/

No, se pa strinjam, da se ne smemo primerjat z nekaj najbolj odmevnimi primeri in tistim, ki so poleg trdega dela imeli tudi malo srece, da so bili na pravem mestu ob pravem casu. :)

TheBlueOne ::

Ne pravim, da se ne da fino ziveti, ce si programer, sem samo zelel povedati, da programiranje ni ravno lukrativna branza, posebej ce dolgorocno sluzis vecino denarja s programiranjem. Ce s programiranjem ne povezujes nekaj, kar nosi vecjo vrednost in znanje kombiniras dvomim, da si lahko obetas kaj dosti.

To, da je programiranje nek sveti gral v oci raje je verjetno posledica vseeno relativno visokih plac in pa posameznikov, ki so kdaj v zivljenju kaj sprogramirali in so danes bogati. Ampak se malokdo zaveda, da ti posamezniki so res programirali, ampak so programirali za cilj, ne pa da je cilj, da programiras.

111111111111 ::

Tudi cilj je da programiraš. :)

Vsekakor programer ne živi slabo, če pa živi si je sam kriv.

Ravno včeraj zgodba iz outfit 7. 12 urni delovnik, dobra plača in super plac za hanganje. Samski programer tja proti 30 letom. :) Njegova sanjska služba. Dokler ne bo ljubica in otroci. :D

V mojih študentskih letih bi bilo zakon, danes pa za noben denar ne grem 12 urni delovnik.

Smurf ::

Sem tuhtal koliko poklicev v Sloveniji je, kjer lahko recimo pri 30ih pricakujes 4k bruto, ce si sposoben. In bi rekel, da je zdalec najlazje priti do taksne place kot programer. Od kolegov, ki jih poznam je do taksne place prilezel se kaksen s podrocja farmacije, kaksen zdravnik (ampak more imeti nadure), kaksen ekonomist (ki delajo za kaksno korporacijo ala Deloitte, ali pa so prisli do visje pozicije v firmi), ampak tudi delajo 10ur+. Mogoce kaksen odvetnik (ampak spet te delajo po 60ur tedensko), potem pa ze skorajda zmanjka.

Dosan ::

111111111111 je izjavil:

Tudi cilj je da programiraš. :)

Vsekakor programer ne živi slabo, če pa živi si je sam kriv.

Ravno včeraj zgodba iz outfit 7. 12 urni delovnik, dobra plača in super plac za hanganje. Samski programer tja proti 30 letom. :) Njegova sanjska služba. Dokler ne bo ljubica in otroci. :D

V mojih študentskih letih bi bilo zakon, danes pa za noben denar ne grem 12 urni delovnik.


Lahko približno definiraš dobro plačo? Vsak si najbrž drugače predstavlja kaj je dobra plača za 12-urni delavnik. :)

JeBelaCesta ::

pojdi za pilota / kontrolorja pa lahko dobis tudi 6k bruto....
v AA celo ne rabiš več fakultete, samo vse licence te koštajo pa ene 100k€
lep pozdrav iz višav ;-)

thramos ::

Smurf je izjavil:

Sem tuhtal koliko poklicev v Sloveniji je, kjer lahko recimo pri 30ih pricakujes 4k bruto, ce si sposoben. In bi rekel, da je zdalec najlazje priti do taksne place kot programer. Od kolegov, ki jih poznam je do taksne place prilezel se kaksen s podrocja farmacije, kaksen zdravnik (ampak more imeti nadure), kaksen ekonomist (ki delajo za kaksno korporacijo ala Deloitte, ali pa so prisli do visje pozicije v firmi), ampak tudi delajo 10ur+. Mogoce kaksen odvetnik (ampak spet te delajo po 60ur tedensko), potem pa ze skorajda zmanjka.


Hja, definiraj "sposoben".

Ker glede na te ankete in SURS je žal le redkokdo tak, pa dvomim da se ravno nesposobneži odločamo za to branžo.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Sem tuhtal koliko poklicev v Sloveniji je, kjer lahko recimo pri 30ih pricakujes 4k bruto, ce si sposoben. In bi rekel, da je zdalec najlazje priti do taksne place kot programer. Od kolegov, ki jih poznam je do taksne place prilezel se kaksen s podrocja farmacije, kaksen zdravnik (ampak more imeti nadure), kaksen ekonomist (ki delajo za kaksno korporacijo ala Deloitte, ali pa so prisli do visje pozicije v firmi), ampak tudi delajo 10ur+. Mogoce kaksen odvetnik (ampak spet te delajo po 60ur tedensko), potem pa ze skorajda zmanjka.


Res me zanima če lahko kdo pokaže plačilno za 4k ali še bolje 6k bruto v Sloveniji za SLO firmo... Dvomim da jih je veliko.

Večina moje generacije prihaja zdaj v 30ta, pa ne poznam niti enega z plačilno nad 2.500 Bruto v vzhodni SLO... sploh ob predpostavki da delaš za slovensko firmo seveda, ne remote za tujino, ker primerjava dela za remote v tujino je enako kot če gre fizičar delat v Nemčijo in dobi tam 2k+...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

3p je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Aja, problem mladih raziskovalcev je v posledično slabem raziskovalnem okolju. Asistenti so pedagoško preobremenjeni in ne morejo delati researcha, profesorji so v glavnem po sestankih, iščejo denar in predavajo. Tako da v raziskovalni skupini ostane eden ali dva MR-ja, ki delata ločeno, sama neko profesorjevo idejo iz nule, za katero je dobil denar. Seveda, če ti v 4-ih letih ne uspe opraviti izpitov na doktorskem študiju, imeti SCI članek in doktorirati, mora tako profesor kot MR vračati del sredstev za nazaj (eno leto bruto plač). Super ti je to okolje, res. Za jurja.


Čisto si zgrešil poanto.

Po mojih izkušnjah profesorji MRje vseeno običajno izberejo v boljšem delu generacije. In ti bi takoj dobili zaposlitev v "industriji" za več denarja. Po par letih bi pa že bili senior full-stack foo-buzzword-matic framework developerji z za slovenske razmere dobro plačo.

Pravim, da vseeno ni vsem, v vsakem obdobju kariere, pomemben le denar, denar in denar.


Kaj točno je pri raziskovanju na naših univerzah tako plemenitega? Ker raziskave moraš delati tiste, za katere je dobil tvoj nadrejeni denar. In ne, to običajno niso za boljši jutri, v dobrobit vseh, zanimive, kar-tako raziskave, ampak področja, za katere se je nadrejeni prodal in dobil denar, denar, denar (isto kot v industriji).

Če pa govorimo o pedagoškem delu - ja, je zanimivo. Ampak ni cenjeno. V bistvu pristaneš na cesti, če si dober pedagog in nimaš člankov. Tako da če ti je všeč pedagoško delo z otroki, je srednja šola zate, potem ta dobre dijake še pripraviš na kakšno tekmovanje iz tvojega področja in je to to. Še plača je boljša :)

Mato989 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sem tuhtal koliko poklicev v Sloveniji je, kjer lahko recimo pri 30ih pricakujes 4k bruto, ce si sposoben. In bi rekel, da je zdalec najlazje priti do taksne place kot programer. Od kolegov, ki jih poznam je do taksne place prilezel se kaksen s podrocja farmacije, kaksen zdravnik (ampak more imeti nadure), kaksen ekonomist (ki delajo za kaksno korporacijo ala Deloitte, ali pa so prisli do visje pozicije v firmi), ampak tudi delajo 10ur+. Mogoce kaksen odvetnik (ampak spet te delajo po 60ur tedensko), potem pa ze skorajda zmanjka.


Res me zanima če lahko kdo pokaže plačilno za 4k ali še bolje 6k bruto v Sloveniji za SLO firmo... Dvomim da jih je veliko.

Večina moje generacije prihaja zdaj v 30ta, pa ne poznam niti enega z plačilno nad 2.500 Bruto v vzhodni SLO... sploh ob predpostavki da delaš za slovensko firmo seveda, ne remote za tujino, ker primerjava dela za remote v tujino je enako kot če gre fizičar delat v Nemčijo in dobi tam 2k+...


V 3fs imajo vodje razvoja zgoraj omenjeno številko. Ampak hej, ali je zdaj neko posebno merilo, da delaš za Slo firmo? Denar diši ne glede na barvo ...

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Posebno merilo je se pogovarjat o top 2-5% ki eksponentno izstopa iz mediane, ker naraščanje ni lienearno.

4k+ ITjevec je pač tko kot 2.5k+ natakar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Smurf ::

thramos je izjavil:


Hja, definiraj "sposoben".

Ker glede na te ankete in SURS je žal le redkokdo tak, pa dvomim da se ravno nesposobneži odločamo za to branžo.

Ce pogledas neko solidno slovensko firmo, bos naceloma dobil tako placo, ce imas okoli 5 let izkusenj in neko senior pozicijo (= si sposoben delati samostojno, si mentor, ...).

Mato989 ::

Ne pozabimo smurf je govoril o 30 letnikih... Torej imajo max optimisticnih 5 let izkusenj ali pa 6... Ce vzamemo povprecneza ki med faksom ni delal in nabiral izkusenj in je prve 3 do 4 lete programiral web portale dvomim da pride povprecnez cez 4k bruto do 30tega... Feri gor ali dol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Verjetno moraš bit med top da imaš 4k bruto.
Povprečneži okoli 2k more likely glede na anketo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Mato989 je izjavil:


Res me zanima če lahko kdo pokaže plačilno za 4k ali še bolje 6k bruto v Sloveniji za SLO firmo... Dvomim da jih je veliko.

Večina moje generacije prihaja zdaj v 30ta, pa ne poznam niti enega z plačilno nad 2.500 Bruto v vzhodni SLO... sploh ob predpostavki da delaš za slovensko firmo seveda, ne remote za tujino, ker primerjava dela za remote v tujino je enako kot če gre fizičar delat v Nemčijo in dobi tam 2k+...

Pomoje je odvisno v kaksni druzbi si, prakticno vsi moji sosolci iz gimnazije imajo danes placo nad 2500 bruto (mogoce ne tisti, ki so sli v umetnost).

Z 4k bruto je ogromno ljudi, 6k je druga zgodba. Tam nekje pri 5k se zacne ustavljati (ce delas za Slovensko firmo), tisti, ki zasluzijo vec potem ponavadi dobivajo denar preko dobicka/delezov.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Res me zanima če lahko kdo pokaže plačilno za 4k ali še bolje 6k bruto v Sloveniji za SLO firmo... Dvomim da jih je veliko.

Večina moje generacije prihaja zdaj v 30ta, pa ne poznam niti enega z plačilno nad 2.500 Bruto v vzhodni SLO... sploh ob predpostavki da delaš za slovensko firmo seveda, ne remote za tujino, ker primerjava dela za remote v tujino je enako kot če gre fizičar delat v Nemčijo in dobi tam 2k+...

Pomoje je odvisno v kaksni druzbi si, prakticno vsi moji sosolci iz gimnazije imajo danes placo nad 2500 bruto (mogoce ne tisti, ki so sli v umetnost).

Z 4k bruto je ogromno ljudi, 6k je druga zgodba. Tam nekje pri 5k se zacne ustavljati (ce delas za Slovensko firmo), tisti, ki zasluzijo vec potem ponavadi dobivajo denar preko dobicka/delezov.


Druzba ne toliko kot to kjer delas... Probaj dobit kar tako nekje v murski soboti 2.5k bruto ce nisi glih hard strokovnjak...

V lj je 2.5k bruto to kar je v murski 1.5k bruto

Treba pa je tudi vedet da govorimo o POVPRECJU...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Res me zanima če lahko kdo pokaže plačilno za 4k ali še bolje 6k bruto v Sloveniji za SLO firmo... Dvomim da jih je veliko.

Večina moje generacije prihaja zdaj v 30ta, pa ne poznam niti enega z plačilno nad 2.500 Bruto v vzhodni SLO... sploh ob predpostavki da delaš za slovensko firmo seveda, ne remote za tujino, ker primerjava dela za remote v tujino je enako kot če gre fizičar delat v Nemčijo in dobi tam 2k+...

Pomoje je odvisno v kaksni druzbi si, prakticno vsi moji sosolci iz gimnazije imajo danes placo nad 2500 bruto (mogoce ne tisti, ki so sli v umetnost).

Z 4k bruto je ogromno ljudi, 6k je druga zgodba. Tam nekje pri 5k se zacne ustavljati (ce delas za Slovensko firmo), tisti, ki zasluzijo vec potem ponavadi dobivajo denar preko dobicka/delezov.


Zanimivo, moji sosolci, kjer smo sedaj nekoliko nad 30 nima skoraj noben niti 2k€. Recimo, da je 20% nad 1500€, 10% nad 3000€. Pisem za tiste, ki so ostali v Slo.

So od JS, do picopekov, prodajalk, kaksen odvetnik itn. Punce so se znasle posebej slabo, praviloma popolnoma popustile nekje na koncu faksa.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Zanimivo, moji sosolci, kjer smo sedaj nekoliko nad 30 nima skoraj noben niti 2k€. Recimo, da je 20% nad 1500€, 10% nad 3000€. Pisem za tiste, ki so ostali v Slo.

So od JS, do picopekov, prodajalk, kaksen odvetnik itn. Punce so se znasle posebej slabo, praviloma popolnoma popustile nekje na koncu faksa.

Sej pravim, precej odvisno od okolja. Jaz sem hodil na gimnazijo, ki je imela v tistem casu najvisjo omejitev. Mislim, da so od mojih sosolcev diplomirali vsi razen dveh (od 33), cca 6 jih ze doktoriralo.

TheBlueOne ::

Jaz sem star nekaj let vec kot 30 in kolikor se spomnem je omejitev se nekaj casa padala. Da ne govorim, da so tisti, ki niso ravno blesteli pogosto boljsi pri zasluzku, razen najbolj pridnega, ki je na vsak nacin med boljsimi.

Ko pomislim na ostale, ki jih poznam iz ostalih generacij ne vidim drugacne slike. Zna biti, da si ravno ti padel v razred, ki zna sluzit.

Vazelin ::

Je tut razlika na kakšni gimnaziji si. Vsaj kar se mojih časov tiče je folk, ki je prihajal iz Gimnazije Bežigrad precej uspel (govorim povprečje) in je veljala za eno bolj upscale gimnazij.

Itak pa programerje vozi vsak malo bolj podjeten malar.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem star nekaj let vec kot 30 in kolikor se spomnem je omejitev se nekaj casa padala. Da ne govorim, da so tisti, ki niso ravno blesteli pogosto boljsi pri zasluzku, razen najbolj pridnega, ki je na vsak nacin med boljsimi.

Ko pomislim na ostale, ki jih poznam iz ostalih generacij ne vidim drugacne slike. Zna biti, da si ravno ti padel v razred, ki zna sluzit.

Pomoje lahko zgornjo statistiko povzamem za celotno generacijo na tej gimnaziji.

Pa sej niso bili moji sosolci zgolj najbolj pridni (kaksna sosolka je verjetno res spadala v to kategorijo, ampak je bila v manjsini). Danes, ko sem dal ze nekaj stvari cez, lahko trdim, da sem imel takrat okoli sebe najvec inteligentnih ljudmi (se danes se prav z njimi najraje druzim). Faks je bil bistveno na nizjem nivoju, se v high-tech podjetjih je slabse povprecje. Sedaj smo sicer ze offtopic. To je bolj za tisto temo, kako pomembno je it na gimnazijo vs. poklicno solo.

Kar je s to temo povezano je to, da mislim, da imam kar lep pregled za uspesne ljudi v Sloveniji in to v sirokem spektru poklicev. In na podlagi tega ugotavljam, da so imeli najlazjo pot tisti, ki so se lotili programiranja. Sej mogoce se bo cez 10 let zadeva obrnila (verjetno so tudi programerji med tistimi poklici, ki zadanejo svoj finacni vrh, prej kot vecina drugih).

koli99 ::

Evo, objavim mojo:

Privat podjetje, slovenski lastnik, 99% izvoz tujina, 20 zaposlenih + nekaj S.P-jevcev. Po izobrazbi sem uni.dip.inž.str, v podjetju pa sem odgovoren za dimenzioniranje energetskih sistemov s katerimi se ukvarjamo, ter kot tehnična podpora pri prodaji sistema (cc.5-8 projektov na leto).
Dogovorjeni smo za urno postavko, ampak so prisotni tudi drugi dodatki (če grem v tujino, stimulacija za dobro izvedbo projekta - tudi če ni prodan!, etc...)
Imam pa tudi službeni avto za privat uporabo, delodajalec vplačuje polno vplačilo (5,844% bruto plače) v dodatno pokojninsko zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

Slaba vizualizacija. Predlagaj izboljšave. :)

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

c3p0 ::

koli99 je izjavil:

Evo, objavim mojo: ...


OK, ampak lanskega dopusta ne dobiš vsak mesec k plači.
««
229 / 357
»»