» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
271 / 271
»
»»

Dpool ::

maticb492 je izjavil:

Če piše dni je pač dni, tudi na računu ponavadi piše "Rok plačila 15 dni". Delovni dnevi so samo če eksplicitno piše delovnih dni. Tako, da ni čisto nič narobe poudarjeno :)

Hvala. Ja, zelo napacno sem sklepal .. pa sem se vseeno odlocil vprasati tukaj in dobro da sem, kajti 60 dni je cca 2 mesca, 60 delovnih dni je pa cca 3 mesce. :) Ker pri novem delodajalcu pa moras sporociti datum kdaj lahko pricnes z delom in ravno zaradi tega o tem poizvedujem.

maticb492 ::

Dpool je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Če piše dni je pač dni, tudi na računu ponavadi piše "Rok plačila 15 dni". Delovni dnevi so samo če eksplicitno piše delovnih dni. Tako, da ni čisto nič narobe poudarjeno :)

Hvala. Ja, zelo napacno sem sklepal .. pa sem se vseeno odlocil vprasati tukaj in dobro da sem, kajti 60 dni je cca 2 mesca, 60 delovnih dni je pa cca 3 mesce. :) Ker pri novem delodajalcu pa moras sporociti datum kdaj lahko pricnes z delom in ravno zaradi tega o tem poizvedujem.

Odpovedni rok ni 100% fiksen though. Iz naše firme so ljudje šli tudi samo po 1 tednu odpovednega roka (pa imamo vsi 60 v pogodbah), ker so se pač zmenili z direktorjem, tako da je odvisno od narave dela itd. Zdaj če misliš da ti ne bodo pustili oditi prej, potem računaj 60 dni, če imate dober odnos v podjetju pa vprašaj, mogoče lahko prej končaš.
X570 STRIX-F, R9 5900X, 64GB 3600 CL18, EVGA RTX 3090 XC3,
Corsair HX1000, PNY CS3030 1TB, 3TB, 6TB, 4TB NAS, AOC 24G2U(5)/BK x4

Invictus ::

Dandanes je minimalni odpovedni rok toliko, kolikor ti proporcialno pripada dopusta, ker ti ga podjetje ne sme brisati...

Če ga seveda zmanjšuješ iz 60 dni. Tako, da sanje o 7 dnevnem odpovednem roku hitro propadejo, če imaš še 20 dni dopusta.

Ravno letos dal odpoved, šef se je strinjal s čimkrajšim, kadrovska pa ni dopustila, ker bi podjetje moralo plačatio kazen (in jo je že), ker je "samovoljno" zbrisalo preostanek dopusta.

Zaposleni ne more niti dati soglasja za brisanje dopusta, saj je podjetje vseeno v prekršku. Pač pritožite se državi ininšpektorjem za pravila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Invictus ()

maticb492 ::

Invictus je izjavil:

Dandanes je minimalni odpovedni rok toliko, kolikor ti proporcialno pripada dopusta, ker ti ga podjetje ne sme brisati...

Če ga seveda zmanjšuješ iz 60 dni. Tako, da sanje o 7 dnevnem odpovednem roku hitro propadejo, če imaš še 20 dni dopusta.

Ravno letos dal odpoved, šef se je strinjal s čimkrajšim, kadrovska pa ni dopustila, ker bi podjetje moralo plačatio kazen (in jo je že), ker je "samovoljno" zbrisalo preostanek dopusta.

Zaposleni ne more niti dati soglasja za brisanje dopusta, saj je podjetje vseeno v prekršku. Pač pritožite se državi ininšpektorjem za pravila...

Jah eni dopust porabimo hehe :D
X570 STRIX-F, R9 5900X, 64GB 3600 CL18, EVGA RTX 3090 XC3,
Corsair HX1000, PNY CS3030 1TB, 3TB, 6TB, 4TB NAS, AOC 24G2U(5)/BK x4

TheBlueOne ::

Mene je podjetje placevalo se priblizno pol leta, ko sem ze bil doma. Pa nisem imel nekih nadur ali dopusta. Pac odvisno od pogodbe, polozaja in predvsem kako se dogovoris. :)

maticb492 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jah eni dopust porabimo hehe :D

Sem dal odpoved ravno 2 tedna po poskusni dobi. Ni šlo drugače :)).

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mene je podjetje placevalo se priblizno pol leta, ko sem ze bil doma. Pa nisem imel nekih nadur ali dopusta. Pac odvisno od pogodbe, polozaja in predvsem kako se dogovoris. :)

Da ne bi šel prehitro h konkurenci. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Ahim ::

Dpool je izjavil:

Ker pri novem delodajalcu pa moras sporociti datum kdaj lahko pricnes z delom in ravno zaradi tega o tem poizvedujem.

Prej vprasaj se pri svojem trenutnem delodajalcu (v kadrovski) ce so zainteresirani za sporazumno prekinitev pogodbe, seveda v tem primeru pred iztekom omenjenih 60 dni. Marsikdaj bodo to normalno sprejeli, saj nima smisla zadrzevat nemotiviranega delavca, ki samo caka na odhod, pa se "lepse se slisi" ce je sporazumen razhod kot pa enostranska odpoved (iz katerekoli strani).

Matthai ::

A dopust se ne prenaša?

Sporazumno lahko vedno skrajšaš odpovedni rok.
Kind of an asshole at first sight, but actually a nice guy
when you get to know me personally. :)

Beli_Zajcek ::

Invictus je izjavil:

Brisati ga ne sme, lahko pa določita skupaj z delavcem 1-dnevni odpovedni rok in kar je viška dopusta se pač izplača. To vsekakor gre čez. Brisanje dopusta pa pač ne.
@Matthai Ne, dopust se ne prenaša več. Dobiš ga sorazmerno, v skladu s pravilnikom vsakokratnega delodajalca. Zdaj, če ti ga novi delodajalec prizna še od prej, je to njegova dobra volja.

elrado ::

Odpovedni rok je sicer delno odvisen od pogodbe ampak ne more biti daljši kot je zakonski. Tako da 3 mesece odpade.
Tudi za 60 dni nisem gotov da ti ga lahko dajo kar na splošno. Mislim da je odvisen od časa zaposlitve pri delodajalcu (15 dni za 1 leto + mislim da 2 dni za vsako naslednje leto) in je lahko NAJVEČ 60 dni.

To sem študiral ko sem dajal prvo odpoved a potem uspešno pozabil :D.

endelin ::

Matthai je izjavil:

A dopust se ne prenaša?

Zakaj misliš folk izkoristi dopust med odpovednim rokom?:D

Zgodovina sprememb…

• spremenil: endelin ()

JGandolfini ::

Freelancerji, kako obračunavate business tripe v tujino? Dnevnica = 8 x urna postavka? Zanima me običajna praksa, ker se s klientom še nismo pogovorili.

endelin je izjavil:

Matthai je izjavil:

A dopust se ne prenaša?

Zakaj misliš folk izkoristi dopust med odpovednim rokom?:D

Ker ga mora... Dopusta ni dovoljeno brisati...

Zgleda se ne prenaša več...

JGandolfini je izjavil:

Freelancerji, kako obračunavate business tripe v tujino? Dnevnica = 8 x urna postavka? Zanima me običajna praksa, ker se s klientom še nismo pogovorili.

Praksa je, da je cena v pogodbi "all-in". Se pravi, so potni (in ostali) stroški tvoja zadeva. Kar daje nekaj lufta pri šparanju pri potnih stroških, ampak včasih pa pač plačaš več.

Nihče noče več obračunavati potnih stroškov za freelancerje.

Pot k stranki si lahko izračunaš, frekvenca poti, nabiješ gor 2x plus urna postavka. Pa imaš urno postavko za stranko. Zna biti super, če boš kasneje remote delal... :D.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Invictus ()

marska83 ::

Do sedaj sem imel jaz potne stroške vedno ločeno. Torej so mi ceno letalske karte in hotela potrdili in povrnili. Dodatne dnevnice pa nisem obračunaval.

Cupakabra123 ::

Ima kdo izkusnje s Povio Labs? Kako je kaj tam? Kaksne so plače?

gojira ::

Cupakabra123 je izjavil:

Poznam enga programerja ki dela tam in je zelo zadovoljen. Dela bolj kot ne remote kar mu je prvotni pogoj. Kar se tiče plače pa nimam info.

amacar ::

Cupakabra123 je izjavil:

Bil tam cca. dve leti nazaj. Team je meni bil takrat res kul (mb pisarna - še posebej v veselem decembru), zaposlen preko s.p.ja, par dni remote, par dni pisarna (potem, ko sem šel so uvedli neke obvezne obiske pisarn parkrat na teden). Delo je odvisno od projekta na katerem si, sam sem bil v času ko sem delal tam na treh projektih, pri nobenem se nisem kaj preveč pretegnil (delal 9-16.00, + vmes še malica cca 1h), vsekakor ti nihče ne gleda pod prste, plus je, da lahko dobiš dobre reference (zopet odvisno od projekta), minus pa, da te lahko doletijo kakšni sestanki v popoldanskih urah, če delaš za cliente iz USA. PC rabiš svoj, plača je povprečje, takrat sem imel 3800$ (tečaj $->EUR je bil dober), ko sem šel bi povišali, tako da se bi že takrat dalo dobiti več, sedaj so verjetno že povišali postavke glede na stanje na trgu. Če te zanima kaj več ali rabiš kakšen kontakt pa mi lahko pišeš tudi na ZS.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: amacar ()
««
271 / 271
»
»»