» »

Prvi kompaktni digitalni fotoaparat z dvema lečama

Prvi kompaktni digitalni fotoaparat z dvema lečama

več strani - Kot je danes zaslediti na več novičarskih straneh, je Kodak predstavil nov digitalni fotoaparat zanimive zasnove. EasyShare V570, kakor se zadeva imenuje, namreč vsebuje tako lečo s trikratno povečavo, kot jo poznamo iz večine kompaktnih aparatov, kot tudi fiksno širokokotno z goriščnico ekvivalentno 23 mm.

Za malo manj kot 400 zelencev bo uporabnik deležen še tipala z ločljivostjo 5 megapikslov, snemanja filmov s 30 fps s kompresijo MPEG-4 ter solidnega 2,5-palčnega zaslona. Fotoaparat ima vključeno tudi opozarjanje pred stresenimi slikami ter, po prvih testih sodeč, presentljivo dober panoramski način slikanja.

Vsekakor je pristop zanimiv, kar zna Kodak ohraniti na vrhu prodaje v ZDA. Javnosti bo izdelek predstavljen na prihajajočem Consumer Eletronics Show, v trgovinah pa naj bi se pojavil proti koncu meseca.



15 komentarjev

minmax ::

consumed electronics?

no, to pa je napredek v elektroniki :) :)
consumer seveda :)

3p ::

Če prav razumem ima zadeva tudi dva senzorja?

darkolord ::

Če prav razumem ima zadeva tudi dva senzorja?

Jap

antonija ::

In prednost dveh objektivov je __________?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zile ::

da ne vlačiš dodatnega s sabo :D

keber ::

>>> da ne vlačiš dodatnega s sabo :D

V takem jajčku ni ravno zelo kvaliteten objektiv. Sploh, če na škatli piše Kodak.:D

BluPhenix ::

Res je, vendar širokokotni objektiv pride še kako prav, tudi če ni ultra kvaliteten.

Hmm dva senzorja, me zanima če oba non-stop "gledata", če ja je to energijsko jako potratna zadevica. Drugače pa je kar kompaktna tale reč. Dobra stvar za imet v žepu polek kakšne konkretne stvari za take hitre posnetke.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

darkolord ::

Prednost dveh objektivov je, da je eden lahko širokokoten. Zoom objektivi niso niti približno tako širokokotni kot fiksni, obenem pa se tukaj še prihrani veliko prostora.

BluPhenix ::

Zoom objektivi niso niti približno tako širokokotni kot fiksni

Ne vem čisto kako to misliš. Moja punca ima širokokottni z zoomom, je pa res, da ni nekaj ful zooma, ker ga ne more bit, bi preveč popačilo sliko. Upam da si to mislil :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

darkolord ::

Ja. Širokokotnost (< 20mm) in velik zoom ne gresta skupaj

antonija ::

Torej so zaprli dva digitalca v eno ohisje. Zakon:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

3p ::

antonija: zakaj :\ ? V bistvu ni tako napačna rešitev. Ene take male zadeve se sploh ne bi branil (imaš jo vedno pri sebi, široki kot pa še kako prav pride). Me pa res zanima, koliko bo stala ta stvar.

Tomi ::

400 dolarjev, piše v novici.
metrodusa.blogspot.com

frenk ::

a ni mel casio že nekj tazga?

3p ::

frenk: z dvema objektivoma kolikor vem ne, take male aparatke z "folded optics" objektivi pa imajo zdaj praktično vse firme, vpeljala pa jih je zdi se mi Minolta z serijo X. Ampak vsi grejo od nekje 35mm do okoli 100.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414215 (6768) Dr_M
»

Canon Powershot S1 IS problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132523 (2203) jurre
»

Batarije za digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
81413 (1214) ;-)
»

Spiralni UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
81534 (1200) futuristic
»

Napajalnik za Canon A80

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191869 (1554) T0RN4D0

Več podobnih tem