» »

Napajalnik za Canon A80

Napajalnik za Canon A80

Kgf ::

Zanima me ce je ze kdo probal nardit napajalnik za Canon A80. Originalen je predrag, pa bi svojga nardil.
Kaj mislite, bi blo kej narobe ce bi namesto zahtevanih 4.3V gor pripelu 4.5V?

Sami ::

To sem tudi jaz hotel narediti na Canonu A70, samo bojim se, da bi kaj skuril, če bi mu dal 4,5V...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jest10 ::

Za tista 0,2V se ti ni treba bati

smilyxx ::

A kdo ve če bi se dal nardit polnilc za baterijo od G5 fotoaprata za v avto? Ker pri nas hočjo 42k za originalni polnilec.

Lp
Save water.
drink beer.

Kgf ::

Ja nardit se da vse... Tudi za v avto.. Pa tudi tezko ni. Js bi nardil za svojga, pa nebi rad na svojem probu ce zdrzi 4.5V... Pol bi lahko kr trgovinskega za 2kSIT uporabu.

romci ::

Jst sicer nimam A80 ampak A60 in sem poskusu gor dat 4.5V. Prizge se, pol pa javi naj zamenjam battery pack. Ocitno ima neke checke za voltazo. Deluje pa se vedno pol leta za poskusom :)

LP,
Roman
-- not all those who wander are lost...

T0RN4D0 ::

ja 0,2V po mojem ni nič. Kaj pa baterije, k so 4 pa so lahko od 1.5 V (navadne) al pa 1.2V aku... :)

42k, so ja nori?

Aja, Tist vhod k ma, s tistim lahk tud baterije filaš? :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jest10 ::

Polag tega ima nova baterija preko 1,7V napetosti, ravno tako akomulatorska

Kgf ::

Romci: To da je javu da mors baterije zamenjat je po moje zato, ker tvoj vir napetosti (4.5V) ni zagotavljal dovolj velikega toka. Je pa koristna informacija da je se vedno ziv :) po poskusu.

Sicer pa js mislim, da aparat nima neposredno povezana napajalna kroga (baterijskega in tistega z adapterjem). Ker tudi 4 x 1.2V = 4.8V in ne 4.3V. Se pravi da napetost z baterij sam zniza na ustrezen nivo. Vprasanje pa je ce tudi napetost iz adapterja prilagodi, ker pricakuje precej tocno in stabilizirano napetost.

Ampak...verjetno so kej v racun vzeli, da bo nekdo probal dat 4.5V gor. Js bom tut probu. :)

ferjan ::

eto ena sorodna tema v kateri sem sodeloval klik ...tuki zveste tudi polariteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

smilyxx ::

No a bi kdo znal nardit polnilec za fotoaparat (za v avto)? Baterija rabi 7,4V, pa lahko se napaja prek fotoaparata. Edini večji problem ki ga vidim je en čudn konektor, k ga mam za štrom (ma tri kontakte).

Lp
Save water.
drink beer.

romci ::

Hm, da ne bi dovolj toka dovajal? No, na adapterju pise 6W, dovaja pa 500mA pri 4.5V (en Sony-ev od discmana). Specifikacij za Powershota sicer ne vem, ampak mislim, da bi moral to zadostovat.

LP,
Roman
-- not all those who wander are lost...

Kgf ::

Mal sem pogledu na netu in res 500mA ni dovolj. Rabi tudi cez 1A. Tukaj je tabela za porabo.

Kgf ::

Ferjan: Pa si zrihtu pol kej. Ves mogoce kako je s polariteto in kaksen je konektor?

zlabo ::

Rešitev za oba (kfg in smilyxx) je vezje z LM 317.
Vse skupaj pride dost majhno, z trimmerjem nastaviš izhodno napetost. Varianta v TO220 ohišju zmore 1,5A;)
Pa še datasheet;)

LP, zlabo

T0RN4D0 ::

Če je t navaden fan controler, bi priporočal raje navadnega iz datasheeta LM 317, ker ima precej manj komponent.

Jih mam (fan controlerjev) doma mislim da 6. :)

Nisem pa še sprobval do kje gre. (tok)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zlabo ::

Oooo kva sem jaz budala. Napačen link sem postal. Ta je bil namenjen v eno drugo temo:8) :P

Seveda sem mislil na datasheet od LM317
LM317 je tipičen, vsestransko uporaben regulator napetosti in ni uporaben samo za fan controlerje;)

Tnx, tornado boy, k si me mal opozoru, da sem se zajebu;)

Se opravičujem, če sem komu kaj zažgal:P :)


Lp, zlabo

T0RN4D0 ::

Hehe, sej sem ugotovil kam tisto spada... tam kjer je nekdo hotel da bi se mu breme zagnalo pri 60 °C in pol tud ugasnlo.... :)


Sam najprej sem se pa ustrašu da si kr to vezjke predlagu... pa datasheet tud ni ravno bil... :D


Pa sej se ni za sekirat... kdor ve za kaj se gree mal bo itaq vedu da ni to to, kdor pa ne se pa tud spravu nebi onele zadeve delat. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zlabo ::

Hehe, si predstavljaš da bi šou kdo delat tistole taprvo vezje, pol bi pa gor digitalca prklopu, pa bi se mu filu sam pr povišani temperaturi:D :D :P

Lp, zlabo

T0RN4D0 ::

LOL... :P :D :P

Ja nič ne, bi dal pač na radiator filat... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen upor potrebujem, da znižam voltažo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5411791 (11371) einstein :P
»

iz 12V v avtu na 4,5

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51069 (947) Spajky
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712450 (10618) Azrael
»

Vezava potenciometra za vent

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
333282 (2714) DimmniBurek
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511184 (9248) SodVina

Več podobnih tem