» »

zanesljiv medij

zanesljiv medij

Jan987 ::

ker mi nekateri cd-ji s slikami ne delujejo več v celoti (5,6 let stari) sem se odločil da bom slike dal na drug medij. zanima me, kateri medi bonajbolj trajen, cena naj pa ne presega 200sit za gigabyte (kolikor so diski + malo rezerve). Kaj predlagate?

zee ::

nekoč sem bral, da so dvd-ram najbolj zanesljivi, ampak rabiš posebno enoto za pisanje/branje pa še mediji so dragi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jan987 ::

na dvd-ram z mojim pekačem lahko pišeš (nec 4550) sam kje pa se dobijo pa kolk je približna cena?

Kaj pa menite o trdem disku ki ga samo včasih prikoopiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan987 ()

Poldy ::

Opazil sem, da so se cd-ji, ki sem jih posnel z veliko hitrostjo, hitreje 'pokvarili'.

AndrejS ::

Odvisno od medija. Meni so se SmartBuy pokvarili še isti dan!

Jan987 ::

kaj je zdej najkvalitetnejše? seveda za razumno ceno

ReBi ::

FUJI ima neko profešonal zadevo, ki mimogrede ni niti tako draga. Piše, da ma doživljensko garancijo pred izgubo podatkov... Kaj piše in kaj je res, bo pokazu čas. Predlagam, da pečeš na najnižji možni hitrosti.

Poldy ::

In zapreš cd-je v prostor, kjer je temperatura 25+-2 stopinji, vlažnost zraka pa 55%. V prosoru ne sme biti uv sevanja in pa strupenih plinov v ozračju (recimo cigaretni dim).:D

Baje da naj bi dvd-ram hranil podatke 30 let. Pa če damo to na pol, je še vedno veliko...

Jan987 ::

ka pa hdd če ga nč ne laufaš a lohk crkne?

Spajky ::

Če ti pade na tla, verjetno 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BluPhenix ::

ni treba da pade na tla. Lahko gre že samo, če ga imaš na okenski polici itd.

Najboljše je shranjevati tako, da zapečeš na dva različna CDja in ju potem daš v temen prostor s čim bolj konstantno temperaturo in ne pozabi dati par silica gelov mednje
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jan987 ::

ja sej to sm mel dosedaj ampak kot sem pčovedal vsakemu cd-ju kaj uide po recimo petih letih. So cd-ji iz leta 2000 in na njih recimo 10 slik izmed 300tih ne dela pravilno. kako pa je če mam recimo en hdd za preko usb-ja pa mam gor pač slike pa ka priklopm enkrat na mesec recimo k slike gor dam drugaj je pa skoz v omari. A bo to ok?

BluPhenix ::

O tem sem tudi jaz razmišljal. Vendar če to rabiš (fotograf), pa tudi samo slike, ki jih nočeš zgubit, se splača imeti še nekje spravljeno. Recimo na CDju + USB disk. Seveda se splača kupit čim kvalitetnejši disk in enkrat toliko ne gledati na ceno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Jan987 ::

to gre za privatne slike k bi jih polek tiskanja mel še na disku

Jan987 ::

??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527955 (13714) GrimReaper
»

NEC LabelFlash

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
496324 (3746) r0b3rt
»

Diskete prihodnosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
678181 (5749) CaqKa
»

Enoten standard naslednje generacije optičnih diskov še vedno daleč

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
163553 (2990) Matev
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625780 (4567) TribesMan

Več podobnih tem