» »

Hi-tech kidanje snega?

Hi-tech kidanje snega?

«
1
2

Tero ::

Torej danes ob kidanju snega sem razmišljal da bi si delo olajšal. Razmišljal sem da bi vzel enm snežno frezo, razstavo kako mikrovalovko in "pištolo" pritrdil na frezo. Kaj mislite o tej rešitvi ? Ali bi mikrovalovali lepo stopili sneg ?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Saladin ::

Mikrovalovi so zdravju škodljivi in ker jih ne boš mogel usmerit le ne področje freze, ti bo sevalo naokoli.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

STASI ::

Sej se bo oblekel v kaj azbestnega in mu bo to pomagalo.>:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Saladin ::

Ja, azbest in svinec za varovanje zdravja 0:)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zeberdee ::

Pod asfaltom napelji vodo iz bojlerja, na krožni način.

ReBi ::

ti toplotna črpalka. ene cevi so globok pod zemljo, kjer ne zamrzne, ene pa so speljane po dvorišču.

drugače se pa da kupit kable, ki se grejejo, posebej za ta namen. samo sp prvič: dragi in drugič: porabjo velik štroma

Microsoft ::

Ma jst ti tkole predlagam. Rajsi naredi en sesalec za sneg. Podobno, kot majo one vlke masine, ko majo namesto pluga neko vrteco stvar, ki pozre sneg in ga vrze v stran.

Tu bi lahko naredil podobno. Samo, da je vse skupaj manjse, mas potem recimo neko cev v roki. Na koncu cevi zrak vlece notri, po recimo kake 5m dolgi, gibljivi, cevi pa na drugi strani ven.
Ker tale sneg, ko je danes, je tako lahek, da bi ga res z lahkoto posesal.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jeebs ::

Hehe... Kera ideja. Z enim sranjem iz mikrovalovke bi stopu par 10cm snega. :D Dvomim, da bi ti karkoli pomagalo, če pa hočeš imet scvrte možgane pa go ahead. >:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

iggy ::

jest sm razmišljov, da bi dal polivinil po asfaltu preden bi začel padati sneg. go bi nehal bo preprosto polil z vodo in dal polivinil na toplo. :P
Hey, you're fat!

|CyGNUS-x ::

Stara kosilnica + postružen valj v polž = freza (rolba)
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

#000000 ::

Postav plinsko bombo na dvorišče in spodi zakur, bo spihal v nulo >:D

Dr_M ::

kaj pa cepitev jeder na dvoriscu?? pa se ogrevanje bi mel :)

perci ::

Tekoč parafin v usta pa baklo v roke in bruhaj ogenj v sneg :)

Damjan Jagar ::

Polij z bencinom in zažgi. Samo lahko zelo stane. Že bencin, še huje pa če kaj iz rok uide.
http://jagar.si

iggy ::

Kaj pa čakanje na pomlad? :)
Hey, you're fat!

Bojevnik ::

S tem si pomagi

Backup22 ::

Mah ni ga čez old school kidanja, sploh če je fajn družba - pa še razmigaš se pa prešvicaš :)

Drgač pa naredi talno gretje pločnika/dvorišča pa bo :) al pa flamethrower>:D
//

ola ::

uzem fen pa spoti sneg :\

Smorny ::

Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

BigWhale ::

Jaz sem razmisljal o frezi, ki namesto, da sneg razpiha, ga stopi in ti enostavno odtece..

mainman ::

Ja in potem če je zunaj krepko pod ničlo ti stvar zmrzne in imaš na dvorišču drsališče. Po možnosti pa si še zlomiš nogo.

zee ::

flejm-powaaa >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BluPhenix ::

Emm mikrovalovka na ledu ti ne bo nič pomagala (mikrovalovi ne vplivajo na led). Delovalo bi, če bi stvar malo pomočil z vodo prej.

Ni potreben noben svinec niti azbest (od kje vam te ideje?). Dovolj je navadna pločevina debeline 1mm, taka kot je pri ohišju mikrovalovnih pečic. Še več dovolj je tudi pravilno perforirana pločevina. Ena varjanta bi bila, da od mikrovalovke odtržeš vratca in potem tako mikrovalovko obrneš proti snegu (no nekaj mikrovalovov bi šopalo seveda tudi okoli). Vendar takega početja ne priporočam, vsaj ne na mojo odgovornost. Lepo the old way predvsem ker bi tole z mikrovalovko trajalo dlje časa.

Mikrovalovi zdravju škodljivi? Veš mogoče zakaj oz kaj se ti lahko zgodi?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

iggy ::

Mikrovalovi zdravju škodljivi? Veš mogoče zakaj oz kaj se ti lahko zgodi?


Notranje poškodbe tkiva dobiš.
Hey, you're fat!

BananaMan ::

lahko bi pa včeri tam potleh folijo položu in sneg sam stran potegnu.(bi delovalo če bi blo sam 20 cm snega =)
junkie

Brane2 ::

V bistvu bi z mikrovalovko šlo.

Rabiš le skodelico za čaj in seveda nekaj čaja.

Procedura: s skodelico odkorakaš na dvorišče, vanjo zajameš sneg, jo postaviš v mikrovalovko, daš stvar na full power, "čas ekspozicije" na 30 sekund in to ponavljaš po potrebi.

In zakaj rabiš čaj ? Jah, če že greješ vodo, bi jo blo škoda kar stran vreči... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

Notranje poškodbe tkiva dobiš.


Notranje poškodbe? Kaj pa zunanje? Veš točno kakšne, oziroma kaj lahko povzročijo mikrovalovi? Upam da ne misliš da kar nekaj poškodujejo nortanji organi? Kaj se zgodi s kožo?

Edit: nekaj mikrovalovov lahko dobiš tudi brez nobenih posledic. Ni velika količina, pa tudi tako majhna ne.

Brane2: dobra varjanta :) NEbi bilo še boljše, da vzameš velik lonec, noter sneg in greš domov kuhat juho :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

iggy ::

Notranje poškodbe - nisem mel v mislih ogranov. Npr. če bi vtaknil roko v mikrovalovno pečico bi se ti najverjetenje poškodovali živci.

Da ne govorimo o poškodbah oči če bi bilo izpostavljeno celo telo, saj bi nam očesne beljakovine dobesedno zakrknile.
Hey, you're fat!

waLkeR^! ::

Jst pa vem kok najhitreje izgine sneg. Soseda greš kepat v avto :D j0ke >:D če pa on za teboj leti pa še njega po potrebi :D
Don't annoy me. I can be really really strange.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: waLkeR^! ()

BigWhale ::

mainman: zato pa imas na frezi cev, ki jo speljes v kanalizacijo recimo... :) A ne?

---

No, z mikrovalovko, bi se pocasi kuhal.... ;) Kake tocno dolocene poskodbe bi pa bile, je pa tezko ugibat, treba probat :P

francka45 ::

iz cekasa nared mrežo pa po dvoriš polož =P

Highlag ::

Japončki so menda vzgojil ene bakterije, ki stopijo sneg. :D

Drugače pa lahko dvorišče izkoplješ ven da imaš eno veliko luknjo, potem pa nad luknjo narediš ploščad, ki jo po potrebi obrneš za 180o, tako da je tista stran, ki je bila prej spodaj sedaj zgoraj. In seveda brez snega. Zasnežena stran se obrne na glavo, sneg pade v luknjo, kjer se počasi stopi. Zaradi toplote zemlje bi se tudi sneg, ki je ostal prilepljen počasi stopil.
Ko bi ponovno zapadel sneg ploščad spet samo obrneš. Simpl. :D

Iggy:
Če bi vtaknil goko v prižgano mikrovalovko bi ti celo roko skuhalo. Pa ne samo živcev. Kje dobite takšne ideje?
Never trust a computer you can't throw out a window

BluPhenix ::

No, to je pa že boljša razlaga. Za živce ne vem nisem še nikjer zasledil, da bi se to zgodilo. V bistvu se začneš segrevati, tako kot zrezek. Če si izpostavljen malo časa, je stvar reverzibilna, no mogoče kakšen tip opeklin bi se poznal, v nadaljnjem bi mogoče res tudi crknili kakšni živci. Se ne pa to zgodi tako hitro.

Highlag: mogoče ljudje dajejo v isti koš vsa elektromagnetna valovanja in ne vedo točno kako vplivajo.

Skratka mikrovalovka deluje le in samo na molekule vode, če daš v mikrovalovko stvar ki ne vsebuje vode nisi naredil nič.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Smorny ::

not. mikrovalovka se izklopi, ko odpreš vrata. Moraš še tipalo na vtarih prelisičiti, šel potem se začne "The World Stupiest Things To Try At Home!. :\
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

BluPhenix ::

Smorny zato sem pa napisal da moraš odtrgati vrata, ker se zgodi da v takem primeru pokvariš zatič ki je odgovoren za varnost pri mikrovalovki. Ne odpreš, odtrgaš. :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Smorny ::

Različne mikrovalovke imajo to različno rešeno. :8)
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

sidd ::

sosedoemu mulcu stisni jurja vroko pa naj kida, pol pa še en kornetek sladoledni dobi pa bo to to, zakaj komplicirat?:D

drugače pa če veste kaj je ratrak(ono ko na smučišču sneg tepta)..si enga doma naredite, pa od kosilnice motor gor pa kidaj>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

mainman ::

Bigwale: Ti pa imaš res ideje. Pošlji slike ko boš imel to stvar narejeno. Me zanima kako boš hendlal dolžino cevi pa še par malenkosti.

francka45 ::

-sidd:

ja,ratrak... pa pol še smučišče lahko na enmu bližnjemu hribu nardiš ane>:D
še eno mejhno žičnco pa maš...

Zgodovina sprememb…

iggy ::

Pol pa še hotel postavš pa bazene pa maš letno kopališče in smučišče.

To je easy money ej! :D
Hey, you're fat!

BigWhale ::

mainman: dolzino cevi? zakaj bi pa dolzina cevi bila problem? Dvomim, da imas dvorisce, ki ga je vec kot nekaj deset metrov. Vrtna cev za zalivanje v dolzini 50m pa ni neka tezka investicija...

:P

sidd ::

Nejčkovka:
hihi, hja če ti znese pa da maš kje hrib >:D :))
no, to sem omenil zato ker en moj sošolc je v bistvu naredo en majhen ratrak, zajle pa gradi enega malo večjega, takega da gre od kosilnice mašina gor>:D
pa že s tamalim je kr fajn spopucal sneg iz dvorišča, tavlki bo pa prava stvar.

iggy:
hja, pa si konkurenca habakuku & rogli>:D zakaj pa ne

drugače pa najbolša rešitev kable al pa cevi potegnit po tleh, pa je;)

Nejc Pintar ::

kako lahko z ratrakom spucaš sneg z dvorišča mi ni ravno jasno:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Smorny ::

fajn ga skomprimiraš in nato čez njega položiš preprogo. sploh čudna in banlna tema.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Sycroft ::

jest pa imam eno staro kosilnico doma:) a ima kdo kaksne izkusnje pa nacrte to zadevo obrnt v frezo? :P :D

Saladin ::

Morda bi bilo dovolj že da z sprednje strani izdelaš kakšen lijak, ki bi ti sneg rinil pod kosilnico, ter da izdelaš (ali daš preoblikovat) rezilo spodaj, tako da stojijo rezila navpično. Ob vrtenju bi se potem obnašale kot lopatice, ki ti odrivajo sneg ob strani ven.
Za prhek sneg bi verjetno delovalo, južni pa bi se verjetno primil spodaj in zablokiral vse skupaj, ker kosilnica ni dovolj močna.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Loki ::

saj lahko das na ratrak plug. :\ samo ne smes biti ravno cepljen proti zdravi pameti. :\
drugace je pa najbolj ucinkovit metalec plamenov.>:D

francka45 ::

to nared: hehe

Azrael ::

Takole izgleda snežna freza (rolba) v domači izvedbi:
Samo se mi zdi, da je sedaj malo pozno za izdelavo...
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

sidd ::

Azrael:
kaj pa če spredaj namestiš en plugec? pa bi tud lepo delovalo al nebi?
pa sej z ratrakom bi kidal sneg, ne pa palačinke ven delal :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapadel je prvi sneg... (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67334337 (3952) globoko grlo
»

snežna freza - za cca 800 eur

Oddelek: Loža
3716496 (1004) Spajky
»

Kje dobiti sneg?

Oddelek: Loža
273841 (2429) DimmniBurek
»

Snežna freza - rolba

Oddelek: Loža
89165 (8886) Nejc Pintar

Več podobnih tem