» »

MTB

MTB

Avenger ::

Moj kamenodobni Scott bo šel počasi v pokoj, zdej bi si pa nabnavil nov bajk in je v množici vseh teh koles težko izbrat favorita.. pa kljub temu. Najprej sem mislil nabavit enga trdorepca - (hardtail -vzmetenje spredaj) predvssem zato, ker rad furam cross country in bi blo mal gadno vozit v klanec s polnovzmetenim kolesom. No, potem mi je kolega v štacuni pokazal na polnovzmetenega Gianta NRS. NRS naj bi omilil oz. izničil izgubo energije pri poganjanju in baje je to celo res. Apak problem je, da je polnovzmetenc zaradi zadnjega fedra dražji, in še to, da imajo Gianti že tovarniško diske gor, kar občutno podraži zadevo. Tako stane z XT/LX opremljeno kolo okroglih 500 jurjev (moja mati pa v nezavest), kar je čista nesramnost. Aja, cenovno bi šel do... khm... 350 jurjev. A mi lahko kdo predlaga kšne alternative? Pa upam da sploh kdo voz kolo kle (Tomi že, se mi zdi), da ne bulte sam v ekran, hehe.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mmisv ::

bajk forum
na tem forumu upraš. jest sm zihr da boš dubu ene par informacij okol tega
Čist trivialna stvar...

Tomi ::

Imaš prav, sam kolesarim dokaj veliko, čeprav sem imel letos manj kot 2000 km.
Se pa tudi sam spravljam k nakupu novega kolesa, samo glede na to, da sem ravno nabavil laptopa, bo ta moral malo počakati. Drugače pa mislim dati največ 150.000 za kolo..
metrodusa.blogspot.com

Thrivial ::

Jaz se od tega poletja naprej vozim s Garyem Fisherjem Advance. Oprema je sicer povprecna (Acera), okvir pa je narejen iz 6061 aluminija, kar pusca zelo veliko prostora pri "nadgrajevanju". Racunam da ga ne bom zamenjal kar nekaj let, ker sem pac bolj rekreativec.

mmisv: na tem forumu je edini problem, da obstaja nekaj ljudi, ki do onemoglosti zagovarjajo "svojo" firmo...100% bos kot eno prvih moznosti dobil C-dala...verjetno ves od koga ;)

Tomi: 2000km je res precej malo. Jaz sem letos v dobrih dveh mesecih naredil okoli 1000km, pa sploh nisem kaj dosti samo kolesaril....pac do igrisca za basket/fuzbal/bazena...

p.s. Splaca se kupiti lanski letnik...torej iti enkrat januarja/februarja v trgovino in kupiti model 2001, saj dostikrat zadeve tehnicno kaj prevec izpopolnjene cena, pa je kar precej nizja...splaca pa se se poznati prodajalca.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Tomi ::

Ja, res je malo, samo moraš pa vedeti, da sem bil do 16. junija skozi v Ljubljani in imel do takrat polno izpitov, potem sem bi dvakrat vmes prehlajen po dva meseca, september je bil pa cel neprimeren za na kolo..
Tako da niti ni tako slabo:D
metrodusa.blogspot.com

miranpozar ::

Thrivial: evo me, 1:0 za Cannondale, hehe!
Ne, se hecam...
Moj kolega s katerim damo skozi kar dosti off-road kilometrov ima Giant NRS, ki je moramo priznati mega kolo, vendar, ko ga enkrat spraviš na Jekylla ga ne spraviš več lahko dol in prizna, koliko je slednji boljši in sploh in oh! In veš zakaj? Zato, ker je z njim vožnja užitek, poza telesa je odlična, je lahek in vzmetenja so odlična (vgkavnem se prejšnjega Ravena kupil zaradi Lefty vilice). S tem sem ti odgovoril, kakšno kolo kupi ne glede na znamko.
1. Predvsem kupi takšno, da se boš na njem počutil dobro in boš polno užival v vožnji. Da bo imelo kolo nek "feeling", ki ti bo odgovarjal.
2. K gornji točki spada predvsem poza na kolesu. Sam veš ali ti bolj odgovarja bolj freeride poza ali bolj agresivna in ozka XC.
3. Teža ni za zanemarjati, vendar ne v skrajnosti, ker lahko nastopajo "določene težave"... glej mojo MTB www stran. 8-O
4. Dobro vzmetenje je pogoj za dolge ture.

Če se bo kdo podil po mojih krajih lahko gremo "en giro" po SLO istri med vikendi.

Ride on!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

R0K ::

a drgač tu ste vsi k "navijate" ua MTB ? ...... no ja men je zlo kul cestno kolesarjenje.......dalše ture.........seveda z specialko........čeprav je še nimam :( .....še kr gonim k norc scotta rockwooda ........drgače vsi k se kj na specialke spoznate mal povejte kaj bi blo za kupit.......do 150k sit.......vem samo da naj bi se odločal med temi firmami : trek, schwinn, scoot, gt.

Thrivial ::

Tomi: potem pa ja :)

miranpozar: Jekyll je zelo dober ja. Malce sem si ga ogledoval v Fan Sportsu, ko sem sel po svojega Garyja 0:).

Zadnjic mi je sosolec poslal sliko od C-dalovega F400....mmm.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

zile ::

Tomi: 2x po 2 meseca prehlajen 8-O
Itaq je pa kolesarjenje zakon.

Tomi ::

Moja napaka..
2x po dva tedna, seveda..
metrodusa.blogspot.com

JurijTurnsek ::

jst sm lani probaval nekaj MTb-jat sm se me ni resno prijel, tak da sm letos na tem malce popustil in se popolnoma prepustil skejtanju...

drgač pa je MTB zako (oboje v breg in dol po bregu), jst furam treka, ki sem ga letos malce zlamal, da je blo treba švasat...:D

priporočam, da si gianta ne kupiš, ker je absolutno predrag...
http://www.slatnaskejta.com

chucki ::

jst mam FOCUSA! poglej na www.focus-bikes.de! Super kolo za svoj denar! cca. 110.000SIT
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

alesrosina ::

jst osebno ti priporocam Giant (jst ga mam):



drgac pa dobis se vec info tukaj (freestyle trgovina)

evo ti.

tomaz255 ::

Ja ASPmaster jaz se popolnoma strinjam s tabo. Jaz mam tudi Gianta ATX 830. Z njim sem zelo zadovoljen, tukaj pa še disk doda svoje.

JurijTurnsek ::

ej mi zamenjaš za gianta za treka?
http://www.slatnaskejta.com

chucki ::

to je moje kolo!!!:))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Thrivial ::

Ok, moja malenkost od kolesa: :))


lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Tomi ::

Slike vam ne delajo in linki so malo zmešani, samo se mi ne da popravljati, ker grem na Kongresnega na nogomet:D
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4837718079 (478) RockyS
»

kje kupiti kolesa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5013594 (11909) K0K0
»

Bicikl (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
695214 (4668) TribesMan

Več podobnih tem