» »

Katera 7800 GT? Asus, Leadtek...........?

Katera 7800 GT? Asus, Leadtek...........?

mp5 ::

Kateri proizvajalec? Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

kokos25 ::

Club 3d....

cole-22 ::

To kar je pri nas na izbiro, se ti pomoje najbolj splača ali eno ali drugo (Leadtek, Asus)
V končni fazi je pa tudi vseeno...Važna je cena!

Luc ::

Leadtek vsekakor.

Je že tovarniško malce navita.

zbogi ::

leadtekova ma rame med slabšimi gor. PNY pa Asus sta kr dobre.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

cole-22 ::

Ja na Asuski se rami dobr navijajo...
Vsaj na moji, 1200@1450Mhz za benche!

Duke Nukem ::

če je kartica med cenejšimi ,ima ponavadi slabše rame gor ;)

Karaya 52 ::

Moja Leadtek 6800GT je zdaj že tretjič na servisu v roku enga leta. Kar seveda pomeni da rabiš tut mal sreče.

Jaffa ::

Jaz bi reko, da to zgolj pomeni, da TI nimaš sreče.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

toncek_95 ::

moja leadtek 7800gt dela dobro vendar ima pa core na 500Mhz že artifekte tko da...
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

Marc` ::

In skoraj 100mhz navitje oz. skoraj 25% (upam da je prav :D) je malo?

cole-22 ::

Ma to je dobr za zračno hlajenje in take kartice...

Silvo ::

Tisto z najdaljšo garancijo!
Silvo

mp5 ::

Kaj pa GIGABYTE?

mp5 ::

A ima kdo izkušnje z GIGABYTE grafičnimi. Lepo prosim za odgovore. Hvala.

nsane ::

Čakte mal...zakaj je pa Asusova 109 ksit?

chucki ::

Ne vem sem pa ponosen da jo imam tudi zaradi prodaje,ker ma vecjo vrednost :D. Lastniki Leadtek pa gigabyte povejte kok se navija? Kolega ma gigabyte js pa asus pa se njega pol slab navije,posebaj rami!

misso ::

Da nebom nove teme odpiral.

Ali se splača kupiti 7800 na agp vodilu?

Drugače mam sistem pa 2500 (navit na 3200), 1g rama zdej mam pa gf4 ti4200 notri.

cole-22 ::

In zakaj se nebi splačalo?

misso ::

Da nebo moj sistem preveč bremzal grafično pri moči 8-)

EvilDare ::

Sem lastnik Gigabyte 6800 GT in se nikakor ne navija. Če dam da sam najde koliko bi se lahko navilo v nvidia gonilnikih, najde nekaj čez ultra hitrosti pri ramih in gpu. Ko pa zaženem kakšno igro ali benchmark pa slika zmrzne za par sekund in potem nadaljuje oz. se vključi thermal throtling. Temperature niso problem je zalman gor. Pri navijanju procesorja na gigabyte k8ns 939 pa nisem našel agp/pci locka zato sem dal na 67mhz neko nastavitev. Če ima kdo kakšno rešitev za ta problem naj pove. Samo je pa res, če testiran z Atitool pride gpu do 480 in se pojavijo artefaki. Še enkrat hlajenje ni problem ker ko sem lavfal na original hitrostih artefac scan kakšno uro in pol je temp gpu prišla do 61. Ram je pa kot zaklet na 56 stopinj in se ne premakne tudi če navijam.

Mislim pa da se je prejšna generacijo dobro navijala od leadtek in asus.

cole-22 ::

To imaš AGP in NF3? Če ja je edina možnost da v biosu in potem še v rivatunerju isklopiš fastwrite! Če še to ne pomaga, ni druge rešitve! Nek problem z serijo 6 in NF3!

EvilDare ::

Sem izklopil in je šlo skoraj na ultro. Gpu se je v atitool ustalil pri 412, ram pa pri 542. Mene sedaj samo zanima kaj sem izgubil s tem ko sem izklopil fastwrite. Čez fear test je šel 3x normalno in rezultat je bil boljši, aquamark 3 rezultat se je zvišal za približno 3600, v 3dmark06 sem pa dobil rezultate iste oz. podobne kot so jih dobili na testu za 6800 U. Zdaj bo samo še brat testiral Battlefield 2 potem pa bomo videli če je stabilno. Sedaj je navito na 410/540.

Sicer sem verjetno dobil slabšo grafično kartico ampak jaz vseeno odsvetujem Gigabyte, glede na to koliko jih navijajo pri drugih firmah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

cole-22 ::

Ja moja Gigabyte je bila tud za en drek, tako da sem jo takrat menjal za Leadtek!

Izi ::

Ne vem od kje vam ideja, da se kartice iz iste serije kaj razlikujejo med različnimi proizvajalci.
Vsi kupijo isti procesor pri nVidii. RAMe pa tudi izdeluje samo par različnih firm in kako hitri so piše v specifikaciji.
Vse se razlikuje samo v različnih hladilnikih, ki jih različni proizvajalci lepijo na kartice.
In vsi ti fabriški hladilniki so popolnoma zanič.
Ko pa enkrat zamenjaš hladilnik pa je popolnoma vseeno katero kartico imaš, ker se z istim hladilnikom vse navijejo popolnoma isto.

Najboljša kartica je torej tista, ki je najcenejša.
Vsekakor je najpriporočljivejši nakup firme Club3D, kot je že nekdo omenil na vrhu te teme.
Club3D ima vedno najboljše RAMe, ki so ob izzidu kartice na voljo, procesor je tako vedno isti, hladilnik pa vedno uporabijo najcenejši.
Ko zamenjaš hladilnik na Club3D imaš vedno največ za najmanj denarja.

Vse ostalo je samo nakladanje.
Proizvajalci grafičnih kartic kartice samo sestavljajo in izdelajo samo tiskano vezje, ki pa je tudi vedno delano po referenčni kartici iz nVidie.
Vse ostalo pa vsi prozvajalci nabavljajo pri istih izdelovalcih, ki jih je tako ali tako samo ene par.

cole-22 ::

Ja to vse drži, samo le delno! Pri NV je ratalo vseeno katera firma, šele pri sedmi generaciji grafičnih! Pred tem pa ni bilo tako!

delfinus ::

Misso, ja se splaca it ali na 6800, ki se navije na GT hitrost in odklene cevovode 16/6, polno 6800GT ali pa ce imas denar na 7800GS. Sam imam v masinci 6800GT navito na Ultra in je razlika bila obcutna, ko sem presaltal iz 5900-ke. Imam pa CPU AMD XP-M 2500+ navit seveda. Te nase masince, ki jih imamo na AGP slotu se sploh niso zastarele, ce imas poleg se tako mrcino od graficne. Vse leti kot strela in scori v 3DMarku so morda le 5-10% nizji od novih konfiguracij na AMD64 in PCI-E karticah.

Porkadrek ::

@Izi

Nisem razumel, to z rami. A najboljši so na začetku proizvodnje kartic ali potem? Mislim, kaka je razlika zdele v februarju med karticami 7800GT različnih firm?

cole-22 ::

Ponavadi je tako, da se prvi primerki bolje navijajo kot kasnejši! To velja še posebej za procesorje! Pri grafičnih pa ni glih pogoj. Vse je od sreče odvisno!

Izi ::

Hotel sem reči, da imajo kolikor je meni znano vse 7800GT iste rame na kartici in sicer GDDR3, ki gredo vsi čez 1200MHz.
Polek tega hitrost RAMA na grafični sploh ne vpliva prav hudo na hitrost grafične, ker je v primeru 7800GT procesor tisti, ki na koncu bremza zadevo, da ni še hitrejša in mu hitrejši RAM verjetno ne bi koristil kaj dosti.
Po testiranjih na moji 7800GT dobim z 50MHz bolj ali manj navitim RAMom popolnoma iste rezultate, medtem ko se pri GPUju zelo pozna vsak MHz.

Za dobro navijanje grafične je po mojih izkušnjah dobro, da je hladilnik na GPU ločen od hladilnika na RAMih.
Procesor na 7800GT lahko teoretično doseže tudi 110°C in če imaš isti hladilnik za GPU kot za RAMe potem ti bo ta vroč hladilnik RAME segreval namesto, da bi jih hladil :D
Če hošeš torej RAMe naviti do konca, nabavi svoj hladilnik za GPU, na RAMe pa nalepiš čisto majhne posamezne hladilnike, ki več kot zadostujejo, saj se RAMi sploh ne grejejo veliko in nikoli ne potrebujejo ventilatorskega hlajenja. Tako jih lahko naviješ tudi do 1300MHz ampak to je že odvisno od sreče.
Za navijanje GPUja pa bi v bistvu potreboval močnejši hladilnik kot za hlajenje CPU. Samo problem je da ga nimaš kam dati, ker ni prostora. :'(
Na srečo pa se grafična redko skuri, saj GPU prenese temperature tudi 140°C brez da bi se uničil.
Če pa ga hočeš ekstremno navijati pa bi moral držati temperaturo na polovici tega, se pravi okoli 70°C in tukaj je problem ker to ni mogoče.

cole-22 ::

Izi a si siguren, da se rami ne grejejo? Si kdaj probal prijeti med igranjem iger (npr.FEARa) koliko je vroče? Seveda navite rame do konca! Se kar pošteno grejejo in je potrebno hladiti z bakrenimi hladilnički. Če se pa ramom poveča voltaža pa še z kakim dodatnim ventom!

In to kar si napisal, da se ram ne pozna dosti in da se vsak MHz pozna na GPUju si malo mimo vsekal!
Nobene razlike ni pri meni, če je GPU na 490 ali pa na 500MHz! Tako kot ni nobene razlike, če ram povečaš za 10MHz. Če ga pa povečaš za 100+MHz je pa že razlika!

misso ::

Kateri proizvajalci delajo 7800 na agp vodilu?


nVidia Club 3D AGP 7800GS Še kateri ?

cole-22 ::

Delajo jih vsi Leadtek, Asus, Gigabyte...
Razlika je samo katere se pri nas dobi! Za to pa malo po trgovinah poglej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539406 (7690) jebesemeni
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169785 (6718) J4CK
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329069 (14147) Primoz78
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347264 (20766) AtaStrumf
»

7800GT

Oddelek: Strojna oprema
391754 (1239) Witboy

Več podobnih tem