» »

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

ferdo ::

Enostavno povedano, katastrofa!!!!

doma imam epson3200 ki ga že več kot leto uspešno filam "3xtok po lesu" a ko hočem novega epsona, ki ima posamezne kartuše, mi to ni uspelo, neki sem zabluzil...

Imam vse barve + reset čip


RABIM POMOČ.
Že dolgo je tega, ko je bilo govora tukajna slo-techu o teh kartušah, in celo nekdo je na netu najdu en link, ko je en tip to kartušo rastavil, rad si bi to pogledal, in tega hudiča ne najdem, ... googlam že dolg cajta, a ima kdo kake slike, kje se injekcijo zapiči in nafila kartušo in v kakem položaju jo moraš imet?...ž

hvala tistemu, ki mi lahko pomaga.

farko ::

jes mam hp tiskalnik in komot filam črno kartušo.MENDA JE POSTOPEK ISTI za ostale z inekcijo to so tisti kompleti univerzal .V kompletu dobiš zraven injekcijo čistilo in majhen svederček.S tistim svederčkom zvrtaš luknjo kamor vtakneš injekcijo in z občutkom narahlo počasi spuščaš črnilo.kolk moraš pa sam presodit da ne brizgne ven vendar poudarjam počasi.Ko zaključim dam na liuknjico selotejp pa dela.Tiskalnik pa prepozna dokler ni kartuša čisto prazna pomen da ko je totalka prazna je treba novo kupit ker jes ne vem ki je ta reset čip.Za barvne kartuše pa ne vem.
farko

Dejancek ::

Brane2 ::


Že dolgo je tega, ko je bilo govora tukajna slo-techu o teh kartušah, in celo nekdo je na netu najdu en link, ko je en tip to kartušo rastavil, rad si bi to pogledal, in tega hudiča ne najdem, ... googlam že dolg cajta, a ima kdo kake slike, kje se injekcijo zapiči in nafila kartušo in v kakem položaju jo moraš imet?...ž


Misliš tale članek ? TISKAJTE CENEJE
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dejancek ::

Tukaj pa imajo ugodneje kot na linku ki sem ga jaz podal ... 8-O

A ve kdo mogoče tud o kvaliteti teh črnil pri temu človeku ?

Brane2 ::

Ta človek sem jaz. :D :8)

Članek je sicer malo zastarel, ker takrat nisem imel termičnih črnil za HPje in Canone.

KAr se kakovosti tiče, domnevam da me folk iz vljudnosti ne bo šel kritizirat tu, (čeprav bi kritiko rad slišal), zato je mogoče bolje da ti odgovorijo na ZS. Je pa kar nekaj folka na ST vzelo ta črnila, tako da bi moral biti kje kdo, ki bi ti lahkjo dal odgovor.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dejancek ::

Greva kar na ZS :D

Brane2 ::


doma imam epson3200 ki ga že več kot leto uspešno filam "3xtok po lesu" a ko hočem novega epsona, ki ima posamezne kartuše, mi to ni uspelo, neki sem zabluzil...


Tanove kartuše imajo neko foro z diafragmo, ki uravnava pritisk in se jih polni rahlo drugače kot stare. Mislim, da sem o tem nekaj našel na netu a sedaj ne najdem linka. Bom pobrskal.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Prečekiraj podatke na tem siteu. Sam še nisem probal tega, a videt je, da vedo, o čem govorijo...

KLIK !
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

šele sedaj sem videl ime problema v naslovu (poplava po mizi)

Fora pri teh zadevah je v tem, da glava tiskalnika lhako samo vleče črnilo iz kartuše, ne more ga pa ustaviti.

Zato imaš v kartuši vedno nek mehanizem, ki se trudi obdržati črnilo.
V starih kartušah je to goba, iz katere glava sesa črnilo.

V novih gobe ni, je pa poseben ventilček na podpritisk. Kot je iz slike videti, je v kanalčku tik nad izpustom majhna vzmet, ki drži (kroglico ?) v ležišču. Kombinacija prepusti črnilo šele, ko ga glava začne sesati zadosti močno.

Nekateri modeli, predvsem pri HPju, uporabljajo v ta namen podpritisk v kartuši.

KArtuša je hermetično zaprta in v njej je črnila za cca 50% volumna. Ko glava sesa črnilo iz nje, v kartuši narašča podpritisk, ki vleče črnilo nazaj.
Če v tako kartušo zvrtaš luknjo in jo pustiš odprto, podpritiska ni in črnilo prosto steče navzdol...
On the journey of life, I chose the psycho path.

stromar ::

Brane2: kako se polni te kartuše, ki imajo noter podtlak?

Uporabljam HP 20 kartuše, enkrat sem poskušal polnit, pa sem imel tudi jaz poplavo

Lp

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ToniT ()

Brane2 ::

Stromar:

Simpl. Zalimaš lepilni trak čez spodnjo luknjo, zvrtaš luknjo na vrhu, nafilaš s črnilom približno do polovice, precej solidno s prsti stisneš karušo s strani in v tem trenutku nepredušno z lepilnim trakom prelepiš zgornjo luknjo. Ko boš popustil pritisk na stranice kartuše, bodo šle te vsaksebi, kartuša se bo malce razširila in nastal bo podtlak, ki bo držal črnilo v kartuši.

S pritiskom ni treba pretiravat- uporabi nekaj med majhnim in srednjim. Nekaj v rangu, kot da bi čvrsto prijel kombinirke, še preden bi z njim karkoli zategnil..
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Tole je bil odgovor na stromarjevo vprašanje, kako naj nafila HPjevo kartušo brez gobice, da črnilo ne bo kapljalo ven.

odgovor na vprašanje, ki je izginilo... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

farko ::

pameten odgovor vreden nekaj vendar mene zanima brane kako se nafila barvna kartuša ti si opisal več kot manj črno kartušo.Postopek je tak isti vendar barve kako ali jih je treba zmešat ali ima sloje oziroma stene kartuša?
:\
farko

Dejancek ::

No ravno sem bil pri Brane2 doma in nabavil ta črnila in tudi takoj napolnil pa stestiral.

Stvar dela kot se šika, oz. več kot zadovoljen sem...;)

billy ::

Da si malo sposodim temo...

Danes sem nabavil original barvo za epson printer in na mojo žalost sem za eno številko zgrešil model. Imam C43UX printer, barva pa je za C42. Seveda sem to komaj opazil, ko sem že imel obe kartuši not. Tako da prodaja odpade. So pa te kartuše kar malce drage, zato jih ne bi rad kr takoj vrgel v koš in šel nabaviti prave.

Zdaj pa me zanima če ja kakšna alternativa. Kako sploh "glupi" printer ve katera kartuša je noč, če sta fizično identični. Razmišljal sem že tudi, če bi mogo čip iz prazne prave kartuše zamenjal s tistim na nepravi. Ampak verjetno ne bo šlo...

OBstaja mogoče način, da se printer malo "poheka" in se ga nekako prisili da vseeno začne uporabaljati te kartuše?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Canon pixma mg5250 in tiskanje na dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
251636 (1400) sokel
»

Polnjenje kartuše

Oddelek: Strojna oprema
144501 (4302) mersol
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143214 (3073) M-man
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282934 (2311) OZZY
»

Kako poceni refilat Epsonov C60 tiskalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6839 (804) Brane2

Več podobnih tem