» »

Problem z zagonom

Problem z zagonom

Blind ::

ok....pred cajtam sm dokupu dodatn disk, k sm ga uspešno inštaliru itd. nakar mi po ene 3,4 mescih začne javlat, da tega diska ne zazna (tega novga). sj poi je blo čez neki cajta ql oz. sm resetirou, pa je blo usto uredu. tko mij delal kr neki cajta. po pa dons isto nardi, jes resetiram računalnik, ampak pr nalaganju sploh nkamr ne pride, resetira se u nedogled. prkaže se sam tista 1. stran. zj u biosu je use ql, zazna mi use. kva je pa zj fora tega? jes res ne vem.

po sm šu neki rastavlat....pač 1x je treba prah pubrisat....prklopu sm sam tastr disk (kle mam windowse) pa floopy, ampak tut nardi isto kt pa prj.

SloTechnika ::

Ko je men začel novi disk ,poleg starega delat take probleme kot tebi,je šel tud kmalu po gobe.

Preveri,če je z diskom vse v najlepšem redu s programčkom ActiveSmart242

Blind ::

ja nism čist dobr napisou tist 1. post. zj sm use pustu isto kt prj (ko je delal) pa puvezou kable, ampak mi ne zazna ubeh diskou na1x. zj sm izklopu cd,rw pa a, pa delam sam z diskoma. puvezou sm lepo tastarga na master, pa tanouga na slave (jumperji so ql), ampak mi ne zazna. tist štrom mi ni lih jasn kuko puvežeš....jes sm dau uba diska na eno žico. aja....diska mi zazna sam na secondary....probou sm zamenat kable, paj isto...aj poi kj tm na matični narobe al kuko?

pa še to....k sm puvezou sam en disk mij kuj z začetka pisal neki u smislu "fixed disk 0...."

LP, Blind

Blind ::

eh sam gledate...

čudn mi je to....prklopm en disk in ga lepo zazna u biosu, po dam pa zravn še enga, k ga pa ne zazna, čeprou dela. probu sm že kable zamenat paj isto, probu sm menat diske na master pa slave paj isto. resetira se pa u nedogled. pa sploh 0 ne napiše več.

drgač mi pa rečmo u biosu neki zazna, če resetiram s5 drgač, če še1x pa s5 drgač....pa ne skoz več, ampak kr neki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem naložit winsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191180 (919) MagicMan
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453194 (2218) Blind
»

XP-ji ne zaznajo diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
12990 (799) Ziga Dolhar
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131404 (1248) nazz78
»

Zakaj bios ne zazna ostalih IDE kanalov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7828 (745) bastadu

Več podobnih tem