» »

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

cortez ::

zanima me, kje se da kupiti inekcije ter barvo za polnit črnila (barvna in črna) za tiskalnik in koliko to stane?

Ima kdo kake izkušnje s tem ?

Kakšni so vaši pogledi na ta postopek?


Hvala za odgovore,


lp


cortez
:\ 8-O :\

Brane2 ::

Najprej povej, kaksen tiskalnik imas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

cortez ::

Epson Stylus color 400 !

in Olivetti JP 192.

Kakše so vaše izkušje z :

www.svet-crnil.com

www.tintatisk.com

www.tiskajpoceni.com

www.crnila.net

Brane2 ::

Svojcas sem kupoval refille pri IGMA d.o.o. v LJ. NE vem tocno, kaj od tega so prodajali. V glavnem, delalo je dobro, le barve niso bile ravno 100% enake originalom. Predvsem rdeca je bila bolj opecnata.Sedaj sem se spomnil- tisto je bilo iz ponudbe Adi& Peter

Sedaj pa ze dve leti uvazam crnila, tako za EPSONe kot za HPje. V precejsnjem delu za svoje potrebe, veliko pa tudi prodam.

Ce rabis cene, povej.

Drugace pa sprice dobis denimo v trgovini HOSPITALIA na Zaloski ali v BTC v LJ. Cena skupaj z iglo je nek drobiz, ne vem tocno.
Jaz jih prodajam za svoje kupce crnila po 300SIT (sprica+igla), skupaj z DDV...

Brane2 ::

Aja, za tisti Olivetti ne verjamem, da bos dobil tocen refill.

Ce ne gre za kaj ultramodernega in dragega, poglej kaksno glavo uporablja. Ce je ta piezo, poskusi s crnili za EPSON. Ce pa ima uporovno glavo, potem vzemi tista za HP.

PROTOTIP ::

Ponjenje kartuš je dokaj enostavna stvar; zvrtaš luknjico v kartušo, vzameš injekcijo s črnilom in izbrizgaš črnilo v kartušo. Nobena umetnost ni v tem. Vseeno pa si dobro preberi navodila, ker ni pri vseh kartušah enak postopek in tudi vsaka barva ni dobra za katerokoli kartušo.

kockish ::

Mene bi zanimale cene tint za HPje...

Brane2 ::

Kar se vrtanja kartus tice, to je odvisno od kartuse. Pri mnogih EPSONovih kartusah pac samo snames nalepko na vrhu. Drugim je treba izvrtat luknjice. Pri dolocenih HPjih so v kartusi ze luknjice, ki pa so zamasene s cepki. Samo porines cepke v kartuso, dofilas in lukno zamasis. Ce je na gornji strani, zadostuje lepilni trak, ce pa je spodaj, potrebujes nekaj mocnejsega, denimo termolepilo (tista pistola s plasticnimi cepki) ali kaj podobnega...

Kar se mojih cen tice:

Za EPSONa in ostale piezotiskalnike tice, je 1 dcl crnila 2.200 SIT z vstetim DDV

Za HPja, LExmarka in ostale iuporvne inkjete je 1 dcl crnila 2.200 SIT z DDV za vse barve, razen crne. Crna je pigmentna in je zaradi tega 2x drazja/ 4.400 SIT z DDV

EPSONova crnila so v praxi ustrezna originalom in jih v nekaterih paramertih celo prekasajo, HPjeva pa nekoliko zaostajajo za originalom. Tam so barve O.K., le crna ni povsem crna. Vsekakor povsem ustreza vsakdanji uporabi, ni pa primerna za kake umetniske slike ali kjer je pommbna natancna reprodukcija barv.

KoReNJe ::

uporabil sem crnila od titntatiska na svoji hp56 kartusi. in moram rect da crnilo ni dobro. nekaj casa printa vredu, potem pa zacne izgubljat barvo, kot da bi bil dotok crnila do brizgalk preslab. sem povecal volumen kapljic in ni bilo dosti bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KoReNJe ()

K0K0 ::

Da nam glih nove teme odpiru. Pri tintatisku sem naročil črnilo za mojega hpja in bil zelo zadovoljen. Sam potem tiskalnika nisem uporabljal cca 3 tedne in pri tem se mi je kartuša zasušila. Torej a se da to kako rešit?

Brane2 ::

A niste neki razlagali, da se HPjem to ne dogaja ?

NA tvojem mestu bi probal z gobico in alkoholom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

M-man ::

Meni se to večkrat zgodi, če npr. 1 teden ne uporabljam tiskalnika. Rešitev je, da v lonček natočiš toplo vodo (višina: 1 do 2 cm) in glavo za nekaj minut pustiš v vodi oz. dokler ne priteče ven črnilo. Glavo obrišeš s papirjem in to je to.

LP
M

K0K0 ::

Hvala fanta sem probal z alkoholom pa ni šlo. Potem pa sem kartušo pomočil še v toplo vodo in zadeva spet deluje :D :D :D.

Brane2 ::

Kewl. Bom poskusil se jaz. Tu mam par zamasenih termalnih printerjev od sosedov... :D

M-man ::

Voda dela čudeže.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Polnjenje Canon CLI-8x kartuš

Oddelek: Novice / Nova vsebina
404994 (3628) TESKAn
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394353 (3711) Brane2
»

Črnila za kartuše - kje v Lj?

Oddelek: Kaj kupiti
71819 (1665) b0B3k
»

Refilli za tiskalnike

Oddelek: Strojna oprema
282872 (2249) OZZY
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272265 (1949) sandi

Več podobnih tem