» »

Naredil bi si brezžično mrežo - kaj potrebujem?

Naredil bi si brezžično mrežo - kaj potrebujem?

Jackal ::

Pred kratkim sem doma naredil mrežo med večimi računalniki s pomočjo switcha.
En računalnik je postavljen kot strežnik in ostali dostopajo preko switcha in tega strežnika na internet.
Tem računalnikom se je pridružil še en prenosni računalnik, ki ima poleg navadne žične mrežne kartice tudi brezžično (WLAN 802.11 b/g)

1. Zdaj pa me zanima kaj vse bi še rabil za vzpostavitev brezžične mreže?
2. Kolikšen doseg lahko pričakujem?
3. Soba s strežnikom je nekje na sredini hiše v 1. nadstropju - bo lovilo v sosednjih sobah in mogoče še eno nadstropje višje?

Trinitron ::

1.) Potrebuješ brezžično dostopno točko (na laptopu pa brezžično mrežno kartico).

2.) Doseg je ponavadi kar dober- dokler vmes ne pridejo armirane betonske stene. Če sta vmes dve steni signal še povleče skozi, čez tri ba že bolj težko... Pri gips stenah nebi smelo biti težav...

3.) Meni lovi čez dve nadstropji - to je po celi hiši.

Gwanaroth ::

1.) Potrebuješ brezžično dostopno točko (na laptopu pa brezžično mrežno kartico).


Brezžično na laptopu že ima. Dostopna točka tudi ni nujna. Lahko si nabaviš še eno wlan kartico na PCI vodilu (cenejša varjanta), jo vtakneš v strežnik in imaš ad-hoc način (pc-pc), brez routerja al APja. Za po hiši je to čisto dovolj..

3. Soba s strežnikom je nekje na sredini hiše v 1. nadstropju - bo lovilo v sosednjih sobah in mogoče še eno nadstropje višje?

V sosednjih sobah ti bo sigurno lovilo tudi s pci kartico. Če si pa pripravljen odšteti nekaj več denarja, si kupi recimo wlan router (Linksys če se le da, da ne boš imel težav) s katerim precej povečaš domet..
Lights often keep secret hypnosis..

pujsek_ ::

Welcome shop.wlan-sat portal...

Jackal ::

Hvala za odgovore.

Se pravi (da ne ustrelim kakšnega kozla) rabim brezžično dostopno točko, ki jo priključim na en prost port na switchu? -> recimo kaj takšnega - NetGear WG602 54 Mbps ali takšnega - Level One WAP-0003 WLAN 108Mb


Kartica za PC se mi ne dopade ravno najbolj, da bi pa dajal med strežnik in adsl modem še router se mi pa tudi ne zdi ravno najbolje, ker vem kakšne probleme ima en znanec že z navadnim routerjem.

pujsek_ ::

No za ta denar se da dobit morda kaj bolj priročnega, vendar kot si omenil, to stvar nameravas imet le za po stanovanju bo že moglo bit vredu...
Karto vzemi canyon, brez problema!
Kar se tiče dostopne točke, vzemi kar ruter, saj se da ruting izklopit in stvar deluje samo kot AP...
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI ali USB mrežna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
475025 (4583) Gerhardt
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197449 (6276) Karen
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433477 (2242) trnvpeti
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
81580 (1176) pujsek_
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332945 (2153) pujsek_

Več podobnih tem