» »

recompile kernel

recompile kernel

pro549 ::

Živijo,
Iskal sem malo okrog gledal ampak nikjer ne razumem najbolje kako bi na čimbolj enostaven način recompajlal kernel. Jaz bi samo par parametrov spremenil (zaradi driverjev) v /usr/src/kernels/2.6.9-27.cc-i686/.config. A mi lahok kdo pove katere ukaze zdaj dam da mi bo ob naslednjem zagonu računalnika vse špilalo.

BigWhale ::

# cd /usr/src/linux
# make menuconfig
... skonfiguriras sistem
# make bzImage
# make modules
# make modules_install

tako priblizno. Potem pa bzImage skopiras v /boot, popravis bootloader, da bo nalagal novo jedro.

dr.J ::

No, namesto "make menuconfig" je za oko prijetnejsi "make xconfig"
na oncu pa se "make install", ki vse skopira in tudi bootloader updejta.

Seveda pa moras imeti namescena potrebna razvojna orodja.

BigWhale ::

Ampak make xconfig ne dela v konzoli, pa najbrz moras potem z misko konfigurirat kernel in klikat ko zmesan... ;>

dr.J ::

Ja, imaš prav.
Ugibam samo, kaj je bolje za začetnika.

Kami ::

Ja xconfig samo kot je že BIgWhale gori rekel, to ne dela v konzoli.

SasoS ::

make config

edini ki te res prisili da pogledaš celo konfiguracijo :D

BigWhale ::

Tisti, ki ne zna uporabljati textovnih menijev ni zacetnik ampak retard in rabi kak accessibility paket na masini ;>

Rias Gremory ::

Torej, da ne bom odpiral nove teme bom raje to obudil. Rad bi probal skompajlat svoj prvi kernel in bi zato rabil kaj pomoči (to se bo delalo na neki starejši mašini- za vajo).
Bo ta vodič dovolj? http://tuxradar.com/content/how-compile...
Zanima me kaj drugega še rabim?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BigWhale ::

Zgoraj omenjena navodila se kar drzijo. Vendar, ne pocni tega, ce ne ves kaj pocnes, oziroma, ohrani ze delujoc kernel, ker ga bos nucal. :)

Rias Gremory ::

To bom itak počel na računalniku, ki ga ni škoda tako da imho ni panike. Torej ko naredim spremembe se mi ustvari nov kernel ali ne? Če gre kaj narobe samo v GRUBu izberem prvotni kernel in je stvar rešena?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ank ::

Ko narediš spremembe te pri izhodu vpraša, če želiš shraniti spremembe. Če jih shraniš lahko potem skompajlaš kernel z novimi nastavitvami z make bzImage, kot je že bilo napisano in ga potem skopiraš v boot mapo in popraviš vnos za GRUB v grub.conf (ali menu.lst). Preden pa sploh začneš s tem moraš vedeti zakaj bi to rad naredil (ti v standardnem kernelu kaj ne deluje? rabiš posebni gonilnik za kakšno napravo? drugačen FS?)

Precej dobra navodila za kompajlanje kernela imajo na web strani od Gentoo in LFS in pa na njihovih forumih. Na začetku je najbolj važno, da poznaš vso strojno opremo, ki jo imaš v računalniku in da gonilnikov za FS in trde diske ne skompajlaš kot module.

Rias Gremory ::

Hvala za še en odgovor.
reden pa sploh začneš s tem moraš vedeti zakaj bi to rad naredil (ti v standardnem kernelu kaj ne deluje? rabiš posebni gonilnik za kakšno napravo? drugačen FS?)

Kolikor vem ne, bi se pa rad malo igral in ob tem kaj naučil.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

BlaY0 ::

Če bi se rad igral potem snami vanilla kernel, razpakiraj, notri je README. Tako je bilo 18 let nazaj ko sem jaz prvič kompajlal kernel in je še vedno tako. Razlika je bila samo ta, da smo takrat kernel kompajlali celo noč, danes boš ti to opravil v 10ih minutah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
665052 (4338) moj_nick
»

[Linux] - kernel2.6.0 + Slackware + moja glupost! Na pomoc!

Oddelek: Operacijski sistemi
101827 (1727) CCfly
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91108 (1007) operater
»

Kernel tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
121275 (1064) DarkHand
»

isdn4linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161250 (1134) lordgreg

Več podobnih tem