» »

Kako ustvariti Center zvocnik iz levega in desnega zvocnika

Kako ustvariti Center zvocnik iz levega in desnega zvocnika

umetnic ::

Lep pozdrav!

Na comp imam prikljucena dva zvocnika( levi in desni). Zelim pa ustvariti se Center zvocnik, ki bi vseboval se signal obeh zvocnikov. Ta zvocnik bo v kopalnici :D

Levi zvocnik ojacuje audio komponenta st. 1
Desni zvocnik ojacuje audio komponenta st. 2

Obe komponenti imata dva izhoda za zvok. Na enega je priklopljen zvocnik, drugi je prost.

Zanima me ce lahko prosta izhoda obeh komponent zdruzim in priklopim nanj zvocnik 3, ki se nahaja v kopalnici. Na njem bi se tako slisal signal iz leve komponente, kot tudi signal iz desne komponente.

Prilagam sliko.



bojim se, da bi kaj skuril?! :8)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Stepni Volk ::

Enostavneje je stereo signal pretvoriti v mono in nato poslušati tisti osamljeni zvočnik preko enega ojačevalca. KLIK

umetnic ::

....ze ze, a jaz imam stereo izhod na compu ze zaseden. Torej mi softwarske resitve nic ne pomagajo...:\
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Stepni Volk ::

Če na računalniku pretvoriš stero v mono, bosta OBA izhoda predvajala MONO signal. Tisti osamljeni zvočnik lahko priklopiš na poljuben ojačevalec.

umetnic ::

Ze ze, a jaz zelim ohranit stereo za oba zvocnika, mono pa zelim v kopalnici, da bom slisal cel band, ne samo leve kitare ;)

Ce poenostavim: Ali lahko dva razlicna vira zvoka zlepim na en zvocnik in bo ta zvocnik predvajal oba vira? :\
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Stepni Volk ::

Lahko. Na istem principu delujejo subwooferji pri satelitskih sistemih. Samo kakšen kalkulator moraš vzeti v roke, da česa ne skuriš. Lahko seveda tudi v praksi preverjaš meje.

Sam sem pred leti tako poganjal Infinity RS3, kot center zvočnik in levo desno dva Bose 301. Zadevo sem poganjal s Kenwoodom KS8300 in kasneje z NAD 3020, ter Sansui R3000. Skuril nisem ničesar, kar seveda ne morem garantirati tudi tebi.

umetnic ::

Ok, opogumil si me, odgovoril si mi. Imam pa vprasanje se glede kalkulacij, ki jih omenjas. Kaj naj sploh racunam? :\

Ojacevalca 1 in 2 sta dva razlicna stolpa. Aiwa in Panasonic. Panasonic ima izhod za zvocnike 6 Ohmov. Aiwa tudi 6 Ohmov. Levi in desni zvocnik sta Aiwina, torej 6 Ohmov. Center Zvocnik je od Panasonica 6 Ohmov.

Kaj naj bi torej kalkuliral?:)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Avian ::

jest mam pa samo eno neumno vprasanje in sicer a ti stolp zna pretvorit samo 1 signal v mono signal se pravi da ce posljes v stolp samo levi signal bos dobil ven na oba izhoda ali samo na 1 izhod?

druga stvar poskusi zvezati tako kot si rekel toda upam da te ne bo motilo ce bo levi zvocnik spilal malo drugace kot desni (razlicni ojacevalci?)

lp Avi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni stereo receiver (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25964423 (50869) Zvezdica27
»

zvočniki za domačo žurko

Oddelek: Zvok in slika
253255 (2824) Zvezdica27
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173228 (2397) ingange
»

5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241485 (1122) BlackHole
»

Crative SB Live in subwoofer

Oddelek: Pomoč in nasveti
101068 (978) gumby

Več podobnih tem