» »

5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

5.1, nekaj je narobe. Al`pa ne znam kaj nastavit!

SisQ ::

Lep pozdrav!
Imam realtekov ALC650, ki podpira 5.1 sistem. Imam C.INSPIRE 5100 in nastavljeno na 5.1 v nadzorni plošči. Problem pa je v tem, da zadnji zvočniki zelooo tiho igrajo. Tako da moram prislonit uho, da jih sploh slišim. To se dogaja v igrah kot tudi v divx filmih. Na dvdju še nisem probal. Nastavljanje z drsniki sem že probal - brez uspeha. ;((
Kakšen dober nasvet?

R0K ::

Si naložu gonilnike od teh zvočnikov oz zvočne na ta računalnik?

Nutcracker ::

Preveri, če si vse kable dovolj dobro dal v vtiče. Men se je pr Creative Inspire 5300 zgodil, da sta bila zadnja dva zvočnika kot eden (v bistvu mono), ker je bil kabel preslabo vstavljen.

SisQ ::

Driverje sem naložil koliko jih je pač bilo na cdju od plate.
Kar se pa zadnjih zvočnikov tiče, pa mi oba delata hkrati, tudi pri testu. To je ko npr. probam desni zvočnik, mi delata oba.
Kabli so vredu priklopljeni.

SisQ ::

Kaj pa spdif? IMA kakšne veze s tem, ker ga nimam priklopljenega.

Nutcracker ::

Nekaj me zanima. Pri testu, ko bi ti moral igrati desni zadnji zvočnik, ti delata oba. Kaj pa ko bi ti moral igrati samo levi zadnji zvočnik?

SisQ ::

Ali na žalost ali ne, vendar isto!

Modri dirkač ::

Poglej fante:
Ti maš šest zvočnikov in pa 3 izhode zanje(na vsak kabel prideta dva.).
Zelen je za prednji par zvočnikov.
Črni izhod je za zadnje zvočnike.
Oranžni ima pa dve funkciji.
Prva je analogna: izdaja signal za subwoofer in center. Jasno da moraš met to prklopljeno.
2 je digitalna ali spdif: združuje vse tri izhode za vseh šest zvočnikov-dekodiran AC3 signal- npr ko gledš dvdje.
Kak output maš(digitalni al analogni) pa naštimaš ko klikneš v taskbar na zvočnik in pod nastavitvam odkljukaš digital output only al pa ne.Volume controls->Options->advanced controls pa klikneš pol pod glavnim drsnikom na advanced.
Everybody lies!

SisQ ::

OK, ta del razumem. Vendar kaj moram naredit, da bodo zvočniki igrali kot bi naj.
Na kaj bi pa moral imet nastavljeno? analogno ali digital ali je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Modri dirkač ::

Če maš nastavljeno na digital grejo vsi signali na oranžni izhod. To lahko uporabiš samo za predvajanje dvdjev, ker boš drugače mel sound sam na prednjih dveh zvočnikih.
Analog pa pošilja signal na vse 3 izhode tko da je to za igre ipd.
Fact je: če nimaš igre ali programa ki izdaja več kot stereo sound si primoran poslušat pač na dva zvočnika.
Ko testiraš zvočnike bi pa to moralo delovatzdej. Edino če nimaš kaj narobe zvezano.
Everybody lies!

SisQ ::

Dobro, sem že obupal. Očitno bom moral kupit boljšo zvočno. Na testu vsi igrajo BP, samo pri igrah in divx igrajo zadnji zelo tiho.
Edino kaj me zanima kje preklopim med analog in digital. Najdel sem samo npr. cd rom, kjer sem lahko izklopil digital oz. ga vklopil. :O

Modri dirkač ::

Lej stari, ti nimaš razčiščenih par pojmov glede sterea, kvadrofonije 5.1.Kolk te jest zastopim bi rad da špilajo vsi zvočniki vedno.Ampak večinoma špilajo le stereo signale. Tisto kar ti slišiš v zadnjih zvočnikih je signal za prve zvočnike, ki ga kabli poberejo v subwooferju ko so na kupu

Glasba- stereo-špilata lahko samo prednja (2)! zvočnika
Igre- stereo (razen če nimajo podporo za več zvočnikov)-spet prednja zvočnika
divx-stereo-spet samo dva zvočnika.

Stereo signal ne more špilat na desetih zvočnikih če ma pa samo dva, signala left pa right-jasno??

Tle ni nč zvočna kriva ampak vir zvoka-ki je stereo-divx,glasba,igre; kvadrofonija-igre z eaxom; 5.1-dvd.
Everybody lies!

SisQ ::

Ej, stari modri dirkač. Moram priznat, da res nisem imel razčiščenih kar nekaj pojmov. Dobro si mi zdaj rzložil, tako da več nimam vprašanj. Sploh z tistim stereo divx.., kvadrofonija to pa to. Tega pa res nisem vedel. Z DVD pa še moram probat.

Hvala za čas in razlago!:D :D
(zdaj si mi prišparal prešerne, ker sem že bil na tem da kupim novo zvočno)

Maš pir v dobrem. :D

Nutcracker ::

Zanimivo. Zakaj pa pol men tud pr DivX, igrah, poslušanju mp3... dela vseh 5 zvočnikov? Imam pa Hercules Game Theater XP 5.1 in Creative Inspire 5300.

Modri dirkač ::

Em, zato ker ti software- npr. v gonilniku- al pa hardware- npr. v game theatru- zmiksa stereo sound da špila na vseh zvočnikih.dhhh!
Jest mam sblive5.1platinum pa Cambridge Sounworks dtt2500 pa mi hardware v ojačevalcu-tako zvani cmss-creative multisurround sound- zmiksa iz stereo na 5.1.:P
Everybody lies!

Nutcracker ::

Torej, če bi SISQ kupil boljšo zvočno, bi mu vsi zvočniki delali normalno vedno in povsod?;)

SisQ ::

AHA, kaj pa zdaj?
To pa zdaj tudi mene zanima, kar sprašuje
Nutcracker. >:D :D

BlackHole ::

Ne vem, če bi boljša zvočna kaj pomagala. Še vedno bi rabil zunanji dekoder (ojačevalec). Razen v primeru gledanja dvd-jev, ko ti npr. softverski dekoder (WINDVD, POWERDVD) lahko nadomesti hardverskega (če maš dvolj močan procesor). Samo pri gledanju divx-ov (stereo) in poslušanju glasbe bo pa zvok še vedno samo na prednjih zvočnikih.

Nutcracker ::

BlackHole, preber si moj zgorn post.

BlackHole ::

Tebi dela vseh 5 zvočnikov, ker imaš zunanji ojačevalec/dekoder. Če bi kupil samo boljšo zvočno brez dekoderja, ti pa ne bi igralo vseh 5 zvočnikov.

Lucio ::

zakaj pa meni na Audigiju in Inspire 5300 delajo vsi zvočniki, tudi ko gledam TV preko TV Tunerja, pa ko poslušam MP3, pa Audio CD. >:D

the_unborn ::

v starejsih driverjih za live in mogoce tudi audigy se da nastimat movie mode in spilajo vsi zvocniki tudi ce mas samo stereo signal, mas pac spredaj in zadaj stereo, pa vse vmes en mono:D

Lucio ::

movie moda pa nisem nikoli nastavil, saj imam instalirane samo driverje in Surround mixer

the_unborn ::

sej to je v surround mixer-ju pod task al neki tazga

BlackHole ::

Lucio, kaj pa je Inspire 5300? Ne poznam teh novih stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511272 (5080) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122288 (2019) link_up
»

Logitech Z-680

Oddelek: Zvok in slika
312763 (1493) glinik
»

Tezave s Creative Live 5.1 in zvočniki Creative Inspire 5.1 5300

Oddelek: Zvok in slika
121864 (1483) igorjan
»

Kje je problem ? (AC3-zvočna-5.1 zvočniki)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91226 (1054) DJ-DUST

Več podobnih tem