» »

kolk megapixlov za kolk veliko fotografijo

kolk megapixlov za kolk veliko fotografijo

Dodgeviper ::

Zanima me koliko veliko fotografijo lahko naredim z 4megapix ali 3.2

Hvala
Lp

gumby ::

4 Mpix je nekje 2310x1730 pik. to pri 600 dpi znese približno 10x7.5cm

digitalci do se daleč od tega, da bi lahk printali 1:1 v neki spodobni resoluciji... sicer pa lahko sliko povečaš tudi na celoten A4:D

bastadu ::

Pri 300dpi tudi že kar lepa fotka ven pride in občutno večji format fotografije...

Jaffa ::

Ker digitalc te ma 600dpi ?

2,1Mpix ~ 1600*1200
3,2Mpix ~ 2048*1536
5Mpix ~ 2590*1920
....

Link.

gumby ::

>Ker digitalc te ma 600dpi ?

dpi = dots per inch = pik na palec
to nima veze z digitalci, ampak z tiskalniki. če bi 4 Mpix sliko sprintal 1:1 pri 600 dpi bi dobil omenjeno velikost slike


>Pri 300dpi tudi že kar lepa fotka ven pride in občutno večji format fotografije...

slika naprintana pri 300dpi se lahko gre v kot jokat, v primerjavi z klasično fotografijo... 600 dpi je malo boljše, ampak to še vedno ni to
je pa tud res, da imajo vsake oči svojega malarja:)

Jaffa ::

Ma printanje se itaq ne splača. Drugač pa če daš razvijat digitalno in klasično sliko pa itaq ne boš opazil razlike. Seveda morta bit tud aparata približno enake kakovosti...

Dead_Eye ::

Jaz osebno ne opazim razlike pri 10x15 slikah pri 3,2Mpix in navadnem aparatom.

aja, gre pa tudi bp na A4, pride še vedno lepa slika.
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Dodgeviper ::

O.K
To se pravi če bi dal sliko razvit, slikano pr 4Mbpix na A4 format bi bila slika dokaj vredu?

Zaenkrat sem razvijal slike, do največ velikosti 10x15 pri resoluciji 1600x1200, pa so za moje oči bile slike dokaj dobre. Fotič je pentax optio430
Nameravam pa naredit A4 pri max resoluciji.
Zato sprašavam

Hvala za odgovore
če pa ima še kdo kako izkušnjo glede razvijanja digitalnih fotk, naj kar napiše :)

Lp

Jackal ::

Uporabljam Canon Powershot G5 in slike, ki so namenjene za razvijanje na velikost 10x15cm (razni rojstni dnevi, dopusti, praznovanja...) vedno delam na 2MPix. Pa v primerjavi s klasičnim fotoaparatom srednjega razreda (Olympus - bi moral pogledat za točen model), pridejo slike narejene z digitalnim nasplošno veliko lepše.
5MPix je pa že overkill za razvijanje... dovolj za kak A4, če ne že A3.

iso2000 ::

Me je Jackal prehitel! Sam sicer vedno slikam na max. resoluciji (6MP) da lahko potem kaj obrežem, slike na 10x15 pa so zelo lepe, če mi jih razvijejo v kakšnem foto-studiu.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri skener za fotografije

Oddelek: Strojna oprema
71213 (1082) tomaz-
»

Fotografije : 1 M ali 3M oz. več

Oddelek: Zvok in slika
91228 (1019) eric_cartman
»

kratka o mega-pikslih

Oddelek: Loža
101576 (1333) aljazh
»

Število fotk na 512MB CF kartico

Oddelek: Zvok in slika
181564 (1324) BadB0y
»

Odločitev med 2 in 3Mpixli

Oddelek: Kaj kupiti
212100 (1626) R33D3M33R

Več podobnih tem