» »

Xbox 360 - morebitne nove težave

1
2
»

para! ::

Če pa že res hočete primerjati konzole s PCji, se da IMO primerjat s HTPCji. Tu je pa seveda vse odvisno od debeline naše denarnice. Za malo denarja boš dobil bol švohnat HTPC, ki bo sicer normalno delal vse to, kar delajo konzole, le iger ne bo mogel poganjat :>

Sestava igričarskega HTPCja (homemade konzola?) pa te že samo pri grafični kartici olajša za od 70 do 100kSIT.

lp
Death before dishonor!

para! ::

Vsakemu svoje, Phitlit :)

lp
Death before dishonor!

Pithlit ::

Para! : my point exactly.
Life is as complicated as we make it...

CaqKa ::

jojojo.. eni sploh nevejo zakaj konzola..

bigwhale je pa en problem

danes še programerji delajo igre ki delajo out of the box, brez patcha, kaj pa ko bo 10mbit v vsaki hiši in eth v vsaki konzoli? to je vprašanje ki sem ga danes zastavil sošolcem.. pol boš pa še poslušal one blesave diske na katerih se bodo patchi shranjevali. boljše da si konzolo kupim še danes, ker jutri več nebo enako uporabna kot včeraj.
jutri bo potem še en dodatn pc.. install, wait, install wait....


>>> Ceprav se vedno ne razumem vsega tega hype-a okoli novih konzol. Cakanje ljudi v vrsti od jutra, razprodane zaloge, visoke cene na eBayu etc...

ma ista fora kot hype za gtalk..
pač eni imajo lušte imet prvi konzolo, drugi pa prvi nek ultra telefon.. spet tretji vsake tri mesce kupuje najnovejši procesor.. sej tukaj ne govorimo o miljonih ljudi.. to so manjše množice.. iz katerih si firme pač za reklamo naredijo miljonske ;)

Roadkill ::

OK, ok, eno čist izvenserijsko vprašanje glede konzol.
Kakšen prikluček rabiš na TVju, da lahko nanj priključiš (sodobno) konzolo.
Je SCART dovolj?
Ü

CaqKa ::

kak je s sodobnimi konzolami nevem.. ampak pomojem imajo vse compatibility za nazaj, tako da kompozitni, scart ali pa s-video, je pri vsaki. dodatno so pa potem rgb, pa verjetno kak hdtv, pa kak vga.. ali pa dvi..

Roadkill ::

No se s "sodobnimi" sem mislil sedanjo generacijo, torej PS2, XboX, GC in DC.
Verjetno si bom omislil PS2 ali XboX v ne-tako-zelo-dalnji prihodnosti, pa me je zanimalo, ker imam le scart vhod na TVju.
Ü

CaqKa ::

ziher gre priključit.

para! ::

Zraven Xboxa dobiš kabel s činči za novejše tvje in SCART pretvornik, ki se natakne na ta kabel. Tako da vse, kar rabišna TVju, je SCART.

lp
Death before dishonor!

kriko1 ::

pol boš pa še poslušal one blesave diske na katerih se bodo patchi shranjevali. boljše da si konzolo kupim še danes, ker jutri več nebo enako uporabna kot včeraj.jutri bo potem še en dodatn pc.. install, wait, install wait....

Mogoče pa bodo konzole imele patch-anje ’v ozadju‘? Brez da bi uporabnik sploh vedel da se je kaj zgodilo.

klemen22 ::

Pogledal sem par postov.
In nekaj nad Xboxom se zgražajo ravno tisti, ki konzole niso v življenju videli. Xbox ima nekaj res super špilov, ki so daleč od enih mariotov iz leta 1980 (za nekatere je to težko razumeti --> sej jih razumem ko pa so dali za PC toliko kot stane 10 konzol pa še tapravih igrc ne morjo špilat). Skratka iger kot so Ninja Gaiden, Tekken5,Soul Calibur2, GT4,Forza MotorSport, R&C, Zelda na računalniku ne bo nikoli --> dokler pa ne igrate (vsaj) te igrce naštete zgoraj pa nimate da žalite Xbox,PS2 in slično.
Druga velika prednost konzol (poleg neverjetnih iger ki delajo in še zdaleč niso tako hroščate kot nekatere za PC) je cena: konzola nove generacije bo stala ene 90k sit. To je nekaj takega kot grafična kartica višjega srednjega razreda. Konzola bo zagotovo zdržala 5 let. To se pravi da je nakup konzole praktično edin strošek za hardware v petih letih. Povejte mi koliko stane gemerski PC v petih letih, da igrce delajo kolikor toliko gladko? Zagotovo vsaj 500k sit (menjave, upgrade...). Razlika je precejšnja.
Tretja velika prednost je kakor sem že rekel malo hroščov v igrah napram PCjevim igrcam. Gremo naprej. V konzolo vstaviš dvd-> igra dela in že lahko igraš --> odpade jebanje z gonilniki, nastavitvami, bentenjem zaradi preslabe grafične itd.
Skratka jaz če se osredotočimo na gamersko plat ne vidim nikakršne prednosti PCja pred recmo Xboxom (sploh pa ne 360ko)!
Pa še nekaj: za konzolo se da dobit miško brez problema tako da eno jamranje češ kaj čem jest špilat ene 3d špile z jopadom odpade!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

para! ::

Glede iger je tako, da obstajajo "killer-app" igre tako za konzole, kot za PC...

Kaj mislte, a bi se dal nekak narest, da bi se z Xboxom 360 povezal na gaming server, kjer igrajo tud PC userji (recimo Quake IV)? Vem, da bo to nekak ločen itd, sam če bi blo možno, me zanima :>

lp
Death before dishonor!

klemen22 ::

para!: se strnijam s tabo glede killer-app. Vendar se mi zdi da so za konzole (sploh če gledamo sisteme skupaj) precej bolj zanimive ekskluzive kakor za PC. Pač ni dvoma da Quake4 bo prišel na Xbox360, vendar GT4ke,Ninje Gaidena, Zelde na PCjih ugledali ne bomo nikdar. To pa so ravno tisti biseri, ki se jih splača lastiti in zaradi katerih se splača kupiti samo konzolo.
p.s.:Jest sem kupil PS2 zaradi GT4ke -> avtomobilske "simulacije" kakršna je ta na PCju ni. Razni NFSji ji ne sežejo do zvezde na čevlju.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

DR4G0N ::

Hmmm sam tale xbox360 ne zgleda tk slab no vsaj za mene ne une probleme ko so pa tako redki uno tam ko neki zašteka sred igre uno sem vidu posnetek to bojo sam kable menjali pa bo ce bo pa res pregrevanje napajalnika se ga bo pomoje dalo menjat ce ne pa bom pac izmislil novo hlajenje za xbox360 recmo ventilatorje,kaksen hladilnik :))

hmm pa pomojem bojo tud boljse igre in seveda tud vec iger izslo na xbox360 npr.
Resident Evil 5 je ze poterjen da bo izsel pa pomojem bo tudi soul calibour mogoce tudi Grand Turismo 5 nikole se ne ve v glavne Nijnja Gaiden 2 in Halo 3 to bo 10000% izslo
ampak mnogo iger bo sedaj na xbox360 nekje ko sem iskal info za xbox360 sem naletel na novico da delajo Street Fighter za Xbox360 ... no stvarca bo cool

umm slucajno kdo ve kje pa kdaj se ga bo dalo nabavit v sloveniji ?? js bi raj to stopu v trgovino pa ga kr odnesu kot pa narocal cez net tk da ce slucajno kdo pozna trgovino ko bo prisel tja

:) to bo to :)

klemen22 ::

Hm za začetek uradne prodaje v sloveniji nimam pojma. Baje naj bi se v Evropi začela 2.decembra (seveda se bo po vsej verjetnosti zaloga hitro razgrabila). Zgleda da bo treba jit ponovno na izlet v italijo ali avstrijo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

para! ::

A ni GT Sonyjev špil?

lp
Death before dishonor!

klemen22 ::

Seveda. Govoril sem o konzolah nasplošno (ps2,xbox..)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

para! ::

Ne, sej vprašu sem, ker je zgoraj Dragon napisal, da se nikol ne ve, mogoče pride tud GT za xbox :>

No, GT za Xbox ne bo prišel nikoli. Vsaj dokler je od Sonyja.

lp
Death before dishonor!

DR4G0N ::

Ja za GT je mogoce da pride na xbox360 sej je xbox360 isto dodal da se na njemu da uporabljat od sonya izdelek psp pa se par stvari se mi zdi no ce je kr na vsem lepem se prikazala
Resident Evil 5 za xbox360 se lahko tud zgodi da se še kera serija popularna na ps2-ps3
znasla na novemu xbox360 aja pa se neki je blo sam to pa ne vem kaj se je zgodilo na koncu in ali bo microsoft sploh dovolil pac sony je vprasu microsofta da ce bi se nekak dalo da bi Halo 3 izsel na PS3 pomojem ce bi microsoft to dovolil bi 100% dobu xbox360 GT sam treba bo počakat da vidimo kaj bojo možje s kravaticami se zmenli :) :D


Se nekaj sem nasel za xbox360 sesuvanje to je en človk napisu in je reku da naj bi delovalo
in stvar se glasi :
ce hocete da se vam xbox360 ne sesuva ga brez problemov samo odstranite s karpeta zato je ta tezava tako majhna ker ima par ljudi karpet pol pa dajo xbox360 gor pa se jim sesuva no tule je orginal povzetek z ene strani :))

How to keep your Xbox 360 from crashing

I swear to god this is my last 360 post for awhile but, it seems the source of new platforms crashing issues are due to overheating in its gigantic power supply. A couple of people have emailed me stating that once they elevated their power supply off the carpet the crashing stopped. As a side note, for gods sake never but any video game systems on the carpet, that just asking for trouble

CaqKa ::

>>> Mogoče pa bodo konzole imele patch-anje ’v ozadju‘? Brez da bi uporabnik sploh vedel da se je kaj zgodilo.

vsaj v prvih revizijah konzole tega pomojem nebo :>
pa še vseeno bo ostal grenak priokus, da je igra prej štekala, sedaj pa iz nepojasnnjenih rzalogov dela..
če bi bil sistem patchanja tih.. potem bodo programerji imeli samo še več potuhe da bodo pustili buge v igri.

Vesoljc ::

> vsaj v prvih revizijah konzole tega pomojem nebo :>

xbox Live?


> potem bodo programerji imeli samo še več potuhe da bodo pustili buge v igri.
hihi
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

klemen22 ::

GTja v Xboxu ne bo nikoli! To je ekskluziva 1A za Sony. Folk zaradi tega kupuje PS.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

kataklysm ::

klemen22 bol se s tabo ne bi mogu strinjat:)) Špile ki si jih našteu so res must have! Ravno dans sm dobu od kolega po enem letu nazaj Soul Calibur 2..... 3 ure se nism odlimu izpred TVja...res fenomenaln špil. Kakor seveda tudi drugi..


Lp
ESi

para! ::

Ja, Gotham Racing in Forza sta mene in par mojih kolegov, prilepila na kavč pred TVjem za cel vikend. In potem še cel teden.

Z Dead or Alive je blo podobno.

Poletje 2005 za Xboxom. prvič in zadnjič, ampak si nisem mogel pomagat :>

lp
Death before dishonor!

para! ::

Aja, da ne omenjam nogometnih turnirjev, kjre si lahko tudi zaslužil nekaj denarja :>
Death before dishonor!

kataklysm ::

Al pa razne žurke ko se s kolegi nacedimo pol pa odšpilamo kak burnout 3 in se prašičje deremo zram in zmerjamo:D ...Fešta!

Lp
ESi

DR4G0N ::

!!(GTja v Xboxu ne bo nikoli! To je ekskluziva 1A za Sony. Folk zaradi tega kupuje PS)!!

nekater folk kupuje PS zarad GT in nekater folk kupi xbox zarad halo

ca bi blo vse O.K. bi dobil PS haloja in Xbox GT to pomeni da na xbox bos lahko igral haloja in GT
tako kot na PS ampak za druge PS igre pa to se tezko napove kot za naprimer
Metal Gear Solid 4 mislim hey lahko se vse zgodi bog ve kaj bojo nardili PS hoce halo in Xbox tudi pomalem hoce GT ( no ker Xbox ze ma Motosport forza ki je tudi zelo kvalitetna avtomobilska stimulacija stestiru sem obe in tezko povedano katera je boljsa) no nc ne bom trdil o tem kaj bojo mozje na microsoftu in na sonyu rekl ampak vse je mozno hey who knows mogce bojo kdaj te firme se skup vzele pa naredle Ultimate konsolo :D to bi rad vidu kaj bi blo
na koncu VSE JE MOGČE

ajde uzivite

pozdrav !

DR4G0N:))

McAjvar ::

@dr4gon: majstr, a bi ti lahko poskusil uporabit kaksno locilo, prosim. tole je tako, kot bi braly uliksesa: glava boli.

sicer pa se mi zdi, da ne glede na to, kaj zahteva raja, nekateri naslovi ne bodo doziveli predelave. namrec, gt je omejen na ps, halo na xbox. to sta denimo naslova, ki prodajata sama sebe IN konzolo. zdi se mi, da sonyju ni v interesu pomagati pri prodaji xboxa; obratno velja enako za m$. razen, ce se ne bosta v prihodnosti sparila, pa bomo imeli playbox720 ali xstation4 ali kaj podobnega. potem pa se zna zgodit, ja ;)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

miskoslo ::

6pack piva = 1000 sit
telefonski klic prijateljem, da pridejo na obisk = 30 sit

druzenje s prijatelji ob igranju xboxa = neprecenljivo
----------------------------------------------------------------------
razen ce si kak zafrustriran asocialen tip, ki mu je u zivljenju pomemben le 3dmark

kataklysm ::

Presneto dobr povedan!:D
ESi

ganzi ::

Sej tudi to ja.. na konzolah je ful dobro tekmovat s kolegi, to na kompu odpade (tudi če nabaviš gamepade se nikakor ne morjo primerjat s ps2 controlerjem)..
LP

Chronoboy ::

Zakaj se ne morejo primerjati? Jaz imam Logitech Rumblepad 2, ki je skoraj enak tistemu od ps2.

Tr0n ::

Ah, nothing beats a 100+ person PC lan party. Nothing I say!

para! ::

To je dejstvo, Tr0n. Niti ni treba da jih je 100 :>

Ampak s konzolo je to enostavneje. LAN je treba organizirat itd.

lp
Death before dishonor!

klemen22 ::

Jah folk ki še ni probu sodobnih konzol ne ve kaj zamuja.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

radems ::

Kakorkoli, ko boste poskušali na velikem LCD-ju vsaj 30'' palcev pri HDTV resolucuji 1080i, 5.1 zvočnem sistemu igre kot so COD 2 in PG 3 boste na vse pozabili.
Da ne omenjam ekstremno lahek brezžični X360 Gpad.
In to za ceno GF 7800GT katera pri 1920X1080i zmrzne kar se tiče frejmov.
Slika je pri 1080i popolnoma tekoča brez vidnih drop frejmov in to pri
vsaj po kvaliteti slike sodeč 4XAA 8XAF.
Med igranjem dobite občutek globine katerega pri PC-nisem nikoli občutil,
verjetno zaradi nižje resolucije.
Glede mehčanja nisem 100% vendar slika je izgledala bolje kot na
7800GT@AMD64-3700Ghz/1GRAM pri 1024X786 4XAA 8XAF.
Komaj čakam na Tecmo-vo mojstrovino DOA4.
Nočem delati reklamo za Bila vendar novi X360 para gates!8-O

ripmork ::

kje pa sprobal?....very interested...not in buying of course:P
...morm videt tole v živo.

radems ::

X360 je moj, LCD pa na nek način sposojen za test.
Video priklop je bil izveden prek komponentnega vhoda..

XXX360XXX ::

No jaz imam doma 360 na 40" HDTV Plasmi s precej dobrim 7.1 (trenutno 5.1) DTS oz. DD surround zvokom in zadeva je res fenomenalna. Nad PC-ji in za njih metnjem denarja skozi okno sem obupal ze s prihodom Xboxa ;-) pa naj kdorkoli rece karkoli ampak vsekakor je bolj udobno in prijetno igranje s kavca kot pa sedenje za mizo ... kontroler za xbox 360 je odlicen pa se wireless in ko se navadis na igranje nanj (za kar povprecno vsak potrebuje najvec 1 teden) lahko povsem pozabis na mis ... lahko bi se nasteval vendar bi samo ponavljal kar je bilo ze velikokrat povedano ...


Tisti, ki imamo konzole (se posebno Xbox 360 in pred tem Xbox), ze vemo zakaj jih imamo zato nas ne zanimajo mnenja tistih, ki so jih od blizu videli le na slikah pa se to taksnih pod katerimi so bili komentarji njim podobnih ...

Prihodnost iger je na konzolah, PC-ji pa bodo bolj ali manj namenjeni delu in drugim vrstam zabave kot jo naprimer punujajo Media Center Edition racunalniki.... (to je pac moje mnenje)

antonija ::

Ce si mel original moddan xbox pol ves da so konzole vec kot sposobne predvajanja multimedijskih vsebin... Zato je original xbox zakon za HTPC, poleg tega pa lahko na njem se igrice igras :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matev ::

a se da na konzoli igrati šah
ampak to resno mislim - kak chessmaster ali fritz

ne tiste java igrice

antonija ::

Google pravi da se da, vkljucno z xbox Live in vsem kar k parkljem spada.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

David2909 ::

Ej folk mene zanima zakaj ste vsi tako zmeri pametni pa se kregate pc je bols ne konzola je se bols jebes vse noben nima prov evo vaqm konzola je glih tko sestavljena iz komponent samo takih ki jih ni treba nadgrajevati pa se nekaj vsak pc scije konzolo pa ne za 200 jurjev ce se ti gre za spile se pozanimas pa ne u trgovin mal okol pa kups magar rabljeno jst sm si sestavo zdej komp za 90 k pa se jebte vsi vi pa je bols kot xbox 360 prznam je pa xbox vec muldimedijska naprava lahko sluzi kot samostojni dvd in ima gor ze wmp10 pa to aja igrice pa so prilagojene na to grafo ki jo ima ntri zato ima vsak ki igra konzole efekt da je bolsa grafa ali realna slika ampak kdor pa prisega na pc kmalu spozna da se ne kosa nobena konzola s pcji aja pa se to ne vem kdo je omenu na ne vem kakih nastavitvah je igral folk lejte cod2 ali doom 3 ali q 4 in se druge igram na 2800 barton xp ki je navit na 3200 z grafo 6600 nvidia 1G rama ddr itd na resoluciji koker da igra ne grafa css igram vse na high aja pa seveda ce hoces da to gre skozi je potrrebna dobra hladilna moc kot seveda zalman na procesorju in podobno hlajeni rami !!!!

Evo vam dokaz da je xbox 360 nic drugega kot privrzenka vecjih pošati je mali a glasen zgleda sibek navzven navznot pa je močan in verjemte vem kako je igrati na konzolah in na pcijih imam doma oboje evo vam specifikacije Microsoft XBOX 360
Najnovejša igralna konzole od Microsofta.

Tehnične specifikacije:

IBM PowerPC CPU with 3 symmetrical cores running at 3.2 GHz and 1MB Level 2 cache each
ATi Graphics Card 500MHz with 10MB Embedded DRAM
20GB Hard Disk (Detachable)
512MB GDDR3 RAM at 700Mhz
12x DVD ROM
3x USB 2.0 ports
Wireless Support 802.11g
All games supported at 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing
22.4 GB/s memory interface bus bandwidth
256 GB/s memory bandwidth to EDRAM
21.6 GB/s front-side bus
500 million triangles per second
6 gigasamples per second fill rate using 4x MSAA

Od CORE verzije se razlike v vgrajenem notranjem disku kapacitete 20G, slušalkami in brezžičnim kontrolerjem.

Sam pa priznam za novi xbox 360 bi se pa odlocal zelo tesko ce bi kupoval amd dual core 4G rama ddr itd ne vem ka bi kupo x360 al amd ne vem :D verjetno oboje je pa se neki racunalnik ruls za p2p saj tam tudi lahko dobis igre za xbox ps in podobno :D strinjam se pa z vsemi pomalo na tej strani tako brez zamere ne vem jaz bi kupo vse pa zdruzu u eno pa bi mel amazing-multi-storage-componant-machine hihi:D>:D 8-)
Brigajte se zase!!!!!!!!!!

antonija ::

Originalen xbox zna z malo truda delat vse, kar znajo PCji. Sam winsow se mi zdi da ne zna poganjat, nisem pa ziher. Zna tud p2p, bit pisalni stroj, predvajat filme in (seveda) omogocat igranje iger. Tle je pa fora glih optimizacije iger za specificen hardware. VSE igre tecejo gladko, brez zatikanja, brez iskanja optimalnih nastavitev.

Ce pa zdraven pogledas se ceno pol pa PCji nimajo kaj iskat med uber skrtimi slovenci.

Je pa res da ce majo vsi konzolo dela vsem enako hitro (nisem se vidu overclockanega xboxa) in se pol ne mores kregat da dobis v 3dmarku 0,0215 tocke vec kot tvoj sosed in si zato king of the hill....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

XXX360XXX ::

Ja "David2909" tud ti bi se pol lahko brigal zase, pa mal manj pameten bil ... nobeden ti nic noce ... prav pa tud nimas ...

P.S: sam mam PC za vec kot 350 cukov pa Xbox in Xbox 360 pa lahko recem, da nimam cist nobene potrebe igrat na PC-u. Uzitek je tolk vecji pri igranju na konzoli na velkem TV-ju, kot pa na PC z 22" monitorjem ;-). Ti kar uzivaj po svoje... hihi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XXX360XXX ()

ganzi ::

David če že pišeš kr ene, bi se vsaj lahko potrudil pa razumljivo napisu. Si kdaj silšal za kaka ločila?:\
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110992942 (39685) XsenO
»

Xbox 360 poganja prve kopirane igre

Oddelek: Novice / Konzole
306482 (3021) metek
»

Kupec Ageie nVidia (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
548828 (6942) Jst
»

Xbox 360 - morebitne nove težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
9510294 (7288) ganzi
»

XBOX 360 - cene in sesuvanja sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
9613507 (10018) LordWorm

Več podobnih tem