» »

(php or html) za stran z malo novicami?

(php or html) za stran z malo novicami?

CaqKa ::

Prosim če mi kdo obrazloži zakaj mi hoče folk na vsak način vrinit php za vpisovanje novic. Trenutno imam preko bloggerja in se mi zdi prav fletno, da se server ne obremenjuje, ter da se ne rabim skrbet za bazo z novicami.
tudi če bi pisal novico 2x tedensko se mi še ne zdi potreba po vnosu s phpjem.
Torej zakaj me vsak 'spletni oblikovalec/admin' gleda postrani ko mu povem, da novice vnašam preko bloggerja in imam posledično na serverju statične html datoteke? In ne verjamem, da se bodo novice vnašale več kot enkrat na teden.
Prosim za razlago in konkretne komentarje.
  • spremenil: Tody ()

OwcA ::

Ti pa res nič ne veš, PHP je vendar "in". Pozdravljen v letu 2001. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tody ::

Jah kaj pa jih potem sprašuješ ? :) Glavno da si ti happy, pa je vse cool, če to pomeni da rad spreminjaš html dokument vsakič ko hočeš zamenjat novico in potem uploadat zadevo nazaj na strežnik potem je to tvoj gušt.

CaqKa ::

owca, a je slučajno kje neoznačen sarkazem v tvojem tekstu?

sicer vem da je php in. (čeprav se eni še dosti bolj slinijo okrog asp in dotneta)...

tody nisem jih jaz spraševal, pridejo in 'napovejo propad strani' samo zato ker je v html.
Sicer pa je bloggerjev vmesnik sila enostaven. če vsakemu povem da ima za word plugin in da bo lahko novico pisal kar iz worda, mislim da je še celo najbolj simpl varianta.

pa prosil bi če lahko kdo naslov popravi na: (php or html) za stran z malo novicami?

OwcA ::

Ja, je. Začne se pri T in konča pri smajliju. ;)

Malo bolj konvencionalen odgovor, dam ti povsem prav. Kar se mene tiče je ogromno strani čisto po nepotrebnem dinamičnih, o PHP-ju pa tudi nimam pretirano dobrega mnenja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CaqKa ::

ok. potem sem že v prvem postu razumel, kar si želel povedat.
Je še kdo podobnega mnenja?

IceIceBaby ::

Jaz ne vidim problema v HTML novicah. Če jih ni veliko, ne rabiš baze, jih vnašaš sam itd potem nima smisla delat nekega hudega sistema za pisanje novic.

Meni se zdi, da nekateri včasih problem samo zakomplicirajo s tem, ko na vsak način hočejo v stran vriniti php in se igrat z bazami tam ko to ni potrebno.

Hair ::

To seveda pride v poštev če boš novice pisal samo ti, če jih boš dodajal samo doma in če ti bo komp delal zmeraj, ko boš žele dodati novico. ;)

Kaj boš pa recimo potem, ko bo novic preveč za na eno samo stran? Delal faje novice_stran_1.htm, novice_stran_2.htm ?
Ne vem no... Kot zmeraj so argumenti za in proti. Odločil se boš pa tako ali tako sam glede na to kaj tebi bolj odgovarja.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

OwcA ::

Preberi kaj je napisal, ne piše strani "ročno" ampak preko bloggerja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CaqKa ::

>>> Meni se zdi, da nekateri včasih problem samo zakomplicirajo s tem, ko na vsak način hočejo v stran vriniti php in se igrat z bazami tam ko to ni potrebno.

mislim, da je ravno to problem pri nekaterih.

hairman, ročno vpisovanje novic bi bilo mazohistično.. čeprav bi si lahko naredil en z vsako novico večji html file, ki bi ga potem z html splitterjem 'razrezal', ter dobil avtomatsko polinkan html.

samo kot omenjeno.. novice se pišejo preko bloggerja. čeprav imam statični html kot output.

Hair ::

Mja, nisem vedel kako je s tem bloggerjem, in tudi sedaj ne vem, ker me niti ne zanima...

Se opravičujem za zablodo! :)

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
274262650 (7585) nejcskorne
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912479 (3897) Tarzan
»

Google Blogger še vedno nedosegljiv

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
335222 (4351) Gandalfar
»

Novice na strani

Oddelek: Izdelava spletišč
6969 (842) tec
»

Vnos novic na html stran

Oddelek: Izdelava spletišč
231773 (1419) unit3d

Več podobnih tem