» »

Vnos novic na html stran

Vnos novic na html stran

Jackass ::

Zanima me, če se da kako narest, da bi v html stran vnašu novice. Pri php-ju to ni problem.

Samo npr. ker arnes in siol ne omogočata php-ja, ampak samo html, me zanima, če se da samo z html-jem kej tazga narest.

Delam namreč stran za nekoga, ki pa bi rad sam novice vnašal na stran in to čim preprosteje.

Ena možnost je kot nekakšna knjiga gostov, sam da jo tuki uporabiš za novice. Sam ne vem a obstaja HTML knjiga gostov?

Upam, da sem bil razumljiv, če ne, mi prosim povejte.

Prosil bi za pomoč!
jAcKaSS

njok ::

Jah... pac rocno vnasas novice. Ce si lepo postavis elemente po strani ne bi smel imeti tezav. Z headingi in paragraphi ali definition listi bi IMO slo.

webfreak ::

To ti brez kakega server side jezika ne bo nikoli uspelo dobro izdelati. Kajti ne obstaja HTML knjiga gostov, ker HTML ne izvaja nikakršnih dinamičnih funkcij.

root987 ::

Siolu morš plačat mislim da 600 sit na mesec za php podporo - če nekdo ali morda celo podjetje to potrebuje, bo že lahko odštel teh 600 sit na mesec... Sicer pa obstajajo tudi brezplačni ponudniki, ki podpirajo php.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tody ::

Root ? od kje teb te informacije ?? Siol ma paket za 3000 sit 50 Mb prosora podpira pa edino in samo ASP al so to zdej kej spremenil ?

root987 ::

potem so pa moral kaj spremenit od kar sem jaz klicu - to pa je bilo kar lep čas nazaj. :-) lahko pa se motim ja...

P.S. bom preveru.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

root987 ::

Ja, Tody ma prav. Siol podpira samo asp.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

b0B3k ::

Kaj pa glede BLOGG-a. Js kar blogg uporabljam za dodajanje novic.
(Upam da sm prav razumel tvoj problem)

Jackass ::

samo na kratko (mislm lohk se tut razpišš) - kaj je to BLOGG?
jAcKaSS

b0B3k ::

Podrobne specifikacije o tem kaj je to blogg, ti lahko google pove. ;)
Na kratko si lahko prebereš tukaj The story of Blogger in 273 words
Podam ti pa še link kako se to stvar uporablja. tukaj

P.S. Stvar je zelo preprosta. Če sem jo jaz razumel, jo boš tudi ti :))
(kako sm js to uporabil si lahko ogledaš na tej strani, klik na novice in obvestila. In vem, manjka mi design ;) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

b0B3k ::

Zdejle sm se spomnu, da sem emkrat zasledil, da ima tudi volja blogg.
Kaj več si lahko prebereš tukaj.
Upam da sm ti kaj pomagal.

Tody ::

Tudi google ga ima če ga rabiš Tukaj

b0B3k ::

No, sej, moji zgornji linki naj bi se navezovali na ta blogg ...

CaqKa ::

da blog
preko gugla pa si najdi še druge blog servise.

moja dva iz bloggerja pa sta tukaj:
stran na blog.caqka.biz
stran na feri.caqka.biz

za vnašanje novic ne rabiš kaj več. za pisanje pa imaš lep vmesnik kot recimo na hotmailu za pisanje maila.

CaqKa ::

aja. pa pri bloggerju lahko novice dodajaš tako da imejl pošlješ :)

imam pa še nekje tudi blogjet program še iz časov ko je bil zastonj.

Jackass ::

Na prvi pogled tale Blog ne zgleda slaba stvar. Hvala za nasvet!
jAcKaSS

b0B3k ::

Pozabili smo ti povedati, da imaš pri bloggerju na dokaj preprost način možnost avtomatsko izdelovati tudi svoje RSS feed-e .
Vse in še več o bloggerjevih "feature-ih" dobiš na njihovih straneh.

CaqKa ::

ma tisti atom.xml je jalov ker ne moreš templejta spremenit.
no vsaj jaz nisem videl kje bi ga.

b0B3k ::

Zadnjič sem zasledil tole stran http://www.feedburner.com/fb/a/home, ker se mi zdi da imaš malce več možnosti za spreminjanje ATOM v RSS2.
Ne bom trdil z zagotovostjo, ker stvar še premal poznam. Najbrž pa nič ne škodi če si kdo kaj več prebere o tem.;)

unit3d ::

b0b3k kako si dal na stran anketo v html-ju.Naredil bi rad nekaj podobnega, pa nevem kje začet.

alesrosina ::

Morda pa drugacna resitev - sigurno ze obstaja - da ima narocnik na svoji kisti nek programcic (ubistvu html editor), ki po vnosu samo doda novice ter potem stisne knof npr. Publish in se program konekta prek ftpja in uploda ta fajl gor. Al pa da nardis z XMLji kao bazo podatkov, pol pa pac iz xmlja z xsltji nardis design strani. In tako spet - narocnik ima na svoji kisti xml editor (valda more bit tko user fiendly) in pol to spet lepo prek ftpja uploda.

CaqKa ::

ja samo pri bloging servisih se ne rabiš sekirat kam boš svoje stare bloge shranil.. ni potrebe po neki bazi, ker jo imajo bloging serveri že nareto zate.
poleg tega da bloging servis vsakič priredi statični html glede na tvoje potrebe. torej recimo da rečeš da nočeš več kot 10 novic na prvi strani. ali pa rečeš da hočeš samo novice od zadnjega mesca.
to bi vzelo preveč časa za neprogramerja, tako da je pač lažje vzet eno obstoječo rešitev :)

b0B3k ::

Kinger: Sorry za zamudo, mah js uporabljam en free service za te ankete, dobiš ga pa na strani http://www.ballot-box.net/. Se mi še kar dopade, pustijo ti dokaj nastavljanja, pa tudi kakšnega spamanja nisem zasledil pri njih.
Upam da ne bo to kak prehud offtopic.

unit3d ::

:D Tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912480 (3898) Tarzan
»

vaš internetni dnevnik

Oddelek: Loža
121663 (1332) CaqKa
»

ocente mi stran!

Oddelek: Izdelava spletišč
431999 (1201) zenith1
»

VOLJAblok

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
102515 (2515) andrej

Več podobnih tem