» »

Socket 370 in Slot1?

Socket 370 in Slot1?

Poldy ::

Mi lahko nekdo pove, v čem je razlika. Ker imam dve plati, ena je Abit BH6, in naj bi imela slot1 (procesor 433MHz). Za drugo plato ne vem oznak, ima pa ploščico AB-RS370 - torej slot370 to slot1, procesor 466MHz).

Na začetku nisem opazil, pa sem kar ploščici zamenjal med platama, pa se Abit plata ni zbudila. Ali lahko zamenjam samo procesorja?

Hvala

Han ::

Če imaš osnovno ploščo s Slot1 režo za procesorje in PPGA oziroma FC-PGA procesor za Socket 370, rabiš adapter (Slot1 kartico s Socket 370 podnožjem).

Abitke so malo muhaste pri menjavi procesorjev. Ponavadi pomaga reset ali posodobitev biosa.

Poldy ::

Ali sta socket 370 in slot1 reži na matični podobni na videz?

All ::

slot 1CPU




slot 1 podnožje



s370 cpu




s370 podnožje




adapter




zamenat tut slučajno ne moreš :-)

Poldy ::

Aha, hvala za slikice. Sedaj lahko bolje razložim primer:

Na Abit BH6 je 433MHz slot1 procesor. Tega sem zamenjal z adapterjem AB-RS 370, na katerem se nahaja 466MHz s370 procesor...

Zakaj zadeva ne deluje? Računalnik se prižge in celo nekaj melje po disku (kot da procesor deluje), vendar ni slike. Po menjavi sem resetiral BIOS, pa nič.

Kot da grafična noče delovati z drugim procesorjem???

All ::

velik dela za dvig frekvence za 33mhz...raj dej nazaj un procesor...pa se poigrej z dvigom fsb-ja v biosu....k tale abitka ma že jumper free, pa čišset podpira 133 mhz fsb...tko da se zna zgodit da boš velik več prdobu

Poldy ::

Mogoče res... tisti procesor sem našel v predalu, pa sem ga hotel uporabiti... mogoče bom še kaj sprobal. Drugače pa se 433MHz (66) zelo slabo navija, še na 544MHz (83) ne vem če je dobro delal, pa imam zelo dobro hlajenje pa voltažo do konca, kolikor gre v BIOSu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172221 (1962) Spajky
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211669 (1456) Air_Borne
»

Katera plata podpira 2 celerona?

Oddelek: Strojna oprema
171111 (936) burekar
»

PPGA na FCPGA

Oddelek: Strojna oprema
11885 (727) Boky

Več podobnih tem