» »

Raid 5

Raid 5

kunigunda ::

Zanima me, kaj se v praksi kaj obnese za hardwarski raid na PC-ju (Desktop). Zaenkrat poznam samo od 3WARE firme za SATA diske...

Brane2 ::

Po zunanjih testih sodeč je Areca prava stvar. Recimo ARC-11xx za PCI-X ali ARC-12xx za PCIe.

Sem jo probal dobi pri nas, pa je nihče nima. Vsi turajo ta kur*evi TupperWare...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Tle imaš zelo obširen test nove generacije kartic.

Več ali manj jih Areca vse poje, nekaj drugih kartic je tudi solidnih, 3Ware je totalno zadaj ("tanove" 95xxx, moja 7506 za ATA je pa še 2x slabš).
Link:

COMARISON OF 9 SATA RAID-5 ADAPTERS

Aja, pa na tavelko Areco spraviš do 24 driveov, da se imet gor kaj več rama in stvar kot je videt, zmore poleg RAID-6 tudi RAID-60 ! 8-O :\

Če si razpoložen za nakup iz "tujine", povej.

Ravno sedaj brskam po štacunah...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kunigunda ::

ok.thx

Brane2 ::

Če najdeš kako tretjo varianto, povej.

BTW. Zakaj pa to rabiš in v katerem merilu razmišljaš - misliš obesiti gor 3 ali 30 diskov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kunigunda ::

V bistvu samo dva, ce eden crkne da se ne izgubijo podatki...

Brane2 ::

No ja, za to je mogoče zadosti že TupperWare.

Če laufaš na Linuxu, si poči gor SW RAID. Dela O.K.

Drugače pa je IMHO povsem zadosti tisti ultracheap RAID, ki ga dobiš na plati...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kunigunda ::

ma ja, niti ne vem dobr kaj bi rad. masina je desktop 2.4 ghz, ampak mal ful za delat, pa ne bi rad da bi mi SW LVM na linuxu se dodatno CPU jedu.
Je pa problem dobiti pravi driver za linuxa (vsaj tisti ki je ze v kernelu), razen ce bom vsakic ko bom kernel rekompajlu se mogu po netu za driverji skakat.
za 3ware 9000 serijo vem da ma debian ze notr v 2.6 default kernelu.

b ::

Ce prav razumem, potem isces raid1.

sw raid ti ne poje pri tem prakticno nic resursov, lahko bootas z array-a, ipd.
Ti pa pozre 2x vec bandwidtha do diskov, kot ce imas raid kontroler.

Ce pa hoces bit zihr, si pa omisli tamalega 2port 3ware-a. Stane tolk kot vecji disk, performanse arraya pa so potem tudi nekje na nivoju enega diska (pozabi na 2x hitrejse branje, ampak tega po mojih izkusnjah tudi na sw raid ne dozivis...). Mogoce 3ware performancno ni najbolj vroca stvar, ampak dela pa 100%. Tudi ce crkne en disk, on lepo melje naprej (sw raid ponavadi dela, lahko pa mas probleme - cist odvisno).

Izogibaj se pa kot hudic kriza raznim promise in podobnim bagatelnim "raid" karticam. Boljse nic kot to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748943 (5424) levaky
»

OS za SAN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
12214761 (10984) jlpktnst
»

Intel pripravlja nova vezna čipovja

Oddelek: Novice / Matične plošče
274342 (3224) MrStein
»

Areca hardware RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
131432 (1317) Zzzzzzz
»

ide raid 5 kontroler

Oddelek: Kaj kupiti
131301 (1121) Tarzan

Več podobnih tem