» »

DMA enable ???

DMA enable ???

jos69 ::

Zanima me če kdo ve kako lahko enablam DMA za Plextor 16x v device manager.
Imam :
Abit K7TA Raid
Athlon 1000
IBM Hdd 40GB
Teac CD rom 40X
Sb live
Win ME

cyber ::

KLIK na cd rom devices klik na PLEXTOR zatem settings in tam boš videl kvadratek zraven katerga piše DMA In ga obkljukaj sledi restart.

jos69 ::

To sem že naredil vendar je po restartu kvadratek kjer sem dal kljukico prazen.

miranpozar ::

Najnovejše Via 4in1 driverje naloži gor.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

jos69 ::

Ko hočem inštalirati Via 4 in 1 driverje mi na koncu inštalacije vedno zamrzne mašina.

cyber ::

Kam si priklopil cdrw plextorja da ga nisi ki na raid

Spajky ::

Ce si malo doma v Registry-u, poglej ce imas notri ta kljuc, ce ne ga ustvari!
(poprej naredi back up registry-a in upam, da znas eventuelni okvarjen register zamenjati v DOS-u, ce ne se NE loti tega!) lahko, da bo pomagalo!
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Enum\SCSI\Plextor****\ROOT&*PNP****
Binary value: "DMACurrentlyUsed"=hex:01 . Na lastno odgovornost! 8-)

chucki ::

mojmu kolegu je tudi zmrzno rač. ko si je naložu via 4in1! ko sma pa dala pri instalaciji turbo mode je pa delal! ali pa zarad gonilnikov prej sma imela 12.40 pol pa 21.83
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jos69 ::

Plextorja mam na IDE1,CD rom na IDE2,HDD1 in HDD2 pa na IDE3 in IDE4 vse kot master.
Via 4 in 1 driverje mi je uspelo inštalirati samo v turbo načinu.Ko sem potem hotel obkljukati DMA za Plextorja mi po restartu mašina zamrzne .Za CD rom pa je DMA vklopljen že ves čas normalno.

bobo23 ::

Upam, da imaš na Plextot-ju 80pin IDE kabel.

jos69 ::

Kako pa ugotovim če je 80 pin ?

bobo23 ::

Razlika je najbolj očitna v izgledu. 80pin kabel je tanjši in ima žice (80) bolj zgoščene.

jos69 ::

Na kablu,ki gre iz Plextorja v plato piše ATA66,je pa siv.Imam pa kabel ,ki gre z diska v plato in podpira ATA 100 je pa temno siv.

bobo23 ::

Poizkusi zamenjat kabel in boš videl ali ti nastavitev ostane tudi po ponovnem zagonu.

jos69 ::

Bobo23 : Očitno ni fora v kablu.Je bil pa rahel napredek.Ko sem označil DMA in restartal comp so se winsi dvignili,za razliko od prej ko je vse skupaj zamrznilo.Vendar še vedno brez DMA.

cyber ::

Poskusi še to plextor ide 1 master ,cdrom ide 2 slave.
Kaj pa nastavitve v biosu imaš na ide 1 ter ide 2 vklopljen dma ter ostale nastavitve.

jos69 ::

Žal ni niti to pomagalo.

sash ::

Včasih moraš vklop DMA označit že med inštalacijo via gonilnikov, ker (vsaj pri meni) ta možnost ni nikoli obkljukana kar pa bi bojda naj bilo odvisno tud od tega kateri win uporabljaš.
>:D

Modri dirkač ::

Lejte fantje. Pri meni je stvar taka. Mam KT7 RAID in dva 40GB Ericsona plextorja, pioneer dvd ter teac cd rom. Računalnik sem sam sestavu. Gor mam WinME, Win2000, SuSE Linux 7.2 PRO. VIA je če tko pogledaš za en k... čipovje kar se tiče IRQ in podobnih nastavitvah. Sam sem se jebal 3 tedne in pol vsak dan da sem usposobil moj lepi novi računalnik za skoraj 550 000 SIT in da zdaj dela tako kot treba. Problem sem rešil tako da sem dal najnovejši bios 3R gor. OK to sem že dobro naredu. Pod nobenim pogojem fantje ne dajat VIA 4.in1 gonilnikov gor ker so sami problemi. Mašina brez njih dela super. Čim sem pa dal gonilnike gor in verjemte mi probal sem različne verzije vse možne kombinacije in rezultat je bil vedno: sistem sem lahko zbutal po enih treh poskusih, grafična mi je delala kar neke črte, včasih se je vse zjebalo (cel zaslon je bilneupraben barvni spekter...).>:D
Damn VIA in njihovi gonilniki. Že dost da mam njihovo KT133 čipovje ne rabim še njihove gonilnike. Moram pa priznat, da zdej dela brez problemov. Dobte se pri Paul`s FAQu bios optimizations vodnike za ABIT BIOSE. Super stvarca, lepo razloženo.>:D;(
Problem s Plextorjem sem rešu tako da daš 80 žilni kabel in je pol DMA, pod Win2000 pa tud Ultra DMA.
Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Oddelek: Strojna oprema
221570 (1356) Hux
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644576 (4085) Hux
»

Teac Počasna peka??!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181943 (1539) bf4ed
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161147 (928) Han
»

Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131302 (1167) DarC

Več podobnih tem