» »

Čudna težava pri peki ?

Čudna težava pri peki ?

OrlyTM ::

Imam plextorja 12/10/32a in TEAC 40x cdrom, vezana sta vsak na svojem ide kontrolerju kot master. Uporabljam NERO-ta. Če hočem dat cd copy, mi frizne nero tko, da pomaga sam restart, sicer winsi delajo normalno, sam nero je fuč (pri nekaterih cdjih), pri nekaterih cdjih pa mi vrže ven wrong track info al neki tacga in zopet frizne nero ?!?

Če pa kreiram nov CD, in vanj z drag&drop prenesem filete, ter dam pečt, mi pa posname BP ?!?

čudno čudno ..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

gremo na vrh

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

zile ::

Ejga a pol tud Asuska ma določene težave :D
OK let's see.
Najprej probi takole:
Če si kupu Plextorja v škatli si zraven dubu en stuff, med katerim je tudi en jumper dodaten. No ta jumper ti omogoča, da tvoj plextor deluje v udma 33 načini (zdej po vsej verjetnosti v PIO4 ). Jumper natakneš na :D Plextorja v vodorani legi (ne navpični) poleg digitalnega avdio izhoda (boš videl dva ležeča pina).
Povej če ti bo potem še kej jebal.

OrlyTM ::

sej to je že prej tut na abitki sralo :))

se pravi, da bi spustu data flow za plextorja na manj kot je zaj ... ??? zakaj pa to

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MadMax ::

Enim bolje dela, ce sta oba na enem kablu.
Jest mam Plextorja 16x master in LiteOn 40x slave.

zile ::

PIO 4 ------> 16.6MB
IDMA 33 -------> 33MB
:D
Men dela k urca, no problems.

OrlyTM ::

aha .. se pravi višje ? .. kewl

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MaD_Mavr0 ::

Tud jaz mam Plextorja 12/10/32 ter DVD rom Pioneer 105 pa me zanima;
kaj pomeni PIO 4 ??

1. Kaj storiti ??
2. Kako prestaviti na bolje ??
3. Pošljite mi vse te ugotovitve na moj E - maijl

Sicer pa uporabljam WinON Cd 3.8 pa mi Burna brez problema.... sam zanima me kaj izboljšati....:D

miranpozar ::

Orly: na tvojem mestu bi uporabil kakšen drug program (CloneCD, WinOnCD ali CDRWin ti priporočam).

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

OrlyTM ::

Miran: zakaj pa to, a maš slabe izkušnje z nerotom ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

kockish ::

Ce imas na teacu vklopljen dma, ga izklopi ker drugace cd-copy ne dela z nobenim programom za peko. Pa tisti jumper dej na plextorja, tko da imas lahko dma vklopljen (drugace moras tudi na plextorju imeti izklopljen dma).

abcde7 ::

CloneCD je res dober... Še originale, ki so zaščiteni lohk kopiraš! Sam to ni dobr!:D

miranpozar ::

Orly: saj Nero je čist kul, ampak lahko je vir tvojih težav prav on, zato sem ti priporočal, da za potrditev tega suma to testiraš še s kakšnim drugim programom.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Han ::

Vzrok tovrstnih težav se ponavadi skriva v VIA (IDE busmaster) ali ASPI gonilniku...

OrlyTM ::

Miran: aha ... bom poizkusil, čeprav dvomim, ker mi je ta kombinacija že delovala bp.



Han: tudi jaz sem posumil na to, a je kaka rešitev? Gonilnike 4in1 imam verzije 4.29.


Pozabil sem povedat: zej sm priklopil plextorja na master, teaca pa na isti kabel slave in mi posname ?!?

lp

OrlyTM

--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Sumo ::

Lordkocka: A ti pravis da ima teac z vklopljenim dmajem tezave ravno s plextorjem ali z vsemi pekaci? Ker jaz imam vklopljen dma in teac 8/8/32 pa dela cd copy brez problema...

Han ::

Če uporabljaš W2K in VIA 4in1 (priporočljivo najnovejši), je dobro imeti nameščen SP1. Potem pač poskusiš kombinacije: primary/secondary - master/slave, vklopljen/izklopljen DMA na Plextorju (Teac 40x slabo prebavlja vklopljen DMA v W2K!!!). Če to ne pomaga, poskusiš brez VIA DMA gonilnika. Lahko pa tudi v biosu znižaš hitrost na PIO4 npr., kot je že bilo omenjeno. Včasih to pomaga...

Če je problem v ASPI, preveriš zadevo z aspichk in v kolikor z njim ni vse v redu, namestiš npr. ForceASPI....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CD-RW Plextor 12/10/32a + TEAC 40x CD-Rom ... Problem !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8879 (756) OrlyTM
»

snemanje cdjev on-the-fly

Oddelek: Pomoč in nasveti
91203 (1043) Han
»

Problemi pri overclockanju TBja

Oddelek: Navijanje
71304 (1189) zile
»

Plextor 12/10/32A

Oddelek: Pomoč in nasveti
101448 (1266) Han
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151392 (1153) dynamite

Več podobnih tem