» »

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Ultra DMA mode 2 VS Multiword DMA mode 2 (33Mb/s VS 16 Mb/s)

Hux ::

Razlika vem da je v hitrosti 16.6Mbyts/s proti 33.3Mbytes/s

In to je ravno to. Moj Plextor Writer in DVD LG pekac oba delata v multiword DMA ceprav obema pise da lahko tudi v UltraDMA. Torej kak nej zaj spravim v ultra. Oz od cesa je odvisno to da plata sama multiword zbere?

Diska oba delata drugace v UltraDMA mode 5. Kabli so pa tudi vsi 100 pinski.

boštjan ::

misliš rečt,da so kabli oboji 80žilni in da so ata100,a ne.
ja najprej prestavi v upravitelju naprav za obe enoti na UDMA,če ne bo ubogalo,pa odstrani ide krmilnik in zaženi winse znova,da ga winsi spet najdejo

Hux ::

Sranje kabl je 40 zilni :8). Predvidevam da se vizualno vidi 80 zic na 80 zilnem. Zaj nemorem masine vun jemat da bi pogledo onega dokler ne konca seasne :)

Grem pogledat ce mam kakega 80 zilnega. Disk je na 80 zilnem drugace nebi Ultra blo ne?

Torej ce dam 80 not pod pogojem da mam se kakega bo se samo v Ultra vkloplo?

Dozaj sem smao pogledo kabl in vido ja vec ma kot oni torej je 80 pa je dreka lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Tukaj celo pise da dela z Mode 4 66Mbyte/s. Jebela cesta kak nej to zaj anstavim!!

A z 40 zilnim IDE kablom negre nastavit? A nima ta kabel specifikacij ATA 100? Oz vsej ATA 60?

Mi lahko en razjasne kolko je ATA100 v kolikor je to kaksna cifra v Mbyte/s

Diski mi delajo v Ultra DMA 5 vendar so vsi ATA 100. Torej je ATA100 je kolko?

In kolko zilen kabel rabim da dela v Ultra DMA 4 al pa vsej 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

ali3n ::

40 žilni - ata33
80 žilni - ata66/100

V teoriji so prenosi pri ATA66 66MB/sec, ATA100 - 100MB/sec,... v praksi pa precej manj (ata 100 - okol 50MB/sec - trdi diski).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jest10 ::

No ja precej manj pa ni.
Recimo meni na plati z ATA33 dela max 29MB/s, z ATA66 mi je 54MB/s, zdej ko imam plato z ATA100 pa še ne morem probati, ker nimam dovolj hitrega diska:D(max 58MB/s)

Hux ::

Okok. Zaj me pa zanima vizualno. Ce stejes drote na tem IDE vodilu jih jaz 40 pristejem.

Zdaj sem mel racunalnik narazn in glej ga hudica. Tudi tista vodila ko mam oba diska not mata 40 zil in ne 80. Ce se prav spomnim tudi nikjer nisem dobo kablov zram diskov. Vedno brez in tak sem tudi vklopo not. In ker je bios vedno izpisal ATA 100 joj no.

Povejte mi a je to ATA 33 al 66 ta 40 zilni in ce ma 80 zilni res 80 zil al tudi 40. Kao 2 v eni.

Kolk je te to maximalna hitrost? Diska sta oba ATA 100 vendar zaj je vprasanje na kolku delujeta ceprav bios prepozna kot ATA100 in Writere kot ATA 33.

Ampak potem kaj windows pravi nevem ce stima sej MultiwordDMA je le 16Mbyte/s

Jezus marija in kristus. Mel sem probleme z plextorjem 48x writanje da je bufera sfalilo zelo dostikrat.

Kje lahko testiram kolko siba ATA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

jest10 ::

80žilni ima 80žil.
Tudi na 40žilnem ti lahko spozna napravo kot ATA100 samo sam prenos pa bo skoraj gotovo manjši kot ob uporabi 80žilnega kabla.

Za tvoj pekač pa ni problem v MultiwordDMA. Pri max hitrosti snemanja imaš prenos okoli 8-9MB/s kar je kar dosti manj od 16MB/s kot je možno(mogoče kak MB/s manj v realnosti)

Hux ::

Hm zakaj pa te pisejo visje hitrosti ce niso potrebne? Torej nebi nic profitiral?

Ni to tak da vbistvu vec podatkov prinese v sekundi torej je manjsa sansa da buffera sfali?

Kisto sem s emel enrkat odprto in je 80 zilni na disku tak da je vredu to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

ali3n ::

najdu sliko - levi je 40, desni 80 žilni

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SasoS ::

80 žilni kabel ima še vedno 40 pinov, le videti je bolj "gost" zato ker je med vsako signalno žičko masa, da je manj motenj. MultiwordDMA je zelo star in počasen standard (veliko starejši od UDMA33). V teoriji je lahko 16MB/s, v praksi pa dosega podobne hitrosti kot PIO4 (ki so zelo daleč od 16MB/s)...

Hux ::

Ok thx bom enga 100 kupo jutri.

KoReNJe ::

sm ta hux pa tut nima pojma... ata100, 33, 133 kabli uporabljajo 40 zil. drugih 40 je proti interferencam. v glavnem dejstvo je da ta hux nima pojma o kablih tko da paz da ne bos ob nick na ircu

Hux ::

Kaj pa zdaj dal sem not ATA100 in odstrnao iz device manegerja vednar vendo znova multiword not vrze.

zile ::

Upgrejdi gonilnike za diske (recimo 4in1, nVidia, ALI, SIS).

SasoS ::

Kako ti pa bios zazna naprave? Poglej ce ni tam disejblan UDMA...

Hux ::

V biosu mam vse na Auto primary secondary slave master.

Bios izpise HDD 100ATA
in Plextor ter LG na 33ATA.

Device manager pa vseeno pravi multiwordDMA.
Sem instaliro tudi Via4in1 ter odstrano device in restarto isto. :O

Han ::

Odklopi npr. LG, tako da bo Plextor sam na kablu. Je zdaj UDMA?

Hux ::

Probal in enako. Mutliword.

Zdaj sem VIA miniport drivere isntaliral. Sem ze mislo to je to a drek. Lepo je napisana da podpirata oba Ultra DMA 2 a ko oznacim ta prenos in dam commit chnage restarta a ko grem spet pogledat nazaj je spet na multiwordDMA.

Plata tudi nima odbene funkcije Enable DMA for CDroms kot sem bral da majo ene.

Se 4 IDE slote mam. 2 navanda in 2 za raid.

Valda nimajo jumperov writeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Zaj sem ze disk flashal. Firmwera za LG writer nenajdem oz ga ni.

Kaj se nej jau!

Via forumu so se pogovarjali in je reko oni da je multiword dma isto sranje kot PIO le malenkost maskirano.

Hux ::

Ok reseno. NA via forumah je blo cca 5 nacinov kak fixirat. Sem vse probal in finalna je pomagala.

Windowsi automatsko dolocijo najvecjo in najzaneslivejso hitrost vendar majo bug pri tem in to solidno naredijo ce je v IDE1 DVDRW/CDRW in IDE2 disk.
Vse plate sicer ne.

jest10 ::

Katero plato pa imaš? Katero čipovje?

Hux ::

MSI K7Turbo Raid
KT133A
VT82C686B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322199 (1604) amigo_no1
»

DMA problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81041 (915) Tugo
»

Hudi problemi z diskom v WinXP

Oddelek: Strojna oprema
141153 (1013) morphling1
»

Ata-33 ~ ata-100

Oddelek: Pomoč in nasveti
81010 (912) Boky
»

konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
81486 (1378) KuhaR

Več podobnih tem