» »

DFI LANPARTY UT nF4 SLI-DR vs. ASUS A8N32-SLI Deluxe

DFI LANPARTY UT nF4 SLI-DR vs. ASUS A8N32-SLI Deluxe

umax ::

Torej, katera mataična za AMD-ja Athlon 64 3700+ San Diego?? Cenovno ni bistvene razlike, slabih 10k v prid DFI-jki.
Z OC-janjem se ne ukvarjam, čeprav imam namen proc mal navit, tako da je povdark na performansu in stabilnosti.

Asus A8N32-SLI Deluxe


DFI Lanparty UT nF4 SLI-DR
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Zheegec ::

Hm, glede na to kar si napisal vsekakor DFI Infinity, če pa že med tema dvema izbiraš pa tudi DFI, ampak plata stane 49K v Sloveniji 8-O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

igor0203 ::

Če praviš da ne boš malo navijal, potem vzemi DFI Infinity, pa še prišparal boš ene 15-20k SIT.
Zakaj pa rabiš SLI plato?

Zheegec ::

Misli da bo plata za 50K hitrejša, ker podpira SLI (pa čeprav imaš samo eno grafično gor, pa SLI se tako in tako ne splača), pa ima dodatni SATA kontroler (če bi primerjali s precej cenejšo Ultra-D):D Ali pa da je samo zaradi cene kakšna huda razlika. Čipset je isti, če tisti SLI izvzamemo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

umax ::

Trenutno bom imel eno grafo notr, sam mislilm u roku kasnega leta (ko bo cena gf7800 padla) dodat šeno. Zato SLI. Drugace pa vem da je chipset isti, mona :>!!

Zheegec ::

No, če misliš čez eno leto dati notri še eno 7800GT - se SLI vsekakor ne splača, uporabi iskanje po forumu, sem že 100x razlagal.

Recimo da daš danes notri 7800GT (100K) pa daš še 20K več za SLI plato. Pa čez eno leto je zunaj seveda že (recimo) 8800GT - daš še 40K za eno 7800GT - performance so boljše kot na eni 7800GTX, samo 8800GT nikakor ne dosežeš. Dal si 160K za grafični, ki bosta čez eno leto dosegali hitrost nove grafične srednjega-višjega razreda, pa porabita več energije, pa DirectX10 podpore nimaš, ki bo takrat že kar dobr fičr... get the point? Daš pa danes notri 6800GT, pa čez eno leto nabaviš še eno 8800GT (hipoteza spet), pa imaš boljšo tehnologijo, 6800GT pa prodaš, pa boš čez eno leto na boljšem za manj denarja, za današnje igre pa je 6800GT več kot dovolj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

igor0203 ::

Se strinjam z Alienom. Rajši kupi DFI Infinity ali pa Ultra-D, tistih 20k viška pa vloži v boljšo grafično, več rama, boljši procesor,...Možnosti maš kar nekaj, SLI plate se ti pa trenutno ne splača met, edino če misliš takoj met dve kartici v SLIju. ;)

Duke Nukem ::

če cena ni ovira, bi js mel asusko ,je tabol plata zdej :))

PrimozR ::

Em, SLI-DR eXpert anyone? SIcer pa tut RX200-DR AFAIK ni slaba.

Dr_M ::

ja definitivno SLI-DR expert :)
sam upam, da so use buge popravl.

tiborrr ::

Tale ASUSka je res lustna, clean PCB layout... Majstri.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

umax ::

Evo, Asusko sm uzel, tko da to je to! Pride z vsemi ostalimi komponentami v ponedeljek u avstrijo, ker sem narocu prek Alternate-a. Komi čakam :)!!

Primoz78 ::

umax od kod si?...a bi vzel se meni nekaj tam?...kako poteka to narocanje?...dej me na mail kontaktiraj ce bi lahko se meni nekaj vzel gor..:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Primoz78 ::

umax kako se ti obnese ASUSK-a?...kako se navija CPU itd...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

umax ::

Primoz, navijanje mi je bila španska vas.. zdej mal prabiram osnove in se bom počasi spravu k navijanju.. še bolše bi pa bilo, če bi se kdo najdu ki to obvlada in bi enkrat prletu okol pa bi mi mal razložu - dam za pir:Dheh..
Asus A8N32-SLI Deluxe/170 0550VPMW@3000MHz/2GB OCZ EB Platinum@3-3-2-5@250MHz
POV GeForce 7800GTX 512MB (610/1820)/SB Xi-Fi Fatal1ty/Tagan530u15/TT Tsunami

Oblivion ::

Malo bi si rad temo sposodil in sicer... kupil sem si ASUS A8N-SLi in ob zagonu racunalnika nic. Vrtijo se ventilatorji, najbolj se zaslisi graficno kartico, ki je do sedaj sploh nisem slisal. Temn enkran in konec... Ima kdo kaksen nasvet? Vse ostale komponente preverjeno delajo brezhibno. Nekdo mi je omenjal, naj probam z samo eno palcko rama v 3 slot oz. naj poskusam dokler se ne zazene, potem da notr se drugo palcko in bo delalo. Kaksen nasvet?
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

PrimozR ::

Kakšen je PSU? Meni na A64 s 300W NoName PSUjem tudi ni delalo. Venti so se obrnili in tema. Nakup Tagan 420W je pomagal. Če si bolj stiskaške sorte, lahko pogledaš tudi za kakim LCjem, nekateri so tudi dosegli zavidljive navijalske rezultate z njim. Seveda če je tvoj napajalec bolj šibke sorte :)

Oblivion ::

Napajalec imam Tagan 480W, tko da te dvomim da je problem.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

PrimozR ::

Res je, ne bi smelo biti problema.

sirotka ::

razdri sistem...totalno u nulo, potem daj samo proc pa plato in eno palčko rama not, pa grafo jasno in prižgi. Pa prilopi si sistemski zvočnik...kaj se vsi tega otepate:\ Če so rami krivi...bo piskalo najprej pi pi pi...potem pa pipipipipipi:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

SLi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
445345533 (148254) SureNot
»

Kupujem nov PC, potrebujem pomoč pri izboru grafične in zvočne kartice, hladilnika...

Oddelek: Kaj kupiti
411992 (1486) PrimozR
»

SLI versus CROSSFIRE

Oddelek: Kaj kupiti
131242 (992) jump
»

3 odlicne plate za AMD 64, kateri je boljsi? - PROSIM ZA POMOC!

Oddelek: Kaj kupiti
221711 (1401) mzidy
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
202008 (1403) Mirč

Več podobnih tem