» »

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

civic_ ::

no potem sem ga pa formatiral pomotoma na 32.00 in zdej ne vem kaj narest bom dal gor sliko iz partition magic :



http://img161.imageshack.us/my.php?imag...

tole pa windows explorer kaže:


http://img161.imageshack.us/my.php?imag...

disk je popolnoma nov, garancije pa nmam, ne sprašujte zakaj:8)
linux ga sploh ne pokaže
in ali je možno da sem ko sem ga formatiral na 32gb čeprav je 160 trajno uničil?
  • spremenil: civic_ ()

karafeka ::

In kako ti ga je namenona uspelo na 32 gb formatirat?

Nekateri diski imajo možnost, da s mostički na disku omejiš kapaciteto na 32gb (mislim, da zaradi združljivostjo s starejšimi biosi oz. operacijskimi sistemi). Probi jih malo prestavljat, pa boš vido, če je to krivo.

civic_ ::

no zdej ko sm tiste mostičke... zgleda takole prikaže vse...kot je bilo prej, v explorerju prav tako evo skrinšute:

http://img492.imageshack.us/my.php?imag...

civic_ ::

torej windows explorer mi ga kaže še vedno enako. ali je že imel kdo tak problem?
na enem drugem raćunalniku prej je delal prez problema. po tem nisem več probal. morda je vzrok v tem kot je blo govora o tistem ko xp-ji ne zaznajo več kot 13x gb diska. (imam xp sp2)
ampak skrbi me ker ga linux tudi ne zazna.

karafeka ::

Glede na tvojo zadnjo sliko iz PM, ti ga ja prepozna kot celega. Kaj je zdaj problem? Formatiri ga še enkrat pa bo moglo bit. Lahk pa probaš tudi low level format, če veš kaj je to. Samo bo trajalo kak dan :).

civic_ ::

sem mislil da sem dovoljk jasen. nisemd doma takod a ne morem dat slike, ker ko dam format na ntfs, fat32, ex3...bilo kaj napiše napako. linux ga ne zazna!

karafeka ::

Ja potem pa zadnja možnost low level format. Upam, da ti bo to pomagalo.

Al pa nevem, mogoče bi šlo tudi tako, da z zagonsko disketo (najljažje za win98) zaženeš fdisk, ustvariš novo primarno particijo in jo sformatiraš. Samo zdaj je vprašanje, če ti bo fdisk prepoznal celotno kapaciteto diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

dav ::

preberi več trdi disk Hitachi na teme zadnjih 24h

http://www.bleepingcomputer.com/forums/...

nekaj navodil

za xp disk formatiranje:
http://www.bleepingcomputer.com/forums/...

Obvezno zagonska od win me podpira večje diske,
Zagonska od win 98 ne podpira večje diske
daj ven glavni disk-( kable daj ven ) in ta novi določi za master
in potem preveri s fdiskom koliko particij imaš

( 1. Create DOS partition or Logical DOS Drive
2. Set active partition
3. Delete partition or Logical DOS Drive
4. Display partition information
5. Change current fixed disk drive )


tipka 4 ti pokaže particije,

s tipko 3 zbriši particijo in potem vse od začetka ( beri prej napisano ) brez aktivne particije
in brez format c: /s
samo format c:
format d ali e :

to bi naredil jaz, verjetno ti bo kdo drugi kaj boljše svetoval,

Zagonska od win me:
Start computer without CD-ROM support
Fdisk
Do you wish to enable large disk support? Yes
If you want to use the FAT32 file system, press Y and then press ENTER
( Jaz sem izbral fat32, )
1. Create DOS partition or Logical DOS Drive
2. Set active partition
3. Delete partition or Logical DOS Drive
4. Display partition information
5. Change current fixed disk drive

daj tipko 4
ti pokaze particije
potem :
tipka 3 ti izbriše vse particije.
potem:
Tipka1
1. Create DOS partition or Logical DOS Drive
and you want all of the space on the hard disk to be assigned to drive C
daš yes če ne bo delal particije
no – za particijo
če daš ne ( če boš delal particijo )
( jaz sem naredil dve particiji )
potem izbiraš velikost particije, ker sem hotel samo dve particiji sem napisal velikost: 50%

To activate the partition from which you plan to boot (usually drive C), press 2 to select the Set active partition menu option, and then press ENTER.

When you receive the following message, press 1, and then press ENTER:
Enter the number of the partition you want to make active.
l. Press ESC, and then press ESC to quit the Fdisk tool and return to a command prompt, and then view the following "How to Format a Hard Disk" section in this article.

How to Format a Hard Disk
After you create the partitions, you must format the partitions:
1. Restart your computer with the Startup disk in the floppy disk drive.

NOTE: If you are using a Windows 95 Startup disk, a command prompt is displayed and you can skip to step 2. If you are using a Windows 98, Windows 98 Second Edition, or Windows Me Startup disk, select the Start computer without CD-ROM support menu option when the Windows 98 Startup menu is displayed.
2. When a command prompt is displayed, type format c: /s, and then press ENTER. This command transfers the system files and should only be used when you format drive C (or your "active" drive). For all other partitions, type format drive: (where drive is the letter of the partition that you want to format).

NOTE: If you receive a "Bad command" or "Bad file name" error message, you may need to extract the Format.com tool to your boot disk. To do this, type the following command at a command prompt, and then press ENTER:
extract ebd.cab format.com
After the Format.com tool is extracted to your boot disk, type format c: /s t a command prompt to format your active partition, or type format drive: if you want to format a partition that is not your active partition.
3. When you successfully run the Format.com tool, you receive the following message:
WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK DRIVE C: WILL BE LOST!
Proceed with Format?
4. Press Y, and then press ENTER to format drive C.
5. After the format procedure is finished, you receive the following message:
Volume label (11 characters, ENTER for none)?
NOTE: This is an optional feature that you can use to type a name for the drive. You can either type an 11-character name for the drive, or you can leave it blank by pressing ENTER.
For information about how to repartition the extended partition and logical drives, view the "How to Repartition and Format the Extended Partition and Logical Drives of a Hard Disk" section in this article.

Ker mi ukaz na win me ni prijel :

format c: /s

sem dal zagonsko od win98,

daš zagonsko od win98 in formatiraš :
format c: /s

in ce imaš še eno particijo
daš : format d: ali format e :
( odvisno kje imaš cd room )
lahko mu daš ime – label.

aragon ::

Si poskusil nadgraditi BIOS!?!:)

bobby ::

mel problem isti kot ga imaš ti:

evo info, najprej poglej na disk, koliko imaš sektorjev,glav,cilindrov (piše na nalepki na disku)
potem pa s programom (mislim da lahko s sandro al pa programom od proizvajalca) poglej, koliko ti pa tm javlja teh sektorjev, cilindrov, glav.

če te dve vrednosti NISTA isti, povej,.. pa bova naprej reševala,..

lp
bojan
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

civic_ ::

bom probow ta vikend :)) hvala za nasvet

civic_ ::

še vedno mi ne dela
uno od maxtorja orodje ne dela. a mi lahko svetujete kšno orodje v windowsu (linux ne zazna sploh) za low level format

bobby ::

KAJ SEM TI JST NAPISAL???

mel problem isti kot ga imaš ti:

evo info, najprej poglej na disk, koliko imaš sektorjev,glav,cilindrov (piše na nalepki na disku)
potem pa s programom (mislim da lahko s sandro al pa programom od proizvajalca) poglej, koliko ti pa tm javlja teh sektorjev, cilindrov, glav.

če te dve vrednosti NISTA isti, povej,.. pa bova naprej reševala,..

A JE TKO?? IN A SI MI KAJ JAVIL???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

karafeka ::

Katero orodje si pa uporabo?

Tolesi presnemi dol. To je program za diagnostiko za Maxtor diske (če imaš Maxtor). Pa sledi navodilom (inštaliraj na disketo itd..). Potem pa ponovno restartaš računalnik (pa v biosu najprej naštimi, da se ti sistem zažene z diskete, če še nimaš tako).

PS: Jst sem imel podoben problem in mi je low level format vse rešu. In sicer sem mel neke slabe sektorje na disku. Razlika je samo v tem, da sem imel Hitachi.

EJ bobby, kaj pa če bi ti vseen napiso, na kak način si rešu to. Me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Spajky ::

Verjetno maš disk na kakem levem (mogoče Sata kontrolerju) na plati in Linux Live nima driverja zanj in ga ne vidi. Ker ne znamo čitat misli, bi moral tudi kaj takega povedat, kam je priklopljen in kaki disk! Mislim, da bi bila rešitev, a si najdeš ZAP (dos-ovski program par kb), ki ti pobriše/nulira 128 začetnih sektorjev na disku; googlaj, DL-aj ga in poženi in glej, da ne boš po pomoti prvi disk zabluzil! Mislim, da bi delal iz CMD-ja v WinXP ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bobby ::

no fora je vbla v tem, da mi je linux prepisal vrednosti sektorjev, glav itd,.. in mi je napačno kazal. bios je šel disk gledat in je najdu sam 32Gb od 120Gb

potem pa maxtor tool pa tm določit nove vrednosti tega srranja in to je to. nobenega low level formata in podobnega sranja.

samo v tem je keč.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tiborrr ::

Meni je prikazalo le 8GB. Nato sem pobrisal vse particije z Partition Magicom in odinstaliral vse IDE/ATAPI disk kontrolerje. Reboot nato je pomagal.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

civic_ ::

a date prosim link do maxtorjevega orodja? ker jst sem nga lowdal (neki čuidnega) pa mi lahko prosim date link.

ps: disk je na enmu drugmu kompu normalno delaw

S.M.A.R.T ::

Povprečni ostajajo povprečni zato, ker ne naredijo več od povprečja.

civic_ ::

uporabil sem maxtorjevo orodje ki omogoči velike diske. ni bilo rezultata. potem sem slučajno šev v moj računalnik in videl da... evo screenshoot zdej je vse ok!

hvala vam za pomoč

PS: zakaj je disk kupljen kot 160gb velik le 152gb? tudi disk kupljen kot 80 je velik le 78gb?

http://img224.imageshack.us/my.php?imag...

sirotka ::

zato ker proizvajalci vzamejo giga kot 1000mb namesto 1024. 160000/1024=156,xxx

A ima kdo low level format tool? Imam 20Gb wd disk, ki se noče formatirat, diagnostično orodje od wdja pa neki preskenera in javi napako. A obstaja kako univerzal orodje...recimo tako kot so bli včas v biosih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB-samodejno zažčitil proti pisanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
1714713 (8871) donvito
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144359 (4219) clovk
»

kako razsiriti datoteko večjo od 4gb?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131229 (1229) Mr.B
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
281998 (1633) kerrigh
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443029 (2267) xpozed

Več podobnih tem