» »

ADSL - Mnenja!

ADSL - Mnenja!

Mlchk ::

Zdravo.

Hja, zanimajo me vaša mnenja glede ADSLja.
Nimam možnosti kabla, za ADSL bo pa tudi treba počakati še kak mesec, ali dva. Kako je z linijo? Se ji kej trga kdaj? Izpadi? Kolko vam leti kb/s z neta zaj, ko je ze malo vec ljudi gor? Izpovejte se! :)

LP,
Mlchk

Tomi ::

Najprej se sprijazni s tem, da ne bos imel stalnega IP-ja, ampak se ti bo resetiral na 12/24 ur..
Sicer pa, vec ti pa ne trenutno ne boi vedel povedati.
metrodusa.blogspot.com

[t502] ::

Prenosi so dobri. Izpadi so maksimum 5 minut ampak se ne dogajajo pogosto (havla bogu ;)).

Vglavnem sem zadovoljen sploh pa zato, ker si gor nonstop in se fiksna narocnina in seveda hitrost prenosov :D

[t502]

Jebiveter ::

Ok, zdej pa mene nekaj zanima.
Recimo, da nimam ISDNja in ADSLja. Koliko bi me prislo kostat za prikljucitev na ADSL? Zanimajo me vsi stroski! (enkratni in mesecni)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

scorpy ::

1x:
isdn 25 jurjev (najcenejši)
adsl 30 jurjev
mrežna 3 jurje

na mesec:
~4000 naročnina isdn
8000 naročnina adsl
pa impulzi od isdnja, seveda.. ampak tokrat ne tvoji ampak mamini pa atatovi :)

ABX ::

Tudi IP se da porihtat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigFoot ::

YES! DONS SEM DOBIL POGODBO ZA ADSL!!!!!!! :D hehehehe
komi čakam da ga dobim
samo še vedno ni noben odgovor kakšni so prenosi. a so tistih deklariranih 64KB/s?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

- SiroTka - ::

Ce vas skrbi glede dinamicnega ip-ja. Obstajajo programcki in domene, kjer se registriras in potem te uporabniki najdejo po imenu domene in ne po ip stevilki, ki se spreminja. Vse je for free.

[t502] ::

www.dns2go.com je eden taksnih :D

[t502]

Tr0n ::

BigFoot: yup, ~60 kb/sec bos imel prenosa. Seveda je tudi odvisno od prometa in od kot snemas, ampak prenos je dejansko taksen. Tudi pingi so zaenkrat dobri.

Mlchk ::

Gorjanc, sem ti že pisal na mejl!
Preber inu odpiši!

BigFoot ::

Tron>>> cool! :D drgač pa itaq da če vlešeč iz enga serverje k je za en kurc da je še ISDN prehiter (zadnje cajte to zlo velik doživljam ko DLjam preko Kazaaja)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

pivmik ::

BigFoot
registriran: 06.11.2000 Poslano: 26.10.2001 10:59:21 | odgovori | na začetek

YES! DONS SEM DOBIL POGODBO ZA ADSL!!!!!!! hehehehe
komi čakam da ga dobim
samo še vedno ni noben odgovor kakšni so prenosi. a so tistih deklariranih 64KB/s?

"The Canucks rule"


Kar veseli se! Jazst sem dobil pogodbo za ADSL pred 2 tedni o ADSLju pa ne duha ne sluha :(
LP, Gregor GRE^

BigFoot ::

ja no, sej lepo piše da bodo priklopili v 30 dneh po podpisu pogodbe obeh strank. se pravi najprej ti izpolniš pogodbo, jo jim pošlješ, oni po pregledajo, podpišejo in ti vrnejo en izvod. na dan ko so oni odposlali (oz. podpisali) pogodbo tudi začne teči tistih 30 dni. tko da če si ti pogodbo njim poslal pred 14 dnevi, ma SiOL še dobra 2 tedna cajta da ti jo priklopijo.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

SkIDiver ::

Kaj pa če ti v tistih 30 dneh ne prklopjo?

pivmik ::

Pogodbo sem dobil točno 09.10.2001
Bomo videli, če res bodo mi naredili v teh 8 dneh ki ostanejo. Niti ISDNja mi še niso prišli inštalirat, kdaj bodo šele ADSL...

VPRASANJE:
Kdaj treba plačat? Jaz do sedaj še nisem dobil nobene položnice ali računa ali biločesa...

In:
Kaj se zgodi, če ti ne pridejo inštalirat v 30 dneh?
LP, Gregor GRE^

[t502] ::

ISDN placas preko telefonskega racuna za ADSL mislim, da isto.

Pricakuj astronomski telefonski racun :D

[t502]

Elemen_T ::

Picnik: >:D>:D>:D

Kaboom ::

kaj se tak hudo veselite ADSLa ? ker ni omejitev ? ker bote lahko plačevali 12 jurjov na mesec ?

mogoče zato ker nima omejitev ? samo eno vam povem : telekom ma stare centrale za ADSL, oni ne morejo uvest omejitev, ker ne morejo merit... nemci, ki pa imajo centrale novejše za eno verzijo (kar zagotovo namerava telekom nadgradit (ko bo dovolj ovčk na ADSLu)). in nemci imajo omejitve uvedene, "MB" ali "h", nekaj od tega bo. in ker se namreč seveda približujemo evropskim cenam, se bo uvedla omejitev + podražlo se bo... monopol, jebi ga.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

marq ::

Jaz se tudi zelo zanimam za ADSL ampak sem na takem kraju slovenije kjer ga po mojem še dolgo ne bo.;(;(;(

[t502] ::

Nemci nimajo dobenih omejitev :p

Ker dosti nemcev poznam od povsod in nimajo dobene omejitve. Telekom bi ze lahko nam dal omejitve in ni (upam, da bo tako tudi ostalo).

Aja cena je pa 8.000 na mesec :p

[t502]

BojlerTM ::

pravte da v 30 dneh postavjo..
a je kdo na draveljski centrali? me prov zanima kolk se kle caka..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

pivmik ::

Kaboom
registriran: 10.09.2001 Poslano: 04.11.2001 18:45:26 | odgovori | na začetek

kaj se tak hudo veselite ADSLa ? ker ni omejitev ? ker bote lahko plačevali 12 jurjov na mesec ?
mogoče zato ker nima omejitev ? samo eno vam povem : telekom ma stare centrale za ADSL, oni ne morejo uvest omejitev, ker ne morejo merit... nemci, ki pa imajo centrale novejše za eno verzijo (kar zagotovo namerava telekom nadgradit (ko bo dovolj ovčk na ADSLu)). in nemci imajo omejitve uvedene, "MB" ali "h", nekaj od tega bo. in ker se namreč seveda približujemo evropskim cenam, se bo uvedla omejitev + podražlo se bo... monopol, jebi ga.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Dej KaBOOM ne stoj blodit. Prvo kot prvo nikjer nimajo omejitev, še posebno v bolj razvitih državah, kjer je konkurenca in vsak hoče ponuditi več.
Drugo kot drugo Telekom ni ponudnik ADSL dostopa ampak SiOL(telekom pobere "samo" tistih 30000sit za instalacijo in zdej si gres sam iskat ponudnika za ADSL, ki je trenutno edino SiOL).
Tretje kot tretje Telekom ne rabi nobene supermegaultra sodobne centrale za ADSL za štetje MB, ker sploh njega to ne briga, za štetje poskrbijo Ponudniki ADSL dostopa na internet(trenutno edini SiOL) in za to ne potrebujejo nobenega ultrasupermegahiper sodobnega hardvera, predvsem potrebujejo dober software.

Prosim, ne stoj okoli trosit bedarije
LP, Gregor GRE^

eiht ::

omejitve so ble na zacetku amppak sedaj gre vse v smeri visja hitrost in brez omejitev...to je isto kot da bi sedaj namesto najnovejsega mercedesa zaceli spet izdelovati tistega starega 180

BigFoot ::

oj
no, mej so dons prisli priklopit ADSL, zadeva seka, najboljša zadeva je pa to da so mi ga priklopili 12 dni po tistem ko sem jim poslal izpolnjeno pogodbo. cool, ni kaj :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Laplace ::

BigFoot: Dej napis iz kje si. Ker sem jaz na isti dan dobil pogodbo kot ti.

flajer ::

Pogodbo za ADSL sm dobu v cetrtek prejsn tedn in dons so ze zmotiral, da dela! AMPAK, ko so prsli ADSL montirat so mi najprej usi telefoni utihnl, tko da so mogl tole domaco centralo DVAKRAT menat, pol je pa se tko obupno slab prenos, da je za znoret!!! se pr ISDNju ni slo tok pocas!! 4kb/s A JE TO NORMALN!!?!?! nevem kaj bomo delal s takim ADSLjem (pa slab kilometer od centrale sm doma!)

BigFoot ::

Laplace> Zgornje Bitnje (okolica Kranja)
flajer>ja men dela super, vlece vsaj 60KB/s :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

[t502] ::

flajer ::: no potem pa je slaba centrala = ni dobrega signala = slab prenos.

Normala za ADSL je nekje 20k/sec na solidnih streznikih drugace pa 40k+

[t502]

Mlchk ::

Hja, ucer klicem na 080 1000 in SURPRISE!
Zadevo je možno naročit! ADSL je v Škofji Loki možen.
Naslednji dan ga je naročil en kolega - vse v redu.
Nato pa je klical bratranec, njemu pa je tipo iz Siola rekel, da ADSL v Loki se ni mozen..Hvala bogu, da sem dobil s Siola odgovor, ko sem jih vprasal, ce se mislejo zmisljevat zdej:

_______________________________________________
Pozdravljeni,


priklop na centrali v Skofji Loki je ze mozen. Ce ste se ze vpisali na nasi
strani http://adsl.siol.net/ boste
v kratkem prejeli pogodbi iz nase strani v podpis.

Lep pozdrav, Gregor Trampus
_______________________________________________

Evo, tole sem dobil!
Komaj cakam.
Vam sporocim, ko dobim pogodbo.
Ce jo dobim se ta teden in, da mi ADSL urihtajo u roku 2 tednov so CARJI!

Mlchk ::

Kdaj mislite, da bom dobil pogodbo :)
Am. Dejte povedat se mal vase izkusnje glede ADSLja!

BigFoot ::

dela super. skoz vleče dobrih 60KB/s, tud serje jim ga ne prow velik (edino dons zjutri ni delalo 1 uro).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

pivmik ::

Mlchk:
Pogodbo naslednji teden instalirat pa ti bodo prisli naslednje leto

tako kot meni
LP, Gregor GRE^

BigFoot ::

ni rečeno. men so ga priklopili 12 dni po tistem ko sem dobil pogodbo. je pa res da sem jim tud težil po telefonu.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

pivmik ::

OK... potem danes kličem in jim zatežim!
Tako da bo vsaj pred novim letom

prokleti lenuhi
LP, Gregor GRE^

[t502] ::

Meni so zmontirali v 8 dneh brez tezenja po telefonu. Sem pa iz Maribora 0:)

[t502]

Mlchk ::

Yes! Dans je bil pr men en iz Telekoma, pa je prnesu pogodbi za ISDN + ADSL. Vse je podpisano in ze roma nazaj na Telekom oz. SiOL...Mi je pa dejal, da bojo prsli ustimat cez 20 dni...

Mlchk ::

Dejte se drugi povedat mnenja o ADSLju :)

Pretorijanec ::

Jst ga mam rat. Sam problem je, da se IP spreminja. In jst tega ne znam "porihtat". The thing je, da jst naprimr DLjam en fajl recmo 14 ur. in po 12 urah se mi za sekundo diskonekta in pol nazaj prklopi, da zamenja IP. Samo jst sm s tem zgubu 12 ur downloada, če server ne podpira resumanja. Teoretično pol sploh ne morem downloadat stvari, ki trajajo 12 ur in dlje. Ali pač? A zna to kakšen programček "popraut"? Thx

scorpy ::

po novem te vrže dol vsakih 24 ur. v 24 urah pa če skos downloadaš z ~60kb, dobiš 5,5GB. tak da problemov z downloadanjem ne bi smelo biti...

pivmik ::

Pretorijanec:
Seveda obstajo taki programčki
Lahko uporabiš GetRight(za FTP in HTTP) oz Boljši FlashGet, ki ti avtomatsko poveže 10krat na isti server in ti dawnloada 10 delov datoteke naenkrat, kar pomeni maximalna hitrost pobiranja - 60 - 65KBajtov/s(še posebno je vredu če ima server omejitev na uporabnika)
To lahko naredi tudi GetRight s Segmnt Mide, samo ga moraš vklopit ročno.

Novejši mIRCi tudi podpirajo resume, pa tudi Morpheus, KaZaA, AudioGalaxy....
LP, Gregor GRE^

Pretorijanec ::

Picnik: to vem, samo jst DLjam tut iz ftp strežnikov in nekateri 100% ne podpirajo resumanja!

pivmik ::

Potem pa bi moral bit (film oz. uno kar downloadaš) razdeljen na več datotek, če ne si poišči druge FTPje.
LP, Gregor GRE^

mobisuxguru01 ::

he, folk, morm povedat, dons sm dubu pogodbo za ADSL (JUHEJ HUREJ), pa me sam tok zanima če lohk poveste a so komu tut po več k mescu pršli zmontirat, al se držijo tega roka, sm gor vidu da so enmu pršli v 20 dneh zrihtat, kako pa kj ostalim
aja, sm pa z Grosupla

BigFoot ::

men so prišli zmontirat 12 dni po tem ko sem dobil pogodbo (en dan po tem ko sem dobil podpisano pogodbo nazaj od siola).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Mlchk ::

Kul!
Po mnogih zapletih sem danes izvedel, da je ze nared moj nalog za ISDN, za ADSL pa bo danes. Jutri moram poklicati sefa monterjev. ADSL pridejo k bratrancu, k zvi v isti bajti montirat ze v ponedeljek, tako da upam da se bo dalo zmenit da bi takrat montirali se meni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Govorice, kaj namerava SIOL v prihodnosti (ADSL) - OMEJITVE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1126892 (4716) MUC
»

KABEL vs ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
271979 (1474) Soprano
»

ADSL montaza? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
764479 (3115) eiht
»

ADSL-CELJE

Oddelek: Omrežja in internet
491799 (982) sekundek
»

Nič več ADSLa?

Oddelek: Omrežja in internet
422900 (1669) kleDo

Več podobnih tem