» »

Nič več ADSLa?

Nič več ADSLa?

kleDo ::

Pred kratkim, kakšnim mesecem je na slo-techu mrgolelo tem, ki so govorile o ADSLu, zdej pa ni nobene (razen dveh, ki pa se ne tičeta Ljubljane in ena, ki je zaklenjena), zato odpiram novo, lahko pa jo tud zeklenete če hočte...
Torej. Pred nekaj meseci sem na SiOLovi strani izpolnil obrazec za poizvedbo po ADSLu. Kakšen mesec po tistem sem od SiOLa dobil pisni odgovor, da ADSL na mojem področju še ni mogoč, da pa me bodo obvestili takoj ko bo mogoč.
Potem sem pred dobrim mesecem dobil e-mail s SiOLa, da so začeli na nekaterih lokacijah (naštete so bile lokacije po ljubljani) montirati ADSL, med njimi so bile tudi Moste, kjer stanujem... HURAAAAAA!
Potem pišem nazaj na SiOL, da bi mi potrdili e-mail, pa dobim odgovor, da ADSLa na mojem območju še ne montirajo????
Pred natanko dvema tednoma in pol sem od SiOLa na očetov ime (čeprav sem obrazec pri SiOLu izpolnil jaz in navedel svoje podatke, vključno GSM) dobil pogodbo za priključitev ADSLa. Pogodba je vsebovala nekaj očetovih podatkov ter moj GSM????
Zakaj so jo poslali na očetov naslov... nimam pojma, mogoče zato, ker je naročnik telefonskega priključka????
No, kakorkoli... pogodbo smo izpolnili (na moje ime) ter jo skupaj z zopisom (da naročnina na SiOL ostane name in nekaj obrazložitvami) vrnili na SiOL. V ponedeljek (28.5.2001) je minilo 14. dni. Včeraj (30.5.2001) pa sem na svoje ime dobil pošto z naslednjo vsebino:
Spoštovani!

Pričeli smo ponujati dostop do naših storitev preko dostopovnega omrežja ADSL. ADSL predstavlja sodobno tehnologijo prenosa podatkov z višjo hitrostjo v smeri proti uporabniku in z nižjo v smeri proti ponudniku.
Na podlagi vaše poizvedbe smo ugotovili, da bo na vaši lokaciji možen priklop ADSL priključka predvidoma do konca poletja.
Takoj, ko bo priklop možen vam bomo poslali dva izvoda pogodbe.

V primeru kakršnih koli nejasnosti.....(in tako naprej)

Tako sporočilo sem dobil že prvič, ni pa mi jasno, zakaj so na očetovo ime poslali pogodbi, na moje pa le to pismo????

Mogoče pa mislijo, da bom jaz obdržal svoj sedanji paket SiOL, oče pa se bo na ADSL prijavil na novo???!!!???

No to je vse kar sem hotel povedati...

Zanima me če že ima kdo od vas, ki je iz Most (pri pošti) ADSL??

LP, kleDo
  • spremenil: luni ()

IgiS ::

No tudi moj primer je zelo podoben :
-pred 1 mesecem >> SioL- na vaši lokaciji žal ni možen ....
-pred 2 tednoma >> SioL poslal pogodbo
-včeraj >> Telekom montiral ADSL
-včerej >> SioL poslal še en dopis, da mi bojo v kratkem poslali pogodbo, ker je možen dostop do ADSL na moji lokaciji... !!??
Lokacija LJ-Bežigrad
Je pa tut res, da sem preveril možnost ADSL-ja na SIOL strani ene 5. , zato pričakujem še ene 3 pogodbe.
LP
IgiS

PaJo ::

Hm... cisto zancilno za nase "telekomovce", meni so ze tudi poslali tretje pismo da pri meni se ni mozen ADSL, kaki capaci so to:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[t502] ::

Jaz sem pred 1 tednom poslal (izpolnil) obrazec na SiOL-ovi strani...Kaj pa zdaj?

Kak dolgo rabijo, da ti pošljejo to pogodbo al kaj že je? :D

Kaj pa potem ko jo dobiš? eh, samo povejte mi od začetka kak ste dobili pogodbo,priključek itd. in kak dolgo so rabli, da so to vse naredli. :)

[t502]

ahac ::

Jest sem včeri dobu pošto, da še ni mogoč. :'(:(;((;(
Upam, da takrat ko bo SiOL ne bo več edini ponudnik.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

TonaMona ::

Včeraj je bil pri kolegu v Mostah telekomov monter za ISDN. Zagotovil je, da je centrala v Mostah poštimana (DSLAM), problemi so pa pri SiOL-u, ki ne priklučuje novih uporabnikov (oziroma ne v velikem številu).

Vse kar nam ostane je veliko teženja in upanja na najboljše.

lp, tona

SkIDiver ::

Me fula zanima o tem ADSL-ju pa nevem še čist nč. Ja stvar je da mene zanima kdo ga lahko uporabla. Sklepam da ponudbe telekom pošila sam tistim k majo siol. Kaj pa uporabniki arnesa lahko tud oporabljajo to povezavo?

NiggerBob ::

ne, ne pošiljajo pogodb SAMO tistim, ki so pri Siolu. Nisem pri Siolu, pa so poslali pogodbo že 9. maja
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

||_^_|| ::

hehe, men so tut že 2x poslal tist šit o tem da ni mogoče še.

kleDo ::

Sk|Diver: Ne, pogodbe (oz. obvestila) pošiljajo vsem, ki so pri SiOLu (pošilja jih namreč SiOL) oz. vsem, ki so se vpisali na listo za poizvedovanje na siolovi spletni strani. Naslov strani je http://adsl.siol.net
Torej če se boš tja vpisal, to bodo prej ko slej poslali kakšno obvestilo... Vpis pa te NE zavezuje, da moraš vzeti ADSL ko je na voljo!!8-)

No sem pa sem prišel, ker sem danes od SiOLa dobil novo obvestilo...
"Spoštovani!
V preteklih dneh ste prejeli dopis v katerem smo vas obvestili, da bo na vaši lokaciji možen priklop ADSL priključka predvidoma do konca poletja. Pri pošiljanju tega dopisa je prišlo do neljube administrativne napake.
Dne 22.05.2001 smo prejeli vaši pravilno izpolnjeni in podpisani pogodbi za uporabo storitev SiOL-a preko dostopovnega omrežja ADSL. Nalog za izgradnjo ADSL priključka na telefonski številku XXXXXXXXX (tukaj je moja tel.št.!) je bil s strani Telekoma Slovenije potrjen 21.05.2001.
Za neljubo napako in morebitne nevsečnosti, ki smo vam jih z njo povzročili, se vam iskreno opravičujemo.

Ta dopis tudi dokazuje, da SiOL vodi evidenco komu kaj pošljejo, saj nisem nič spraševal zakaj so mi najprej poslali pogodbe, nato pa obvestilo, da ADSL pri meni še ni mogoč ampak so do tega prišli samo.
V tem dopisu so tudi navedli moje ime (za razliko od pogodb, kjer so navedli očetovega).

Sedaj me samo še zanima, kdaj bom resnično dobil ADSL.

LP, kleDo

Tr0n ::

Heh, jaz sem pred dnevi dobil ze SESTO (6) pismo, da ADSL pri nas se ni mogoc! Hello?!?!?!?

kleDo ::

To po moje pošljajo vsake tok časa (celo na 14 dni), da te ne izgubijo... če nebi slišal nič o ADSLu z njihove strani be se lahko premislil. Sicer se lahko tudi sedaj, vendar to toliko vpliva nate, da boš zdržal vsaj malo dlje kot sicer...

LP, kleDo

wind ::

Jaz sem dobil sele drugo pismo od SiOL-a. :))

[t502] ::

Jaz pa se nic nisem dobil ;(.

Upam, da bodo malo pohiteli! :)

[t502]

ahac ::

TrOn:
Tebe imajo radi!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OZZY ::

He he. Jest sem dobil v petekže peto pismo od siola v katerem mi pravijo da me bojo obvestili o tem, kdaj bo možen adsl dostop. Počas mi grejo že na živce z tem. raj naj me obvestijo, da je dostop možen be pa da ni.
Go with the flow.

Pretorijanec ::

Logično, da tega ne bodo nardili! Če ti rečajo da je, pol ok. Boš kupu. Če pa ti rečejo, da ni, boš pa šou npr. na kabl. In bodo zgubili še enega potencialnga kupca! Če ti pa rečejo, da ŠE ni mogoč, ti upaš, da bo čez cca. 1 mesec in pač počakaš. Zato NE izgubijo kupca. Kokr so monopolisti pa nefer,... so se pri Siol-u in Telekom-u končno naučili tržit. Pred 5. leti ni za mislit, da bi se trudili pritegnit kupce. Bolel bi jih pajapatak. Če si z nami pol ok. Če ne pa pač ne. Zdej se clo potrudijo obdržat in pritegnit kupce. Le kaj bo čez 5 let?

HellGiven2k ::

Kako prosm, če ste na mostah šele pred kratkim dobili možnost za prikluček, kdaj ga bomo potem šele mi na Brezovici pri Lj. ( 8km od LJ.). Mah naj se jebejo vsi skup.

element ::

Heh, kdaj bomo pol šele mi dobil, k smo 18km vn iz ljubljane ene 5km vn iz domžal prot celju! Leta 2010??? k bo prenos že par GB/s drugje! Mamu jim... ;((

Swiwer ::

Telekomu se je vsa stvar za en mesec zavlekla ker imajo tezave z
DSLAM-i. Moste bi morale biti ze zdavnaj priklopljene, v resnici pa
je bil do vceraj baje le eden (verjetno S.V. na Rojcevi ;-)
V prvi fazi jih bodo vkljucili 14 (jaz sem trinajsti). Pogodbo sem
poslal pred enim tednom, zdaj pa cakam ...

----------
Perplexer

krneki ::

Jest sm pred 3 tedni izpolnil tisto na formo na SiOL-ovi strani o ADSL-u in so mi pred parimi dnevi poslal pogodbo za podpisat. Žvim pa tm pri Slovenija avto v Šiški. Ubistvu me je sam ferbec matru, če je možn ADSL, ker mam že kejbl pri LINK-u, zato ne rabm še ene povezave (bi raj da mi tisto povečajo:D).

kleDo ::

Perplexer: kako p aveš da si 13? Jest sem pogodbo poslal pred kakima dvema tednoma, pa še zdej nisem dobil potrjene nazaj...
Upam, da bom tud jest med temi 15, sicer pa siol obljublja, da bodo v roku 30 dni po podpisu pogodbe ADSL že montiral (zato verjetno podpisane še ne dobim nazaj...).

MadMicka ::

jaz sm pa dobu pogodbu prejsn tedn in sm jo prec podpisal in nesu nazaj... drugac adsl ti postav Telekom.. je blo hecn , k sm na isti dan dobu dve kuverti od Siola, v eni so me obvestl, da žal ne morjo postavt adslja, v drugi so mi pa poslal pogodbo :D

drugač verjetn so pri Siolu tud mal gledal , kdo je že dol naročnik, kod redno plačuje in tko... vsaj jaz bi..

p.s., dej, kdor ma adsl , nej mal pove kako brzina v praksi deluje

IgiS ::

Ja brzina je konstantno okoli 62kb/s za download
za upload pa ne vem, ker še nism kej večjega uploadow:D:D:D:D

- SiroTka - ::

Moja zgodba glede ADSL-a v firmi.
Pisem ce je mozno dobit ADSL - preverjanje cifre .... 1 mesec tisina
Poklicem .... pravjo da je mozno
Posljejo pogodbo, ki jo izpolnim .... sledi 3 tedenski molk.
Klicem kaj se dogaja .... pravjo da ni mozno, ker nismo na pravi centrali (nasa lokacija Bezigrad).
Ok, cez dva tedna dobimo pismo da je mogoc adsl ... jupi.
Poklicem tja kdaj bojo prsli montirat .... tip pravi da ne bo mogoce, ker so vceri sprejel sklep, da ne bojo montiral zadeve na centrex. Mogoce sam na svojo linijo.
Ok, se odlocmo da bomo vzel svojo linijo, se zmenmo in pridejo cez en teden in porihtajo linijo in adsl v enem dnevu.
Uredu, ko so prsli so hitr zrihtal, ampak za vse je blo treba cakat 3 mesce?! 8-O

Swiwer ::

kleDo: Imam kolega, ki dela na Telekomu pa
mi je povedal kdo vse ze ima ADSL, kdo je
poslal pogodbo in je na vrsti v prihodnjih dneh itd.
Kolegu, ki je ASDL dobil pred cca. dvema mesecema
je SiOL poslal drug izvod pogodbe nazaj celo en
teden za tem ko so mu ze priklopili ADSL, tako da
se verjetno lahko zgodi tudi, da bos dobil ADSL se
predno ti bo SiOL poslal nazaj drugi izvod pogodbe.
Sigurno pa moras dobiti ADSL v roku 30 dni od podpisa, ker tako pise na pogodbi in tu se nimajo
kaj igrat. Jaz sem na vrsti drug teden, koncno.

----------
Perplexer

kleDo ::

Danes mineva natančno en mesec odkar sem od SiOLa dobil pogodbo, nekaj dni manj odkar so oni od mene dobili podpisano pogodbo in tri tedne, odkar sem jaz od njih prejel potrdilo, da so oni od mene dobil pogodbo. V tem času pa.... nič. Nazaj od SiOLa nisem dobil ne enega izvoda podpisane in potrjene pogodbe in ne kakršnekoli informacije, kaj se s to zadevo sploh dogaja.
Na začetku me je bilo malo strah, da mi bodo prišli montirat ADSL ravno ko se bom učil za zaklj. izpite (ker naj bi ga montirali v roku 30 dni od podpisa pogodba) sedaj pa upam, da ga bom dobil preden končam faks:D

LP, kleDo

Swiwer ::

Jest sem vceri dobil po posti od SiOL-a kuverto z CD-jem in
navodili za priklop (zdaj ocino ni vec v modi, da ti softversko
instalacijo naredi SiOL-vc, zdej majo celo ze svoje CD-je
natiskane. Zdaj morajo samo se Telekomovci priti pa montirati
ADSL. Kolega mi je rekel, da imajo veliko prednost podjetja.
Kot sem ze pred mesecem ali dvema napisal se Amis pripravlja
ponuditi ADSL izkljucno podjetjem in verjetno bi rad SiOL
najprej "pokradel" le-ta. BTW, pogodbo sem jaz podpisal
29.05.2001, SiOL pa 12.06.2001. Mozno je da oni od datuma
podpisa SiOLa zacnejo steti 30 dni tako da kleDo, ce ti oni
sploh se niso podpisali zadeve se cas sploh se ne steje. Mene
zanima samo kaj so si oni predstavljali ko so rekli da bodo
do konca leta zgradili 20.000 prikljuckov, ce pa v enem mesecu
komaj da priklopijo nekaj 10 ljudi. Ni sans ...

----------
Perplexer

MadMicka ::

sicer uzad na pogodbi piše, da montirajo adsl v roku 30 dni od dneva ko vrneš pravilno izpolnjena in popisana oba izvoda pogodbe! , torej ne od dneva, ko oni podpišejo...

teoretično bi npr. nekdo k je na siolu pa ma isdn pa plačuje net pol 15.000 sit, lahko tožu siol za škodo, če bi zamujal, npr. če zamudijo za 1 mesec, bi lahko vtoževal škodo 7.000 sIt, to je razlika med tem, kar je sicer plačal za net, in kar bi plačal če bi mu naredl adsl v predpisanem roku..

sam tko je to, taka firma se lahko pravda v nedogled, t.j. prej umreš predn kej dobiš

kleDo ::

Ja tud jest sem prejšnji teden od SiOLa dobil nazaj potrjeno pogodbo (potrjena z dnem 12. 6. 2001), zdraven pa je bil CD + navodila... + podloga za miško:D).
Včeraj sem se pogovarjal s stricom, ki dela na Telekomu in je malo povprašal kako naprej... baje da me bodo poklicali še ta teden, en dan pred montažo, da se zmenimo... torej naj bi že konec tedna imel ADSL:D

KONČNO!

Sporočim takoj ko ga dobim, če bom takrat doma, ker mislim it na morje, fotr pa sigurno ne bo sm not nc pisu :D


LP, kleDo

eiht ::

od kos pa si ti kledo?...jaz sem namrec ze 9.5. poslal oba izvoda pogodbe in nism se nic dobil nazaj....:(

kleDo ::

eiht: iz Ljubljane... lj-Moste (Rojčeva)

LP, kleDo




Dons sem naredu zakljucni izpit.... hura

Swiwer ::

Jest sem ta teden v ponedeljek (18.06) dobil ADSL v Mostah (Drustvena)
danes pa sem od SiOL-a dobil kuverto z obvestilom, da na mojem koncu
trenutno priklop se ni mogoc in da bo predvidoma mogoc konec poletja.
Huh. Izgleda da sem bil vendarle eden od 24-ih testnih uporabnikov, ki
so jih priklopili v Mostah, ostali bodo cakali vsaj se dva meseca. Drugace
pa eiht, ce si poslal pogodbo potem bi res moral ze dobiti stvar. Mozno je
da je prislo do komplikacij. Poklici na SiOL pa vprasaj.

-----------
Perplexer

MadMicka ::

jaz sm tud že dobu nazaj podpisano pogodobo s strani Siola, pravjo, da pridejo v parih dneh, komi čakam :))

Perplexer, dej, pls povej, kako ti dela adsl, kok ti dol louda iz siola, pa kok iz kje drugje, pa tko..

Swiwer ::

MadMicha, o testu ADSL-a sem na Slo-Tech-u ze pisal pred nekaj vec kot
dvema mnesecema, zato tega ne bi tule ponavljal. Stvari od takrat vec
ali manj se vedno drzijo, le IP mask je do danes ze 213.250.6*.*, upload
pa je ze omejen na 15 KB/s. Ostalo pa si lahko preberes tukaj

----------
Perplexer

[t502] ::

Kaj so prej kaj klicali iz telekoma, da pridejo montirat ali so samo prisli?

Upam, da mi bodo zmontirali ADSL zdaj v torek ali sredo, ker cd, pogodbo in vse ostalo ze imam.

[t502]

Swiwer ::

Prej te poklicejo po telefonu, da se najavijo, seveda. Mene so
poklicali ze ob 7:30 zjutaj da sploh nisem dojel za kaj se gre.
Ampak pol sem se hitro cist zbrihtal. ;-) Definitivno te bodo
poklicali enkrat med 7:00 in 8:00 tisti dan ko ti bodo prisli montirat.

----------
Perplexer

kleDo ::

Jest sem od SiOLa dubu podpisano pogodbo + CD-ROM... nekje 16. 6. 01 (podpisana je bila 12. 6.) in me do danes s Telekoma še niso poklicali, kljub temu da tam dela moj stric in je kontaktiru s tistim, ki naj bi prišel montirat...;((
Očitno je Telekom bol počasen kot SiOL...

Sporočim kdaj dobim ADSL, če ga bom sploh dubu :(

LP, kleDo


Še mal počakam, pol pa...

kleDo ::

...dodatek...
predvčerajšnejm sem od strica (ki dela na Telekomu) izvedel, da SiOL sploh še ni poslal naloga za priklop ADSL na moji številki...;((

torej muti SiOL!!

[t502] ::

Reci tvojemu stricu naj jih malo "opomni" al pa klici ce je ze 30 poteklo od takrat ko si dobil podpisano pogodbo nazaj.

[t502]

kleDo ::

kao da nč ne morjo nardit...
v bistvu se tud sami (telekomivci) pi***** ker je baje SiOL začel pogodbe zbirat in šele potem, ko jih ima polhen kup le-te odda telekomu, on pa ne morjo pravočasno zrihtat pri uporabniku, tako da pol folk na njih pizdi...
trenutno to še ni velik problem, ampak v kratkem, ko naj bi pogodbe sklenili še z drugimi ISPji za ADSL pa bo problem.
prav zaradi tega na telekomu razmišljajo, da bi mogu naročnik z njimi sklenit pogodbo za ADSL (ni ne več z ISPjem tako kot je to sedaj), telekom bi pršu in priklopu ADSL, in tukaj se za njih zadeva konča. tako naj bi šlo dosti hitreje (npr. tako kot pri ISDNju, ki so ga namontirali že nekaj dni po naročilu).
Potem, ko naj bi imel uporabnik že ADSL pa naj bi se z ISPjem zmenil o spremembi naročniškega paketa (dostopa) oz. o sklenitvi pogodbe za dostop do interneta preko ADSL...:D

_HacK:_ ::

Ja, hvala bogu da jest že mam adsl! Sem pa tud jest mel full problemov z adsl pogodbami!Rok:\

kleDo ::

ziv. tkole je. do dons še nism dubu adsl-a, kljub temu da je minil že 35 dni od podpisa pogodbe s strani siola. zato sem klical na silo, kjer mi je možakar, zadolžen za adsl razložil, da telekom pogojuje adsl z isdn-jem in so zato tudi problemi, če isdn in pogodba za adsl niso na isto ime (kot je to v mojem primeru).
rešitev: sicer siol pripravlja nek program ali nekaj, kar bi omogočilo, da je adsl ne neko osebo, isdn pa na drugo, vendar se zna to zavleči, zato mi je gospod pojasnil, da se meni najbolj splača, če s siolom podpiše pogodbo za adsl moj oče (ki je naročnik isdn-ja) in bom v tem primeru adsl dobil v enem tednu, max. 14 dni. no to bom tudi storil (upam da jutri), potem pa bomo videli kakšni bodo rezultati. najkasneje do konca drugega tedna pa naj bi imel adsl že namontiran... (cd že imam pri sebi).
problem pa še ostane, ker bom mogu prej formatirat disk, ker mi vse skupi (winsi) neki serje, ampak za to moram pa kontaktirat. g. Vrata


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL montaza? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
764440 (3076) eiht
»

SiOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151397 (938) eiht
»

Trenute lokacije kjer je mozen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181717 (1307) kleDo
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548015 (6339) DC-
»

Predviden čas postavitve ADSL central (LJ regija)

Oddelek: Omrežja in internet
181842 (1376) blue96

Več podobnih tem