» »

ADSL montaza?

ADSL montaza?

1
2
»

kleDo ::

poskusi g. Miha Gerbec na SiOLu
telefon: 01/473-00-00.
jest sm komuniciru z njim in ja blo pol vse hitr zrihtan...
še vedno pa je pogoj da sta naročnik ISDN in ADSL ena oseba...
najbolje je res tako kot pravi Gric, da počakaš da ti priklopijo ADSL, potem pa spremeniš naročika... preprosto pošlješ dopis...

Satanized ::

Cak Gric nevem ce si me prav razumel, jaz sem ime na pogodbi iz |ADSL ime ni enako ISDN ime| spremenil na |ADSL ime je enako ISDN ime|, razumeS?

Satanized ::

Ne ne, ce jaz nebi spremenil pogodbe TA TRENUTEK bi bilo narobe, namrec pogodba je originalno bila poslana na moje ime medtem ko je pa fotr narocnik. In to ni good.

[Gric] ::

cimprej spremeni tako kot bi ti rad.. drugace bos cakal..
poklici Gerbca

eiht ::

ja najboljse je da poklices na g. Miho Gerbca, ki bo vse uredil...vsaj pri meni je minilo le 3 dni od dneva ko sem dobil nove pogodbe, jih poslal nazaj in dobil podpisane z vsem ostalim materialom spet nazaj (samo malo moras biti siten pa klicati vsak dan).....ce narocnik na ISDN ni isti kot na ADSL bos cakal in cakal...tako je bilo pri meni in ko je ze skoraj minilo 30 dni sem sel na telekom pa so mi tam povedali, da ne morejo montirati dokler nista narocnik na isdn in adsl ista oseba....ceprav za to nismo mi krivi ker na pogodbi ni tocno specificirano da mora biti ista oseba na koncu najeba uporabnik....

Satanized ::

Informacija za kogarkoli, ki ga to zanima: SiOL je zacel posiljati drugacne pogodbe za ADSL, namreč takšne z dodanim sivim okvirčkom na obeh straneh. Gre za soglasje ISDN naročnika za nadgradnjo njegovega prikljucka. Kdor ima te pogodbe, se lahko izogne nujnosti istega imena ADSL in ISDN narocnika, s tem da ISDN narocnik podpise soglasje. Bravo SiOL :)

lp, Satanized.

eiht ::

koncno :D:D:D:D

Kostko ::

mene pa zanima ce se da s siolom kej zment da ti ne zamenajo IPa vsake 12 ur. ker bi js rd postavu srvr. :D

[Gric] ::

za 50.000SIT + DDV dobis stalnega ;)

Kostko ::

gric: thx. zdej grem pa absolutno na adsl ! 8-)

||_^_|| ::

mene pa zanima gdaj bojo kej višje hitrosti mogoče pa za kok $$

crusader ::

||_^_||:se mi zdi,da sm čul,da bo enkrat navoljo 1,5mbit dl, za ul se ne spomnem verjetno 512kbit.Cena bo kokr se spomnem 15k.Zdej kolko je to res ne vem..

||_^_|| ::

that's what am tokin abut:))
sam 15 čukov je mau kruta:)

Kostko ::

gric: no, še neki me zanima, a je to 50.000 + ddv na mesec al sam na začetku ??

[Gric] ::

to je mesecna narocnina :(

Kostko ::

;(( !!! Kaj ? mesečna ? a so pr siolu znorel !? sej bi meu rd sam staln IP naslov. nism jest podjetje da bi meu tok keša. pr kablu plačaš okol 8000 sit na mesec pa maš stalen ip naslov. ej.... a pol ni nc moznosti da bi dobu staln ip pr adslju ????

[Gric] ::

zaenkrat sta samo dva paketa: s dinamicnem in en s fiksnim IPjem.. za narocnini za ta dva pa ves

Kostko ::

ja, ampak o obstaja to kej za fizicne osebe static ip? brez lana. ip ti pol menajo vsake 12 ur ? kaj pa ce recimo hocs kej downloadat, recimo en 700 MB fajl. in medtem ti zamenajo ip. lepo a ne !?? zato bi recimo jest tud rabu static ip. in kako nej bi meu svojo domeno na dynamic ip-ju ??? vem za tist dynamic DNS providerje ampak to ni to. a res ni nc za fizicne osebe za static ip ???

OldSkul ::

Sej ko si kej downloadaš itak vsi skoraj uporabljamo posebne programe ki pospešujejo prenos.Ala Download accelerator.Omogoča da ko recimo prekineš povezavo da ko se nasednjič priključiš nadaljuješ snemanje z neta!

Čist simpl!
Tko da glede dinamičnega ip nič hudga sam da so povezave hitre!

Kostko ::

kaj pa registracija domen ???

AntiC ::

Jst sm se pa zdej zmigu da si bom zrihtu ADSL. Kva morm prej nardit. A morm prevert na telekomu ce je mozno pol pa pogodbo na siolu. A je tko8-)

AntiC ::

A ma Miha Gerbec ksn email.:\

eiht ::

najprej bejzi na adsl.siol.net pa bos tam vse izvedel

AntiC ::

A se sme tm k je ime narocnika precrtat ime pa druzga napisat:\

Windi ::

Jaz bi še eno vprašanje imel?

Za ADSL moram imeti ISDN ali ne?

Nemelk ::

teoretično NE, po telekomovo JA;(
Nemelk ™

eiht ::

Windi: DA za ADSL moras imeti ISDN
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL stari vs. novi naročniki

Oddelek: Omrežja in internet
182375 (1747) Primoz78
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216685 (11312) Tr0n
»

ADSL - koliko casa se caka na prikljucitev?

Oddelek: Omrežja in internet
161297 (994) Jok3r
»

Nič več ADSLa?

Oddelek: Omrežja in internet
422901 (1670) kleDo
»

Trenute lokacije kjer je mozen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181725 (1315) kleDo

Več podobnih tem