» »

adsl upload/downl. probl?

adsl upload/downl. probl?

*TV* ::

Hm neki me zanima. A mate ostali tud te probleme, da ce npr. nekam nekaj uploadas recimo z max. hitrostjo 16 kb/s da vam pade download z npr. 60 kb/s na 4-10 kb/s. To opazam predvsem pri kazzi, ze ce mi nekdo uploada samo z 8 kb mi download kr pade. A ma kdo iste probleme? Se da to kak resit s tsitimi MTU in podobnimi nastavitvami?

Lp d3p1

SasoS ::

Žal je to normalen pojav. To se dogaja zato, ker more tvoja za mašina vsak paketek ki ga dobi (download) poslati serverju nazaj potrdilo (ACK), da je pakete res prišel...če server po nekem času ne dobi ACKja bo predvideval da se je paketek izgubil na poti. Zdej pa tako - ker je upload zaseden, se na uploadu dela vrsta paketkov, ki čakajo da bojo poslani. Pride do zakasnitve pošiljanja ACKjev, server pa medtem čaka ali bo resendov ali ne...zato hitrost pade ;(

Bral sem nekje, da obstajajo algoritmi, ki recimo stisnejo ACKje in jih na vrsti v uploadu spustijo naprej, ampak žal nism nikjer najdu nobenga delujočga primera. Kdo mogoče kej ve o tem, ker bi to kr prou pršlo? :D

*TV* ::

Se strinjam z tem kar si napisal, sam pomoje je padec prevelik. Fora je v tem da tud ce dam upload sam na 8 kb kar je polovica, pade tud download (sicer ne ogromno sam kakih 10-20 kb pa) Ko sem se isdn uporablo, se spomnim ko sem lepo na napsterju dlljo z 7 kb pa uplodo tud z 7 kb, pa ni blo nikol problema? weird je vse skupi!

SasoS ::

Padec je večji predvsem zaradi asimetričnosti povezave. Spomnim se, ko je bil kabel 512/512 (kje so te časi ;() je lepo vleklo 60/60 v obe smeri. Težava je, ker je čas da pošleš nek paket (recimo pri 128 Kbit porabi modem približno 100 ms da pošlje 1500 bytov velik paket) veliko večji kot čas, ki ga porabiš da paket sprejmeš in zato ACKji ne šibajo lepo...pri simetrični povezavi naj bi bil ta efekt dosti manjši...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113131 (2491) Hux
»

IPTABLES in TCP flags problem

Oddelek: Operacijski sistemi
171393 (1222) Bojan xxxx
»

ADSL, hitrost DL pade zaradi ULja

Oddelek: Omrežja in internet
101799 (1583) pivmik
»

TELE-TV EHM?!

Oddelek: Omrežja in internet
171327 (955) d-mon
»

kbel in prenos iz neta!

Oddelek: Omrežja in internet
382301 (1439) [t502]

Več podobnih tem