» »

ADSL-CELJE

ADSL-CELJE

Goldi ::

Mozen je tudi priklop v Celju.Sedaj sicer iz centrale na Lavi, vendar v neslednjih dneh bo mozen priklop tudi iz drugih central.

lp, Goldi

Quickbeam ::

Koga pa to zanima

Goldi ::

Simons tebe zgleda ne, koga pa sigurno.
Sicer pa ce vas ne zanimajo take informacije jih ne bom pisal vec..

Goldi

eiht ::

a pol zgleda da so koncno postimali te centrale...jst sm namrec vceraj govoril z enim, ki je odgovoren za adsl pa mi je reku da ma telekom neke tezave....

`DoC ::

Goldi kok sigurna je pa ta informacija a?:|
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

DC- ::

Dark - Frodo kukr jz vem je 100%
Drgač pa Goldi maš kkšne inf. o paketih z večjo hitrostjo posebi UL bi rabu mal več ?

DC-

Satanized ::

Goldi über alles. Goldi you have my support, btw ... I don't know shit bout computers huh ?

31337.php

echo "I AM ELITE";


:)

PaJo ::

Jaz sem pa mnenja da so taksne novice dobrodose, ker zagotovo komu prav pride, le da so resnicne, to je vazno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Quickbeam ::

Mene zanima če bo internet preko kabla kdaj v Celju?Pričakujem preveč?

Whisky ::

ADSL v Celju? Morda lahko kdo se kaj vec pove o tem?
Ali je na Lavi 100% , katera centrala je naslednja oz. kdaj bo na drugih centralah?

[t502] ::

Jaz sem danes dobil pogodbo za ADSL (koncno) in jo bom oddal jutri (obmocje Tabor - Maribor).

[t502]

Bajo1 ::

Od znanca, ki je uslužbenec Telekoma (dela na pravnem področju za Telekom in ne tehničnem točno kaj ne vem) sem prejšnji teden izvedel, da naj bi v Celju že bil možen priklop na centralah Lava in Golovec, centrala Krekov trg pa naj bi bila upgradana do avgusta, računajo da bodo celotno Celje pokrili do oktobra.
Upajmo, da res!:|
Aja, da bo pa kdaj net prek kabla v Celju pa kar odmislite, ker po dveh letih teženja Turnšek zabit ni nic zrihtal in ziher tudi ne bo. Če ni zrihtal takrat, ko bi imel takorekoč monopol, zdej ziher ne bo ko prihaja ADSL.

Quickbeam ::

Sej najbolš je še modem sam edino kar me moti je to da me prevečkrat diskonekta (pa impulzi)

Goldi ::

Kar se tice Celja in ADSL-a vam lahko povem da bo v Cetrtek priklopljeni prvi dve stranki. Kakor vem sta ostale dva DS-Lama ze pirklopljena in kmalu pricneta z delovanjem.Tako naj bi bil pokritev vecine dela Celja.
Kar se tice tocnosti podatkov vam garentiram kar napisem jaz velja 100 %.

Za ADSL from SiOL - Goldi

NiggerBob ::

hehe, tudi v MB se je nekaj premaknilo -> ob 13.30h so mi prišli domov zmontirat ta njihov famozni ADSL. Žal nisem imel časa priti domov (službene obveznosti), tako, da bo vse poštimano jutri, 14.6.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

PaJo ::

Aha...
lepo to ce so tvoje informacije tako natancne pa povej kaksno je kaj stanje v Mariboru?

Aha.. kod vodo m eni ze celo majo v MB-ju:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Whisky ::

Ahaaaa to pomeni da jih je potrebno spet zagnjavit. Ker nazadnje so mi rekli da bo šele jeseni možnost priklopa ADSL-a v Celju. Mislim, da na telekomu noben ne ve za nobenga. Nazadnje sem dobil v razmaku tri dni pogodbo za podpis ISDN-ja (z razlogom da drugac ne morem imeti ADSL-a) nato pa posto od SIOL-a da Adsl zaenkrat se ni možno imeti. Mislim koga oni to j.....o

thx GOLDI za info

Kekec ::

Koliko central pa je sploh v Celju in kje se nahajajo vse?

Whisky ::

Aja pa še eno vprašanje za Vas srečnže, ki že imate ADSL. Kako je z IP-JI?
ALI SO STATIČNI ???

NiggerBob ::

shit, šele v ponedeljek bo urejeno, ko pride tipson iz Siola iz LJ v MB, da inštalira ustrezen software.
Aja, na Potrdilu o aktiviranju priključka je zanimiv stavek:

"Vključena oprema je last Telekoma Slovenije. Naročnik se obvezuje, da bo ravnal z njo kot dober gospodar in jo v primeru prekinitve pogodbe s ponudnikom internetnih storitev vrnil Telekomu Slovenije."

Če jaz to razumem, potem če prekineš pogodbo s Siolom, moraš vrnit ADSL opremo Telekomu. Je to razlog, da drugi ISPji še nimajo možnosti ADSL?
Telekom očitno pogruntal novo monopolistično finto?
Sicer kot ponudnik internetnih storitev ni naveden Siol, ampak verjetno je mišljen prav Siol.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[t502] ::

Haha...(siol-u al telekom-u :D)

Kaj si ne znas instalirat ADSL opreme? (softver,hardver)

[t502]

NiggerBob ::

hehe, hardwer prinesejo junaki iz Telekoma in ga priklopijo.
Softwer je prišel po pošti 1 dan kasneje in sem 100% sledil slikovnim navodilom in imel kar nekaj problemov, saj se nisem mogel priklopit na net.
Potem sem zdaj zadevo "vzel v roke", naredil po svoji pameti, malo drugačne nastavitve od navodil (počistil 3 polja, ki bi morala biti obkljukana) in v 1 minuti uredil zadevo.
Naslednje 3 opcije so v navodilih obkljukane, jaz pa sem počistil in dela OK:
- Require encryption
- Log on to the network
- Do not modify route metrics when connecting
aja, helpa za te opcije ni.:))
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

al anford ::

NiggerBob, to zadevo maš menda prklopljeno direkt na mašino, a mogoče veš če se da stvar priklopit tud direktno v lokalno mrežo (hub), torej če se zadeva obnaša kot kakšen ISDN router.
Celje - čakamo....

al anford ::

Goldi, a predstavlja Centrex problem pri priklučitvi ADSLa??

PaJo ::

al : Ce zelis zadevo met kod router rabis drugi ADSL modem, katerega mislim da ne dobis polek, saj polek dobis navaden ADSL modem ki se pripopa na masino. Ceprav lahko potele uporabis kako staro 486-tko pa linux, kateri prevzame routanje, pa se vse si lahko sam nastavis, kakor si pac zelis:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Whisky ::

Kaj pa pa so še druge opcije za router. Mislim softwerske razen linuxa? Polege WINSOV 2K. Iščem nekaj kar bi laufal na kaki 486-ki?

PaJo ::

hm.. zagotov obstaja se kaksen softver, vem da sem nekje bral da je en nemec zoptimiziral linux jedro na eno disket, s katerim lahko ustvaris router, konfigurirat sega pa da z enim graficnim vmesnikom, cisto easys varinata. No drugace pa mislim da ne obstaja nevem kaj os-ov ki bi bili mozni spodobno laufat na 486-tki, no mogoce bi se celo dalo z kakimi win95 kaj ustvarit, samo tu je ze vprsanje stabilnost:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

DC- ::

Pajo to da si slišu je res nism prepričan če je naredu nemec samo reče se temu small linux

DC-

PaJo ::

Ja no vem da se temu tako rece, samo ovi nemec si je eno cisto svojo varjanto zmislu, katerea je namenjena samo taksim routerckom ali preko PoE, dialupa in podobno in jo je zelo preprosto konfigurirat, preko preprostega graficnega vmesnika:D
Samo sranje ko ne najdem vec linka;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Scorpion ::

Kaj pa moreš nardit, da bi ADSL dobil? Je dovolj, da samo izpolneš adsl.siol.net in čakaš? Jaz ne morem več čakat :):|

NiggerBob ::

al anford, tista Siemens škatla ima še en prost hub z oznako ATM :))
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

AlesP ::

NiggerBob : jest sem tud dobil vse tako kot ti, pa nikakor ne morem vzpostavit povezave. Tisto itak že ni blo odkljukano ampak mi vseeno vedno napiše"No response from server" Kaj pa je tebe zajebavalo? :'(

NiggerBob ::

AlesP, KLIK!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

sekundek ::

Jst sem se danes pogovarjal s siolom in telekomom in razcistil zakaj tako muckajo. Razlog je bil sledec. SIOL imam na eno ime, telefon pa na drugo in kekci so cakal in cakal namesto da bi poklical v cem je fora oz kera je prava. Se pravi telekom je mel od fatra ime, ker je lastnik tel prikljucka, siol pa moj ime ker sm narocnik pr siolu. In ker jim to ni stimal so pac cakal, ker telekom zeli met to isto. In zdej sm jih poklicu in se razpizdu pa so rekl da bojo sedaj poslal naprej.

Prokleti debili, ko se kr en na drugega zgovarjajo in cakajo.

eiht ::

sekundek: na katero stevilko si pa klical?

Goldi ::

Stvar sploh ni tako neumna in po eni strani povsem logicna. Lastnik ADSL-a je tisti, ki je lastnik telefonskega prikljucka. Saj je zadeva vezana na tel. stevilko. Napaka je bila pac pri tebi ker si se prijalvjal pod svojim imenom.


Goldi

sekundek ::

No to bi lahko povedal, da jim to ne pase ne pa da cakajo, da ti prekipi od cakanja. Kolker vem to ni nikjer objavljeno oz pod pogoj.

Aja telefonske ce kdo rabi.

01 473 00 00 (zahtevajte Miha Gerbec) <- SIOL
03 428 32 73 (Potočnik) <-Telekom Celje

pa velik sreče. Jst jih bom v pondelek spet klicu kako kaj napredujejo. Baje se pa spomnejo cifre da je bil to problem in upam da bo zato kaj hitrej.

al anford ::

Sekundek, a ti si iz Celja? Kam so te pa povezali oz. kje že majo DSLAM centrale - Golovc?

eiht ::

to o narocniku je za dlake, ki ti rastejo v riti prvleceno....pa sej majo naslov, kaj jih briga narocnik....itak je telefonska narocnina locena od adsl prikljucka...

Whisky ::

alo,
se strinjam, nema veze kdo je lastnik tel prikljucka kjerkoli na svetu bos pogledal je narocnina na net (v katerikoli obliki) locena.

AVE

sekundek ::

No ko ste pa tako pametna pa povejta zakaj je bilo to potrebno spremenit, da sem lahko dobil pogodbo. In zakaj je to za telekoma pogoj.

Whisky ::

Ej stari evo ti odgovor,
To je pa zato, ker je tisti ki ti je pogodbo poslal sele pred 1 mesecem zacel delati kot student (po mojem opazanju imajo tam itak zaposlene sam studentke ki nimajo pojma in pa 50 let stare "kablovlečce").

sprasevati se zakaj so na telekomu stvari taksne je potrata casa.

Mam kr neki izkusenj z ljudmi ki tam delajo in Vam svetujem, kadar vas kaj zanima raje vprasajte kakega frenda....

luni ::

daj ne bodite pametni... pri meni je bila cisto enaka zadeva kot pri sekundeku, in sicer da je ISDN pisan na mamo, poizvedovanje za ADSL pa sem opravljal v svojem imenu... in potem dobim domov obvestilo da bo pri meni mozno komaj konec poletja, se raspizdim, poklicem par stevilk v LJ in MB Telekomu (od Gerbca stevilko vam je ze dal sekundek, mariborcani pa klicite na telekom 02 333 2117 in zahtevajte Grandovska), se skregam z njimi ene parkrat, nakar ugotovijo da je problem v prej omenjenemu razhajanju... potem sem povedal, da je za bozjo voljo vseeno, ce pisejo tud ADSL na mamo, pa sem naslednji dan dobil pogodbo, sedaj pa ze imam siolovo podlago za misko (za nevedne: dobil sem podpisano pogodbo nazaj in naslednji teden pridejo montirat)

toliko o tem
Artificial Intelligentia

Satanized ::

Shit, jaz mam tudi isti problem. Oce ima ISDN prek, jaz pa sem delal poizvedovanje za sebe, pa sem tole dobil v soboto 7.julija:

Na podlagi vaše poizvedbe smo ugotovili, da bo na vaši lokaciji možen priklop ADSL priključka na obstoječem ISDN telefonskem priključku s številko 02xxxxxxx predvidoma do konca poletja


Si luni ti to tud dobil? Pa ceprav sm bil v planu do konca junija. Problem je da ne vem koga naj poklicem, ce ma kdo kake stevilke za Mursko Soboto, please let me know, ker me je to totalka vrglo iz tira! ;((
-- is it love or is it faith --

luni ::

poklici na vas lokalni telekom pa reci naj ti dajo odgovornega za ADSL in razlozi v cem je problem

klicanje na siol ne pomaga, ker oni recejo da dobijo status direkt od telekoma, tak da se mores s telekomom zmenit
Artificial Intelligentia

Satanized ::

Luni a mi prosim poves kaj je bil tvoj point v pogovorih? Oz, na kaj si spilal.

luni ::

Jah nic, jaz sem rekel da sem ze marca klical naj preverijo ali je pri meni mozno in da tocno vem, na katero centralo sem priklopljen in da je tam mozno in da me zatorej zanima v cem je problem. Pol je nekaj mutil tip, potem je nasel neke papirje in je povedal v cem je bil problem... Pac poklici, reci kaksna je tvoja telefonska stevilka, da ze imas ISDN in ga vprasaj v cem je problem da ne mores met ADSLja. Povej tudi, da ce je problem v lastnistvu ISDNja da se da zmenit tud da je ADSL pisan na isto ime.
Artificial Intelligentia

sekundek ::

OD danes sem srecen lastnik ADSLa tudi v Celju. Problemov sploh ni blo tako, da se mi zdi da zlo lustno dela.

:P

charli ::

Sekundek iz katerega dela Celja si, da vidim , če se že bližajo Otoku !:P

sekundek ::

charli prkloplen sem na LAvo. Tako da ce si tja potem ti lahko priklopjo. Center celja pa ravno kar pripravljajo, tako je reku monter, ki se je presenetljivo dobro spoznal na vse z razliko od tistega ko nam je pred 2 leti montiral ISDN.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL - koliko časa ste čakali?

Oddelek: Omrežja in internet
221238 (1001) Dusko
»

Mrezna karta za ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
251330 (1096) Igor
»

ADSL KOPER

Oddelek: Omrežja in internet
9864 (737) [t502]
»

končno.....ADSL!

Oddelek: Omrežja in internet
211603 (1154) MUC
»

Trenute lokacije kjer je mozen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181729 (1319) kleDo

Več podobnih tem