» »

Stara kista

Stara kista

mkonci ::

Živjo, mam en problem, dobil sem en star računalnik (oziroma 3) pa sem si sestavu eno kišto, k bi vsaj po moje mogla kolkr tolk laufat. Mel bi jo pa samo za download al pa kej malga pogledat na netu. Ta masina nej bi bla skoz prklopljena na net.

V kisti se nahaja sledece:
- Pentium 233MHz MMX
- Ram 64MB (mam se dost ramov, sam je luken zmankal:'( )
- 60G disk
- Cdrom, disketnik...
- ATI Range 2
- 300W napajalnik
- mrežna kartica.

Zdej pa sledeče. Na to stvar sem hotu najprej posnet winxp (ne gre se nekje na sredini ustavi), sem probu win 2000 pride ze skor do konca, pa spet zasteka (kao da je neki narobe s hardwerom), sem dal gor mandriva linux dela BP.

Tuki je zdej problem, ker jst z linuxom ne znam kej dost! A morda veste zakaj winsi nočjo gor?
Al pa kater linux je na 1cd-ju, pa se to, a lahko na linux uporabljam kaksno vrsto bitcometa al pa kej tazga. Se bosta racunalnika eden win xp drugi linux videla v mrezi za prenos podatkov?

Glicerin ::

Ker si napisal da maš še veliko rama probaj spravit skupaj 128MB ker imaš tko več šans. XP-jev ne niti probavat gor ker je procesor prešvoh.

BladE_ ::

am probi win98 ta ti bo se najleps delu na taki masini in je lih tko dobr za DL kot pa za kej pogledat na netu !!
Akcija - Reakcija

mkonci ::

Kako nej probam dat gor 128 ramov, če mi je pa slotov zmankal?

Sami ::

XP-ji bi morali delat tudi na taki mašini, čeprav počasi. Lahko da je napaka drugje, preveri če je vse OK s HW od compa.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mkonci ::

Res da bom butasto izpadu, kaj je HW?:8)

mtosev ::

STROJNA OPREMA HARDWARE :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Henixman ::

Po moje je najbolje če daš kr Linux (kakšen Mandrake al pa debian !! K ti bo delu BP pa tut clienti za Torrente so!!! JSt mam drgač Suse pa lepo dela na 366!!!! K šus!! HW = hardware = strojna oprema!!

mkonci ::

:D

Henixman ::

SEj drgač maš na LinuX OS tut KDE namizje tako da hitro pokapiraš kk pa zakaj! pa tut dobri clienti za torrente so za LinuX!!!

mkonci ::

Naprimer kater klient?
Aja pa morada veste a dela remode wiver?

deco16 ::

Sam tko za inf jaz sem fural na 133(non MMX) xp-je pa 64 rama pa 512kB grafa:D
stvarca sploh ni tolk ribala in še hitr je prišlo notr... zakaj bi zaštekal pa nevem...provi dat proč kake komponente ki jih ne rabiš. čene pa kot rečeno win98se supr za tak komp!
pa tud kake suse lohk daš gor pa se mi zdi da so še najbl simpl za juzat...
l.p.

mkonci ::

ja sej bi dal win98 če me pa isto med instalacijo plavi ekran naredi!
Katere komponente pa naj bi dal ven, edino kar je dano na slote je mrežna in grafična:\

civic_ ::

no moj nasvet:

bilokaj grafičnega (win98), linux... ne bo vredu

svetujem ti:

vector linux (navadnega z icewm namizjem) (da ti bo lažje in delal bo dobro)
no inštaliraj ga kar je enostavno.
uporabi program QTORRENT, ki je negrafičen. torej torrente lawfaš brez grafike in tako prišparaš na CPU in RAM :D (to ne pomeni v okencu ampk greš popolnoma vn z garfike)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

Azrael ::

Stestiraj RAM z Memtest+ ali Memtest86.

Če ne bo napak, imaš mogoče fuč ali narobe nastavljen disk. Jumperji na matični so ziher prav? IDE kabli OK?

Drugače pa WinXP dela na taki kišti, dokaz.8-)
Nekoč je bil Slo-tech.

zee ::

inštalacija Windows 2000 je meni crkovala vse dokler nisem začel uporabljati Win2000 z vgrajenim SP4. Zadeva mi je vedno crknila med iskanjem strojne opreme (ko si že v grafičnem načinu).

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
717778 (5315) opeter
»

kater os na p133

Oddelek: Operacijski sistemi
341975 (1133) Daliborg
»

Hud problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171140 (843) iskra
»

Linux vs. Windows; v prihodnosti... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1199218 (7384) poweroff
»

Nujno pomoč!!!Za popi..... ali kako zgubiš živce z Windows 9x!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111109 (911) Modri dirkač

Več podobnih tem