» »

Nujno pomoč!!!Za popi..... ali kako zgubiš živce z Windows 9x!!!

Nujno pomoč!!!Za popi..... ali kako zgubiš živce z Windows 9x!!!

Modri dirkač ::

Moj sistem:
Abit KT7-raid
AMD Thunderbird 1300MHZ
3x256 MB Samsung RAM
2xIBM 40GB Icl35.....
Gainward GFORCE2 PRO
SoundblasterLive 5.1 PLATINUM
Pinnacle STUDIO PCTV PRO
USR MODEM 56k WIn int
3com mrežna 10/100 Mbit
Teac cdrom
Pioneer DVD 106s
Plextor 16x10x40x

V WIN2000 nimam niti enega problema glede stabilnosti. Vse dela tako kot treba.

Problemi so v Win98 in WinME in sicer naslednji:
Preden sem prejšnji teden formatiral disk sem imel isto konfiguracijo, iste nastavitve v BIOSU (verzija 64).Vse je delalo brez problema. Potem naložim WinME in vse Via gonilnike HPT gon. in grem na grafično. Ok dela. grem na Sounbl. in mi sred inštalacije (na delu ko namešča gonilnike za SB16 emul. crkne in se komp reštarta al pa BSOD da je emuk10.vxd kriv za napako v blabla.vxd.
Ko zaženem računalnik na novo mi javljajo winsi skoz napake da je premal pomnilnika, napaka Msqrv in tako dalje, ne morem do nadzorne ker nimam pravic in tako naprej. Mislim ne razumem. Probal sem že vse možne kombinacije nameščanja gonilnikov. Najbolj mi gre oa na k...., ker je prej pod istimi pogoji vse prav lepo delalo. Problem je v tem da dokler ni gon za grafično gor se soundblaster normalno inštalira in dela. Ko pa dam te gor se pa pojavljajo te napake. Fora je pa v tem da si kartici niti ne delita IRQ je ne drugih zadev. Ma sej je prej vse delalo normalno zdej pa nikakor ne morem spravt v delovno stanje.
Prosim za pomoč ker sem narobu živčnega zloma!!!
Hvala!!!
Everybody lies!

Heisenberg ::

sem imel precej podobne probleme !
odkril sem, da je bil tisti crni peter RAM !
se pravi odstrani ram in namesti drugega, sposodi si ga pri kolegu...oz. pusti ram notri samo v eni rezi...

povej ce je kaj pomagalo !

lp,DM

Modri dirkač ::

Ej Stari nisem še probal ampak spomnim se da ko sem prvič inštaliral zadevo sem mel samo en ram noter, druga dva sem dokupil kak mesec potem. Mogoč je res to fora ampak veš mogoče zakaj? Moj RAM ni faliran, ker sem ga preveru z memtest 86, si ga dal ti potem nazaj noter, ko si uspešno inštaliral zadevo?
Everybody lies!

Heisenberg ::

fora je lahko ze v tem, da ni iste firme, oz. je lahko ze razlika ce si jih kupil v razlicnih trgovinah ipd.....ne vem :D

ampak je ta problem dostikrat, tudi jaz sem moral, potem ko sem kupil 256 zdraven 128, 256 prodati, ker se ni ujemal s plosco-ga ni marala :D...sedaj vse deluje normalno

tec ::

Poskusi, kar so ti priporocal, noben test ni 100% zanesljiv.

ChiefThunder ::

ej model, kokr jz vem, imajo win9x in ME hude probleme z več pomnilnika kot 512mb... pa prever link...

res ti svetujem, da prešaltaš nazaj na win2000 al winxp...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Heisenberg ::

itak je pa skoraj nujno da bi imel na takem sistemu w-XP...

Modri dirkač ::

Ja tko je ne: Čim sem dal ven 2 rama dela vse tak ko treba ne. hvala za link do MICROSOFTA. Problem je ta da Win9x nočejo več kot 512MB rama. Ma sej jih mam sam za igre, drugo itak vse delam v Win2000 in WinXP, najrajš pa še v SuSE Linux 7.2.
Ampak fora je pa v tem da ko naložim vse gonilnike in ko dam druga dva rama nazaj not vse dela. problem je potem takem samo pri inštalaciji strojne opreme vsaj pri meni je tako.
Everybody lies!

Heisenberg ::

res je da ti zanekrat lahko se vse deluje...lahko pa se ti v kratkem vse skupaj sesuje....ali ko bos menjal komponente, dodajal komponente ipd...


veliko srece:)

VASkO ::

problem je s preveliko kolicino RAMa

se da resit, da v en +.ini (mislim, da system.ini) fajl napises neki parameter, samo natancno ne vem katerega

EvilK|NG ::

Če je res kriv tvoj ram da winsi 98 or Me zafrkavajo pol si res omisl kkšne 2000 al pa XP , k jst mam na XP 1024MB Rama in dela vse brez problema , na 98 in Me še nism probu rama pa tut nevem če ga bom kdaj, k zdej mam itaq skos XP gor !!!

Modri dirkač ::

V msconfig klikneš na dodatno ali advanced in Winsom prepoveš uporabo več kot 256MB ali pa več, ampak jest sem za vsak slučaj dal na 256 in upajmo na najboljše!

Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411464 (1067) andrej
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191488 (1225) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584996 (4138) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774931 (4050) Simko
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481848 (1371) JLP

Več podobnih tem