» »

kater os na p133

kater os na p133

tripi ::

Pri punci doma sem najdu en star racunalnik..specifikacije:
pentium 133
32 mb rama
1. disk - 512 mb (z bad sektorji hehe 8-) )
2. disk - 2 gb

Nalozeni so win95 pa se ti sploh ne delajo ker so ciz sesuti. Zdej pa, ker jz ne prebavlam winsov starejsih od 2000 me zanima kaj bi blo najbol gor dat. V mislih mam linux samo nevem kero distribucijo glede na to da je bol v ku... komp. Mel pa bi kaksn openoffice pa firefox..pa se ksn tak osnovn program, ostalo ne rabm. U bistvu me se najbol zanima ce se sploh splaca ubadat s takim sistemom, ce je sploh zmozen dokaj normalno poganjat te osnovne programe. Ker drugac je itak brezveze ce bo na konc delal k en skret. No ja, ce ma kdo kaksen podoben komp nej kr pove kako se obnese:D

#000000 ::

menuet OS Jest se že neki časa odločam (pa vedno pozabim) sprobat tole zadevo, sprobaj jo ti :D pa še men pršparaš delo. LP

R33D3M33R ::

Če ti kateri drug OS ne bo uspelo poganjati na tem računalu, namesti windows 98SE pa če jih prebavljaš ali ne. Boljše že kot pa zavreči tako kištico.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BigWhale ::

DOS daj gor, bos lahko vse stare igre igral...

Matako ::

*Zanimivi* OS, ki tečejo na tem tipu HW...

QNX Momentics RTOS, oz. karkoli mu že pravijo zdaj
BeOS R5 (PE)
DSL (Damn Small Linux) ipd.

Na žalost bi z izjemo QNX, mogoče rabil kje stakniti še vsaj kakih 32-64 MB (iz kake druge stare kište), ker sicer ti preostane le...

MS-DOS/ OpenDOS/FreeDOS (čeprav ni ravno zanimiv, je pa fin za kake nostalgične špile)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

Prvo daj gor dos, potem pa win nt 4.0, pa bodo normalno delal, stabilni so dost in se ne sesuvajo.
Dos pa zato, da boš lahko kako špilo še odigral od tistih starih.

Zgodovina sprememb…

fx ::

Oba diska formatiraj in gor daj Win 98 SE meni še danes dela 133 Mhz z isto specifikacijo.

Lp,

mtosev ::

Kateri OS bi dal na P200? 98 SE?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

_pobesneli_ ::

jaz mam na takem fedoro core 2 :) rabim ga za mini server.dosega zelo dore uptime trenutno 200dni ..hehe
Gregor

Azrael ::

@mtosev:

Malo več specifikacij prosim, vsaj koliko ima RAMa, kateri chipset in tudi za disk bi bilo dobro vedeti koliko je velik.

In še vprašanje, ali DSL res ne dela več na 32MB RAM? Vprašam, ker je meni lepo delal (dokler ni crknil disk) na 44MB RAM (4MB shared za grafiko) na P166MMX in Asus SP97.
Nekoč je bil Slo-tech.

SasoS ::

DSL dela tud na 4MB rama, če imaš OS z tcp/ip in da dela gor :D

Azrael ::

Hvala za info, sem ravno pred nekaj minutami preiskusil Live DSL na 32MB RAM (od tega 1 MB shared - Integrirana grafika na Intel 810) in zadeva deluje, res pa za FF zmanjka in zmrzne vse skupaj, ampak GUI, Dilo, Ted, konfiguriranje sistema, Pasjasa:D dela.
Nekoč je bil Slo-tech.

strictom ::

Bom še jaz ta DSL preizkusil zdajla.

Mogoče kaj drugega predlagate? Komp je isti kot zgoraj opisan le da ima 6GB disk.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Azrael ::

Če ima comp samo 32MB RAM, tako kot tisti na vrhu topica, lahko z nekaterimi mrežnimi karticami DSL GUI deluje tako na pol, vsaj v LiveCD varianti (npr z Realtek dela BP, DEC malo čudno, 3Com pa je izgubil povezavo, vse 10Mbps mrežne). Pri 48MB pa je bilo že vse v redu.

Sem opazil, ko sem testiral nekaj različnih mrežnih kartic za katere prej nisem bil čisto prepričan, če so v redu.
Nekoč je bil Slo-tech.

'FireSTORM' ::

če ne prebavljaš teh starih winsev pa daj kr nek linux gor ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

strictom ::

Že drugič zbootal z LiveCDja in mi je zaštekal.

Je normalno to?

Na HD ga bom pa s pomočjo tega linka posnel.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Okej. V bistvu mi vedno freezne. Uporabljam pa DSL 3.2.

Je kaj z to verzijo narobe?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Azrael ::

Si preizkusil kako CD dela v kakšnem drugem računalniku? Lahko je pokvarjen DL ali slab medij ali CD enota.

Igram se z verzijo 2.2 in o morebitnih problemih z verzijo 3.2 ne vem nič.
Nekoč je bil Slo-tech.

strictom ::

Pomojem je v 3.2 zanič. Sem naložil 3.1 in dela super. Zdaj ga samo še posnamem na HDD in sem vesel.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

xabre ::

Na p1 166mmx in 32sdrama, so win ME in firefox delali ko šus.:D

strictom ::

Azrael, mogoče veš kako skonfigurirat 3Com PCMCIA mrežno?

Zdaj sem lepo naložil 3.1 verzijo na HDD in deluje kot se šika.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Azrael ::

Sorry za pozen odgovor, ki to pravzaprav ni, saj me prej nekaj zanima:

Je ta comp slučajno prenosnik? Če je, bi prosil za okvirne specifikacije. PCMCIA kartica dela v Win ali DOS na tem compu?
Nekoč je bil Slo-tech.

strictom ::

To je Compaq Armada 1540D z Pentium MMX 150MHz procesorjem in 32MB rama (zdi se mi da je SDR), 6GB disk.

Kartica je pa PCMCIA od 3Coma in zdaj sem naložil Windowse 98 :)

Če te še kaj zanima pa le reči.

EDIT: Je prenosnik ja :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Azrael ::

Ti v Windows prepozna PCMCIA kartico?

Namreč, brat je malo nazaj kupil malo boljši notesnik kot je tvoj (P2 266, 128MB RAM) in ni uspel pripraviti PCMCIA mrežne kartice do delovanja. Kartica (Jaht z Realtek chipsetom) je bila povsod pravilno prepoznana (DOS, WinXP SP2, Live DSL 2.2) ampak do delovanja ni prišlo. Seveda z zamenjavo ni bilo nič, ker zadeva dela na notesniku s Centrino procesorjem.

Kje je problem ne vem, lahko je nekaj narobe s PCMCIA režo na notesniku, dopuščam pa tudi možnost, da je enak problem, kot nastane med matično ploščo, ki je PCI 2.1 in nekaterimi razširitvenimi karticami, ki so izključno PCI 2.2. Fizično paše skupaj, samo ne pravilno.
Nekoč je bil Slo-tech.

SasoS ::

PCMCIA kartice in reže so 16 in 32-bitne. Starejši laptop ima lahko samo 16-bitno režo, v tem primeru 32-bitna kartica ne bo delovala...

strictom ::

3Com EtherLink lll LAN PC Card + Nek podaljšek.

Ta je. Ni čudno da me je zajebaval pri DSL, saj ga sploh podpira ne. Koliko je pa bitna pa ne vem.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Okej. Mogoče bo kdo znal pomagat. "Uspešno" sem posnel Win98. Ampak ga ne gre zalavfat drugače kot pa v varnem načinu.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

xabre ::

Če se ti obesi, ko hočeš zagnat v navadnem načinu imaš verjetno en problem s strojno opremo. Omisli si winme, ki so veliko boljši.

Ravno prejšnji teden sem izgubljal živce z eno tako staro kišto in novo pci wireless mrežno. Seveda se nista razumelo in sem vrgel kišto v kanto in kupil 10x boljši komp za 100€. :|

Daliborg ::

@strictom..
Nevem tocno za kaj gre. ... ampak mogoce ce probas v safemodeu zbrisat naprave ki so v konfliktu, ali pa tudi ce niso mogoce kaksno graficno, pa zvocno.... Pa mogoce ce bi se probal v bios-u sklopit/priklopit par pnp/pci nastavitev.
(mel sem podobne probleme)

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Self-Defence ::

@strictom
Točno tako 3Com imam in dela brez vsakršnega problema na DSL.

LP

Azrael ::

@Self-Defence:

Ali lahko poveš kakšen računalnik imaš? Hvala.
Nekoč je bil Slo-tech.

strictom ::

Zdaj sem naložil Win 98SE. Tudi ti so imeli rahle konfilkte z mojo strojno opremo ampak ročna namestitav je delovala :)

LE z mrežno so rahli problemi, ki pa bodo odpravljeni in no time.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Okej. Le ni šlo z malo truda.

Ko vtaknem UTP kabel v mrežno mi javi ta error:"Zaznan je bil spor med IP naslovom 192.168.0.1 in sistemskim naslovom 00:13:D4:34:82:46."

Kdo kaj ve? =/
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Self-Defence ::

@Azrael
Mašinca je Toshiba Tecra 520CDT, mislim da je PI 90MHz, 32 MB rama, 2,5 GB diska in že omenjena mrežna kartica. DSL laufa dokaj lepo dokler ne zaženeš firefoxa potem pa pogosto vse skupaj zmrzne.

LP

Daliborg ::

@strictom....spet bom malce ugibal bolj kot pa dal tocen predlog....>:D ...
Probaj namestiti druge gonilnike za ethernet controler(najbolj ce kar kaksne stare verzije najdes).....00:13:D4:34:82:46 - to mislim da bo kar MAC addressa od mrezne in ti jo verjetno zavraca zaradi gonilnikov. Ce pa to ne bo pa poglej ce ima ethernet kontroler moznost (ce je na ISA-vodilu), spreminjati z jumperji kake IRQ-je, Pa se se s tem malce pozabavaj, pa kot sem ze prej omenil v BIOSu malce nastavi za ISA (ce je mrezna na tem vodilu) IRQ in memory range, oz. PNP/PCI nastavitve.

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava s starim računalnikom IBM ThinkPad 380E

Oddelek: Strojna oprema
353584 (2491) Branimir
»

OS za na "oldtimerja"

Oddelek: Operacijski sistemi
322121 (1290) ank
»

Linux za starega laptopa

Oddelek: Operacijski sistemi
71221 (1061) fm13
»

Kako do surfanja na starih masinah (on-live CD)?

Oddelek: Operacijski sistemi
191559 (1210) urkoland
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565507 (4648) Tiger

Več podobnih tem