» »

Začetnik....kitara :D

Začetnik....kitara :D

|Stevo| ::

Pozdravljeni !



Vem da je teh tem ze mali milijon, samo vas vseeno prosim ce je ne zaprete ....


no kolker si ze vsi mislite bom dobil kitaro:) in bi tudi se potem nekaj rad naucil....(samostojno)


Zato vas prosim za cim cim vec linkov kaksnih script v elektronski obliki toturialov.. nevem kaj vse se :D
samo da mi bo za v pomoc v zacetek ... !



Hvala !
Light My Fire

Defero ::

Ja jaz bi ti najprej priporočal da se odločiš kaj boš igral?
Kitara za na fešte in pesmi z lahkim ritmom na akorde
kaki pick?

Men je najbolj pomagal, če sem se hotel eno pesem naučiti v "nulo", program: guitar pro
Tabe za ta program najdeš tu (jih je velik)

Drugače bi pa bilo fajn da se prvo naučiš osnove kot so kako držati kitaro, osnovne akorde. Tega pa najdeš polno na googlu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Defero ()

whatever55 ::

Jow!

Kako naj uglasim akustično kitaro? Posluh mam slab, ker sem začetnik na kitari. Ali je kaj narobe če imam zgornje 3 in spodnjo struno železno, vmes pa 2 plastični?

Hvala, pa vem da sem izpadu bedak. 8-)

Golden eye ::

lol

whatever55 ::

Se boš mal umiru ti Golden eye kdorkol si že, a sploh veš s kom maš opravka?! 8-O

Vanich ::

Hvala, pa vem da sem izpadu bedak

You can say that again.

Law_Enforcer ::

Cyberfret.com
Ultimate-Guitar.com

Na zgornjih straneh se nahaja mnogo tutorialev, tako za popolne začetnike (npr. kako se uglasi kitara), kot tudi "advanced" kitariste.

maticmlakar: Tvoja kombinacija strun ti bo dala zanimiv (:D ) zvok, drugače pa z njo ni nič narobe.

Zgodovina sprememb…

whatever55 ::

Kako se reče po angleško uglasiti?

mescaline9 ::

Kombinacija strun ni posrečena, vsaj meni zvok take kitare ni privlačen. Osebno mi all metal strune bolj ustrezajo kot plastika. Posrečena mi je tudi izpadla kombinacija tankih strun za električno kitaro na akustični. Sploh pa zelo pomaga pri učenju, ker so strune tanjše in mehkejše. Ker jaz sem mel prvi mesec prav krvave prste. Pol se utrdijo in loh zamenjaš strune za trše, sam je bistveno težje igrat.

Za uglaševanje si nabavi uglaševalec, sej pol s prakso dobiš tudi uho, sam na začetku ni tko izi. Že tko bo slabo zvenelo, ker se učiš, kaj šele z neuglašeno kitaro:)
Uglavnem, ne obupat. Najdi si kakšen komad, ki ga poznaš in je izi za igrat. Recimo Bob Dylan - Knocking on the heaven's door. Tako se boš naučil osnovne akorde in preprijemanja, ki je najbolj bistven skill.
Akordi za začetek bi bili: C, D, d, G, A, a, E, e, F je nekoliko težak na začetku, vsaj meni je bil, je pa orto uporaben.

S temi akordi boš lahko nekaj zaigral, pol se lahko učiš nove. CGD, CGA kombinacije so pa itak standard v glasbi:)

gzibret ::

MaticMlakar - Kupi si uglaševalec (če nimaš posluha). Če boš igral s slabo uglašeno kitaro, ga boš imel še manj.

Tazadnje strune si daj plastične, ker so veliko prijaznejše do prstov.

Stevo - Guitar Pro je kar uporabna zadeva.
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510544 (79221) c3p0
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85150 (4765) c3p0
»

akustična kitara

Oddelek: Loža
75699 (5573) innerspace
»

Učenje električne kitare

Oddelek: Loža
143647 (3490) Meizu
»

akustična kitara

Oddelek: Loža
65212 (5100) Poldy

Več podobnih tem