» »

PHP - enostavno spreminjanje vsebin

PHP - enostavno spreminjanje vsebin

kleDo ::

Živjo!

Rad bi naredil aktivno stran s PHPjem... za enostavno obnavljanje vsebine, kakšno anketo... s čim manj kompliciranja.
Kaj se da v PHPju izdelati tudi menu?
Običajno strani izdelujem s pomočjo tabel v Dreamweaverju.
Nekaj podobnega kot je http://www.drustvo-storm.si/ pa nimam ravno izkusenj s PHPjem... rabil bi dobre resource, nasvete in primere...

Hvala za pomoč
LP, kleDo

rokpok ::

Kot prvo si bo treba prebrati, kaj sploh PHP je in zakaj se uporablja. Klik
Rad bi bil pingvin.

kleDo ::

Uvod sem prebral in ugotovil, da lahko s PHP narediš vse... sem kaj narobe razumel?

Sedaj pa bi prosil za pomoč... pred časom sem se pogovarjal z nekom, ki mi je rekel da odseki, kamor se vstavlja npr. obvestila delujejo kot forum, ki je integriran v stran... kako pa to narediti pa druga stvar. Za to pa potrebujem pomoč...0:)

Pegaz ::

Očitno nisi dobro prebral.

HTML je vse, kar ti vidiš na spletni strani. PHP se obdela na serverju in tebi, uporabniku pošlje samo HTML. Ti ne moreš gledat PHP izvorne kode, če je server lepo porihtan. S PHP-jem ne moreš naredit vsega. Narediš lahko le "ozadje" oz. delovanje strani. Tabele ne moreš naredit s PHP-jem.

kleDo ::

Ne, ne... sej to mi je jasno... jas bi rad na strani imel samo skripto - PHP preko katere bi stran (določen tekst) obnavljal. Obliko (template, če se tako izrazim)bi že izdelal posebej.

Npr imaš eno stran, kjer se obvestila relativno hitro menjajo, posodabljajo, dodajajo.... Da nebi spreminjal html dokumenta in bi bilo posodabljanje možno direktno z neta (kot je to v primeru foruma napišeš, pošlješ in je vidno) bi uporabil za tisti del PHP... to pa je po mojem možno.
Druga stvar so menuji (povezave do podstrani), ki bi jih tudi rad izdelal... za to pa ne vem če je PHP pravi... in na koncu še anketa kot je na tej strani...

Nikakor pa v PHPju nebi delal celotne strani!

Trenutno strani izdelujem v Dreamweaverju s pomočjo tabel... dopolnil pa bi zadevo s PHPjem. A to gre in kako...

Hvala in LP, kleDo

svejk ::

hojla

glej jaz sem dolgo časa iskal primerno php skripto za planinsko stran. Nazadnje sem uporabil mambo, ki je tudi preveden v slovenščino. Lahko ti povem, da je maximalno prilagodljiv in ga postaviš brez znanja php-ja. Glej page je tukaj: www.pdpt-kranj.com ne rečem da je ne vem kaj posebnega ampak mi olajša delo, saj sem pred tem delal vse v htmlju kar ti vzame čisto preveč časa. Za postavitev mamaba potrebuješ apache, php in mysql server. Skini in meniji se dobijo na googlu, kot tudi moduli ala forum, novice, koledar....nekaj pa jih je dodanih tudi že v samo formo ;)

ČE rabiš kak info me kontaktiraj....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri Facebooku napisali svoj PHP prevajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5315635 (13138) nodrim
»

PHP ali ASP

Oddelek: Programiranje
253085 (2454) DavidJ
»

[PHP]Textarea form in dodajanje podatkov

Oddelek: Izdelava spletišč
71081 (1003) alum
»

Flash Newbie

Oddelek: Programiranje
5988 (881) kleDo
»

Nič več ADSLa?

Oddelek: Omrežja in internet
422916 (1685) kleDo

Več podobnih tem