» »

Flash Newbie

Flash Newbie

kleDo ::

Živjo!

Rad bi začel z izdelavo Flash strani (oz. se naučil izdelati strani v Flashu), zato vas prosim za POMOČ. Kolikor sem do sedaj študiral Flash mi je pomagalo bolj malo oziroma nič. Imam knjigo Flash 4 Bible, ki pa se mi ne zdi ne vem kako primerna za učenje izdelave Flash strani, saj je namenjena bolj predstavitvi orodij v Flashu oz. je v njej Flash predstavljen na splošno.
Do sedaj sem strani izdeloval (kolikor sem jih izdelal) v Dreamweaverju in FrongPageu, ki pa sta popolnoma drugačna kot Flash.
Sedaj pa bi prosil za pomoč.
- prosim, če mi lahko na ta e-mail pošljete čim več datotek (*.fla) z raznimi PREPROSTIMI forami oz. efekti, ki so nepogrešljivi pri izdelavi flash strani.
- če mi lahko naštejete nekaj RES dobrih tutional strani, ki so primerne za začetnike in nadaljevanje...
- če mi lahko poveste nekaj knjig (naslov, avtor, založba, cena če je mogoče), ki so namenjene učenju flasha oz. izdelavi strani s Flashom...

Pa še eno vprašanje, ki ga ne morem razrešiti: kako lahko narediš tako povezavo, da imaš v enem delu okna link, v drugem pa se ti odpre stran, do katere vodi link (v FP je to rešeno s frame-i)?prosim za čimboljši opis... in čim več nasvetov pri učenju flasha!!:D

Tjulenj ::

za sam zacetek je nekaj uporabnih tutorialov ze zraven v helpu. ko bos tisto zaobvladal, ti bo jasna vecina stvari, nadgrajeval bos pa z lastno domisljijo pa morda se s tisto biblijo :D

Lunik ::

Najprej povej katero verzijo flasha imaš - priporočam 5.

- najprej preštudiraj tutoriale ki so zraven flasha.
- zelo ti bo pomagala mala šola flasha, ki je bila enkrat v jokerju (mislim da številke okrog 80) - tam so obrazložene vse osnovne fore.
- strani:
- http://www.flashkit.com
- http://www.flashplanet.com
- predvsem experimentiraj sam in ne izgubi volje. najbolje je, da se spraviš delat en pejđ za poskušino, da se boš sproti učil ko boš naleteval na probleme - in verjemi mi - le-teh ne bo malo :)
- če naletiš na probleme - pojdi v help - tam piše vse kar rabiš vedeti.

- tisto z dvema deloma okna in odpiranjem strani na enem delu strani ti bom razložil drugič.

Tle je ena dolga debata ki smo jo mel o flashu, mogoče ti bo kaj pomagalo.
:)

kleDo ::

bom upoštevu nasvete. tnx. Tud iz razprave sem se nekaj naučil... bi pa prosil še za tiste frame...

lp, kleDo

kleDo ::

frame-e sem ugotovu kako se naredi, zanima pa me, kako se lahko v flash importira nek file formata *.eps (ali kakšnega drugega formata) s transparentnim vzadjem, tako da vzadje ostane transparentno (torej brez vzadja)?

tnx za pomoč!
kleDo

kleDo ::

aha... pa zanima me še kako se lahko ustavi igranje glasbe (s kakšno tipko) če je ta dodana strani?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash

Oddelek: Izdelava spletišč
383749 (3162) Vice
»

Cena flash strani

Oddelek: Izdelava spletišč
171581 (1239) mte
»

interaktiven zemljevid v Flashu

Oddelek: Izdelava spletišč
61447 (1190) Dr X
»

Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754205 (3364) kleDo
»

Res lepo narjen Flash page

Oddelek: Omrežja in internet
181258 (961) Filo

Več podobnih tem