» »

Postavitev apache-ja v linuxu?

Postavitev apache-ja v linuxu?

Housy ::

Inštaliral sem si PINGO LINUX, verzijo 4.0! Inštaliral sem samo paketke za strežnik, katerega bi rad postavil. Problem je v tem, da ne znam tukaj serverja postavit in bi zato prosil nekoga, da mi pove, kak se to inštalira!

Potegnil sem dol že fajle z končnico tar.gz, samo ne znam naprej!

Kami ::

Googlaj, takih tutorial je ogromno

sverde21 ::

odpakiraš tar.gz fajl, potem pa
./configure
make
make install

in je, btw za pomoč pri configure napiši ./configure --help

pa poglej si še tole temo, sicer piše postopek namestitve za FreeBSD ampak na linuxih je bolj kot ne zadeva enaka :))
<?php echo `w`; ?>

Ales ::

Linuxi ne obstajajo, razen če je to kaj za na kruh namazat. Zadeva se imenuje linux.

Pingo uporablja RPM. Če si še bolj začetnik, se RPM-je nauči uporabljati, si boš precej poenostavil življenje. Če imaš Apache RPM že nameščen, potem v shellu (kot root) vtipkaj ukaz 'service httpd start'. Če slučajno Apache že laufa, ti bo to povedal, če pa še ne, ga boš s tem zagnal. Tolko za začetek... Zdaj pa kak how-to na ekran, ti bo hitro vse jasno.

sverde21 ::

ja vem da linuxi ne obstajajo ampak to je pač slovenjenje besede linux, ker se linux ne sliši v skladu z sobesedilom :D . Sicer glede httpd start ne vem kako je ampak jst na slackware zalaufam apacheja z /usr/bin/apachectl start (/usr/bin/ je pot do apachectl fajla).

Če hočiš da se ti zalaufa apache ob zagonu računalnika, pa preglej malo mapo /etc/rc.d/, zakaj je kera datoteka pa piše v glavah datotek oz. komentarjih :\
<?php echo `w`; ?>

Housy ::

Hvala za odgovore!

:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crosscompiling Gnuradia za RPi

Oddelek: Operacijski sistemi
141479 (1325) poweroff
»

Kako inštalirati program v linuxih ??

Oddelek: Programska oprema
91435 (1301) Gandalfar
»

kako v linuxu inštalerat .tar.gz?

Oddelek: Operacijski sistemi
111163 (1007) moj_nick
»

GTK gphoto v KDE

Oddelek: Operacijski sistemi
241254 (1093) Gandalfar
»

Linux modem problem

Oddelek: Operacijski sistemi
361363 (1070) kloshar

Več podobnih tem