» »

Asus WL-500g Deluxe

Asus WL-500g Deluxe

psychoshorty ::

Lep pozdrav.

Doma si mislim omisliti brezzicno omrezje in v mojo izbiro je prisel omenjeni router od Asusa. Problem, kje se mi pa zadeva zatakne pa je sledec: Doma ze imam mrezo treh racunalnikov. V ospredju je server, v katerem sta dve mrezni ( prva: cable modem - server; druga: server - switch kjer se potem deli internetna povezava na ostali dve masini ). Kolikor sem gledal nastavitve za tale router lahko deluje tudi samo kot AP.

Zanima me, ce bi lahko namesto ze obstojecega switcha uporabil tale router kot AP in kot switch hkrati, saj zelim v ospredju se vedno imeti moj servercek. To je dilema, ki me muci preden kupim tale router. Torej:

Server -> Asus WL-500g ( ta bi deloval tukaj kot AP in kot switch ) -> ostale masine. Hvala za kakrsnekoli informacije ze vnaprej.

SubOrbit ::

Da, bo delovalo brez problema. Le Operation Mode mu prestavis na Access Point, pa bo vse OK.

skorp_jon ::

s tem routerjem lahko delaš skoraj karkoli.

isto kot z linksys wrt54gs

malo poglej tukaj

http://www.dd-wrt.com

MEDENA ::

Imam namen kupiti tale ruter a je dober?

psychoshorty ::

@Medena

Z zadevo ne mores zgresiti. Sam ga uporabljam sedaj samo kot AP za tri kliente doma in deluje brezhibno. Ni mi zal niti tolarja za tole zadevo. Ce imas se kaksno specificno vprasanje, feel free to ZS me. ;)

Lp.

MEDENA ::

Sedaj ga uporabljam in zaenkrat zadeva dela odlično...Na kateri mode imaš ti wireless naštiman? Jaz sem dal kar hybrid.

Vmesnik se mi zdi odličen, preprost ...kaj pa firmware kateri imaš? Jaz mam default 1.8.2.1

psychoshorty ::

@Medena

Zadevo imam nastavljeno na nacin AP only. :) Uporabljam ga kot dostopno tocko, saj imam za router racunalnisko kistico. Uporabljam pa najnovejsi fw od Asusa 1.9.5.0 ( ce se ne motim ).

Lp.

MEDENA ::

fak men pa dons crknu ruter :P

pa samo 2 dni star......pingam ga pa vse lohk pridem v nastavitve a dela ne spljoh ...wtf?

DixieFlatline ::

A si mogoče kšne neuradne FWje gor nalagal?
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Muzo ::

Jst sm meu težave se povezat gor k nism vedu kakšn IP je dobil od DHCPja ampak sej pol sm najdu :)

Drugač pa jst uporabljam Oleg firmware, kjer je lepo poštimano tiskanje.. z originalnim mi ni hotu tiskat slik, sedaj je pa raw printing in lepo dela. Jst nimam težav z njim, ga pa uporabljam samo kot AP ker pač linux box dela vse ostalo :)

MEDENA ::

Mah čudežno dela spet ;)

CaqKa ::

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g
a lahko še jaz eno temo o tem routerju odprem?
a lahko, lahko, lahko?

_spirit_ ::

MEDENA gor dej obvezno fw od DD-wrtja, zelo uporabna zadevica.
link

Jaz imam v23 beto2 gor. Popravki pridejo skoraj vsak dan. FW 12.12 ti ne priporočam, vsaj meni ne dela prav. Daj si gor 11.12., čeprav verjetno dokler boš to prebral bo že nov zunaj :D

Aja, pa še to, obvezno daj gor beto2, ker ostali ne podpirajo omenjenega ruterčka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

MEDENA ::

hvala za info

MEDENA ::

pojma nimam kater fw dat gor...tak,da bi videl signal med ruterjem pa laptopom?

Witboy ::

O kermu routerju govorite?!? _spirit_ neki bluzi o linksysu kukr vidm... Tak da... Medena paz kwa kor dajs :D

b ::

wl500g (in tudi deluxe, kolikor vem) ima ista creva kot wrt54g. Je pa seveda potrebno preverit pri neuradnem firmware-u, ce podpira ta model, ker se le vsi malo razlikujejo med sabo...

Jaz osebno imam sicer najrajsi openwrt, ampak mogoce ni primeren ravno za vsakogar, ker moras vecino stvari uredit preko ukazne vrstice.

Muzo ::

forume o tem routerju maš na wl500g.info firmware k ga jst uporabljam pa je na http://oleg.wl500g.info/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981349 (13110) brez-imenko
»

Router ASUS WL-520GU PROBLEM!!!

Oddelek: Omrežja in internet
61531 (1158) vbohinc
»

kateri router (switch) kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121583 (1390) kulSMS
»

ADSL na dveh računalnikih

Oddelek: Omrežja in internet
161843 (1620) zee
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697553 (5297) DixieFlatline

Več podobnih tem