» »

Suse .rpm error

Suse .rpm error

teac ::

Pri instalaciji rpm paketa v Suse 10, dobim naslednji error:

teac@linux:~/Temp_download> rpm -i Winamp-0.a1-1.i386.rpm
napaka: Failed dependencies:
libpng.so.2 is needed by Winamp-0.a1


Sem pa še bolj nov v linuxu...

roscha ::

Manjka ti knjižnica libpng. In kaj manjka XMMS-u, ki je že NATIVE Linux program za mp3 fijakat?

teac ::

In kje dobim to knjižnico in kako to potem usposobit?
WinAmp pa samo zaradi tega, da malo sprobam, kako dela na linuxu. Sem si pravkar instaliral suse, pa bom zdaj nekaj časa malo eksperimentiral. :D

roscha ::

Na Linuxu Winamp muzko vrti 3x hitreje in od zadaj naprej... Kaj misliš? >:D

To je tko nekako, kot da bi kavboj zamenjal konja za avto, ampak bi fuknil ven sedež pa hotel imet sedlo.

100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa :D

Za knjižnico pa poglej v Yastu in jo namesti.




Aja 99% bo naslednje vprašanje kje do kodoekov (mp3) in kako jih namestit. Ker se mi zdi da jih Suse nima po defaultu. :\ In ne tega ne vem, furam Debiana.

der_Alte ::

Za SuSE 10 sicer ne vem, za 9.3 si moral uporabit YOU (YaST Online Update) in namestit "Media Option Pack*".

T(he) Boss ::

Te se bom pa jaz eno vprasanje postavil, kaj se suse linuxa tice (jaz imam 9.3). Problem imam, ko z Konqueror-jem brskam po LANu, mi v mapah, kjer je reliko map in datotek pokaze samo nekje prvih 30, mogoce 40. V cem je fora? Je to kaki samba client limit ali kaj podobnega? Ce pa disk mountam, pa seveda vidim vse, kar je na tistem disku oz. mapi.:\

kriko1 ::

Namesti si amaroK, tisti winamp je hudo v krizi (alpha verzija). Ali pa xmms če rabiš nekaj nujno »alla winamp«.

T(he) Boss: Mogoče omejitev sambe? Ne bi vedel točno ker uporabljam nfs.

T(he) Boss ::

Cisto mozno, ker tudi v firefoxu kot brskalniku po omrezju dela iste tezave. Pa bi mogoce vedel kdo, kje se to nastavi oz. kaj bi bila ta omejitev, ce je to prenos podatkov, map, datotek ali vsega po malem? :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536328 (4551) kriko1
»

Novi SuSE v10.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1089248 (6699) kriko1
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805208 (4300) kriko1
»

Suse mp3 in video

Oddelek: Operacijski sistemi
101355 (1266) 64202

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341800 (1363) BigWhale

Več podobnih tem