» »

Suse mp3 in video

Suse mp3 in video

robbe ::

Namesil sem si Suse 9.3 pro in mi XMMS sploh noe predvajat datotek Mp3. Ce si pa hocem pogledat kaksen film mi zvok dela, slika je pa nikakva - zelene crte in podobno. To je najbrz zarad kodekov, sam kako jih namestit? Sem probal z YaST-om pa jih ne najdem.

CaqKa ::

bom prestavil med operacijske sisteme. bo več odziva.

lp moderator.

ql000 ::

Kar se tiče xmms v nastavitvah izberi drugi audio driver.

Kar se tiče filmov: najprej odstrani vse programe, ki jih je suse po defaultu namestil za ogled filmov, razen kaffeina. Tega pusti pri miru, xina pa kar lepo obklukaj v YAST-u skupaj z VSEMI knjižnjicami, ki so vezane na xine. Potem odsurfaj na to stran: kliketi klik, in sledi navodilom. Kodeki so v linuxu nastanjeni na /usr/win32.

LP

christooss ::

Jp samo zamenjej output plugin iz OSS v ESound
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

robbe ::

Pri XMMS sem nastavil na ESound, vendar še vedno nič. Sploh ne morem spravit nobenga fajla na playlisto. Normalno potem ne morem tud poslušat nič :). Za video bom pa zdajle probal. Bom poročal o (ne)uspehu.

64202 ::

esound je ponavadi za GNOME, arts pa za KDE. Drugace pa, zakaj ravno starina XMMS? Saj imas amarok, juk, ..., ki delajo out-of-the-box.

Pa za video tist pejdz zgleda rokodelski :). Jaz sem si dodal packmanov repository in upgradeal kaffeine, kar je za sabo potegnlo vse ostalo.
PackMan :: FAQ - poglej section 2.1, za dodajanje repositorya. Zal je v nemscini, ampak rabis v bistvu samo link. Sem naredil z yastom v GUI-ju, ce pa hoces biti l33t pa to v komandni vrstici pocet, je pa tudi apt na voljo :)
I am NaN, I am a free man!

64202 ::

Ah, se to: packmanov repo. zaradi legalnih razlogov nima libdvdcss, zato moras ta paket nekje drugje dobiti. Ni obvezen (za kaffeine), samo dvd-jev ne mores gledat potem.
I am NaN, I am a free man!

robbe ::

No ja zdj mi filmi delajo, vendar brez zvoka... Ne najde mp3 kodeka :\ Mp3- ji mi pa tud na Amaroku ne delajo.

64202 ::

Pojdi v YOU patche (online upgrade IIRC) in dodaj optional multimedia packe
I am NaN, I am a free man!

ql000 ::

pa sej lepota linuxa je glih v tem, da maš toliko možnih poti, da res lahk izbiraš! Drugače pa packman je majka!

64202 ::

Vecina ljudi bi izbralo mercedesa pred ficotom :)
I am NaN, I am a free man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536325 (4548) kriko1
»

[Linux][Suse] MP3 kodeki in Mac OSX tema

Oddelek: Operacijski sistemi
191925 (1616) kriko1
»

Problem z zvočno v Suse 10.1 linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81045 (953) kriko1
»

video codeci za suse

Oddelek: Operacijski sistemi
91037 (886) muzičar
»

avdio/video v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
201790 (1507) kriko1

Več podobnih tem