» »

še malo o slovenski glasbi

še malo o slovenski glasbi

gkovac ::

No ker se zadnje čase toliko govori o glasbi mam pa še jaz eno tako solidno temo za obdelat :D

Zadnjič sem namreč študiral kolk imamo pri nas enih bendov Ž razreda in da v bistvu enega benda, k bi stalno produciral dobro glasbo ni (no... vsaj za moje pojme... ne me zdej pljuvat če jest tko mislim)... dam za primer..

blazno mi je bil všeč Adi Smolar, ampak je zdej začel "pisati" totalno govno... Siddharta imajo par dobrih komadov, to je pa tut vse... da se o "bendih" kot so Kingston, Foxy teens, Power Dancers, Sebastjan in tko do onemoglosti sploh ne pogovarjamo (najbrž sem jih ogromno izpustil)...

okay... vsekakor pa obstajajo komadi k so mi všeč, zanima pa me še vaša izbira. Pa ne mi srat z kakšnim Sebastjanom/Foxy teens, govejo musko in podobno umetno navlako... rock scena me zanima (oz podobno).

Komadi k bi jih dal med 10 TOP SLO 4EVER:
- Praslovan - Lačni Franz??
- Še je čas - Kreslin
- Metulj - Šank Rock
- Pravljica o mavričnih ljudeh - Šank Rock
- kakšen komad od Polone (pa sploh ne poznam naslovov ampak ženska ima blazno dobre komade)
- Tok Tok - Panda
- Tinkara Kovač???? nebi vedu če ma kaj uporabnega
- California - nebi vedu če majo kaj dobrega
- Adi Smolar - starejši komadi
- Iztok Mlakar - vsaj En glaž vina mi dej pa Vandima
- Jan Plestenjak (....Yeah right!)
- Čuki (presenetil sem samega sebe) ampak kakšen komad jim je pa ratal ... oz so se fajn pomatral da so priredbo nardil (Poletna, Šalala, Ferari polka :D )
- Agropop ???? a majo sploh kej dobrga?
- Siddharta (Samo Edini, Pot v X, B Mashina)
- BFM??

Ne vem več... tolk je enih bendov k jim polovici sploh ne poznam imena ne komadov tko da mi zdej mal pomagite... koga sem še pozabil... oz. keri komad mi še fali..

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

undefined ::

Pri nas v Sloveniji po moje še vejo ne, kaj pomeni Trance... tko da ni čudno, če pri nas sploh še ni nobenga tazga benda... tudi Rave, ali Eurodance na splošno ne...
Pri nas so pač še za enih 20 let nazaj v preteklosti kar se glasbe tiče (pa še marsičega drugega tudi), če mene vprašate. Sploh pa kmetje kot so Kreslin, Lovšin, pa Franc in podobni, po mojem mnenju samo serjejo po slovenski glasbeni sceni. Smolar je pa krneki, s svojimi depresivnimi komadi poskuša depresirati še ostale ljudi, kar pri meni sploh ne vžge (žal, mogoče je pri vas drugače). Plestenjak je pa kot otrok zgubu medvedka, pa ga še zdaj ni našel... kdor ga, naj mu ga takoj vrne. :D Kingston, Foxy teens, Power Dancers, etc... itak bedno. Siddharta mi pa ne sede, je pa verjetno še najboljši band pri nas. Skratka, napredka pri nas ni, al pa je le ta v slow motion, in to je to. Na splošno ne sledim slovenski glasbeni sceni, ker ji po mojem mnenju sploh ni vredno. Poslušam pa kašn komad, če se _slučajno_ vrti na radiju (čeprav večino poslušam radio na netu). Da bi pa kupoval slovenske music cd-je? Bog ne daj. :D

Simko ::

lol....Smolar, da je depresiven...mogoče nov album, ne vem, še nisem nobene pesmi slišal.

Agropop so meli en komad, ki mi je bil všeč ja: "Samo miljon(nas še živi)" , vsaj mislim, da so to meli oni. Pa enga smešnega so meli, ki me je dostikrat nasmejal: "...Moja mala anka, anka, ančica, kravice si pasla, ko si majhna bla....jožek jožek moj..." :c)

Všeč mi je recimo pesem od Babilonov: Dež in sonce, pa Tinkara je kar kul, Martin Krpan so meli fajn pesmi za romantične zaključke čag (Od višine se zvrti, Še je čas, ...) ;c)
Pravljica od Šank Rocka je tudi fajn ja, pa ko sem bil majhen, hihi, sem poslušal Šifrerja. Eva pa to, ....

Ma kaj pa vem, saj je (bilo) dosti bendov, ki vrže kakšen dober komad ven, lestvico bi blo težko sestaviti...zdaj se mi ne da , heh :c) Lačni Franz, Predin, Kreslin....včasih se priležejo.
Zmelkoow- Bit tudi...

Ma saj pravim, lahko bi našteval, pa se mi ne da.

Mimogrede: Kaj zdaj tisto je tvoja lestvica al si kar tak našteval, kaj ti je v glavo padlo...tako kot meni. ?

OrlyTM ::

Jest pa mislm, da je v SLO vedno več dobre glasbe. Seveda pa ni vse za vsakogar. Siddartha .. oni igrajo neverjetno kvalitetno glasbo. Prvi CD me je navdušil, ko sem prvič slišal drugega, sem bil razočaran, po par poslušanjih, sem ugotovil, da je še precej boljši kot prvi. Tabu prav tako znajo fino zasekat :), pol so tu še Zmelkoow, ki so odlični, najboljši sta seveda prva in druga plata. Big Foot Mama so z zadnjim albumom presenetl do konca, odlično. California pa so carji v živo na koncertu, albumi so pa bol sentiš varianta.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

SkIDiver ::

Od Adija Smolarja stari komadi so zakon sam novi so čist neki zgrešenga skor vsi. Jah folk najbol da začnemo po Avsenikih šopat pa bomo mogoče bol zadovolni:D

HEKO ::

Hehe jaz osebno odobrava rock/ska/punk glasbo...torej mi gre rave/trance/dance na k**** (sorry vsi i to poslušate, ampak vsak ma svoj style..). Drgač pa je tak:

V SLO, mi je najblši rock bend Big Foot Mama, kr ma edina rtes legendarane komade..tud Siddhata ni slaba, ampak mi je njihova muzika bol ta....Od žensk pa mi je naj Tinkara Kovač (ma kr dobre pesmi...) in pa TABU niso slabi..

Ostalo pa....podn...
8-O
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

tha_man ::

Slovenska scena je bolj bad kot ne. Siddhartin nov album mi je zelo všeč, prvi mi pa ni bil preveč. Rockerjev kot so BFM nimam preveč rad. Mi je pa všeč Tabu. Od dance scene so še najboljši Sound Attack, drugo je bolj poden... Kar se rapa tiče so nas Hrvati itak prehiteli po celi črti, pri nas so še najboljši Dandrough in Klemen-Klemen.

Trance sploh ne vem če pri nas kdo ustvarja, obstaja pa zakon Hrvaški band z imeno Cortex Thrill.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tomi ::

Res je, da je kar kriza s slovensko glasbeno sceno, samo smo premali, da bi lahko imel več kvalitetnih bendov.
Meni se zadnje čase postali všeč Orleki:D
metrodusa.blogspot.com

tonic ::

osebno zelo pogrešam alternativni rock
(kot The Smashing Pumpkins, Placebo, ...; pa tudi Powderfinger, Radiohead,... )

si predstavljate slovensko besedilo ob takšni glasbi? prav zanimivo bi bilo :)

JurijTurnsek ::

ja v slo je zadeva taka, da ma bend en hud hit, pol druga plata je pa sam kurac, kr so še vedno celi nori zarad starega hita...
http://www.slatnaskejta.com

OrlyTM ::

No, en res dobr slovensk bend sm pa pozabu ... shame on me :8) ....

Elvis Jackson ... igrajo hudo dobr ska/punk

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

JurijTurnsek ::

ja eliv jaksoni so fula dobri..bi ful šou na njihov koncert!!:D
http://www.slatnaskejta.com

boha ::

big band rtv slo, to so carji...


Sodom ::

ME†AL forever!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

Binji ::

SuLc: kaj nejsi reku da neces goveje muske pol pa dal Ferrari polko na listo:D
Drgaci niti nejsi tko slabe slovenske grupe. Kasna BFM itak rulz, Siddharta niti niso slabi, Zaklonisce prepeva so pa carji!!
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

chucki ::

[vnesel sem preveč smeškotov v vrsto in mislil, da sem faca. Motil sem se. Zelo.]
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

b.r.u.u.u.u.h. ::

Js bi tle še The Stroj omenu. Kraftwerk, Le tambours, in Leonard Cohen - vse v enem....

>:D>:D

OrlyTM ::

ja eliv jaksoni so fula dobri..bi ful šou na njihov koncert!!

Kot predskupina Offspringom so totalno raztrgal celo halo tivoli ... carji !!!!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Elton ::

Pop design - Ko si na tleh...
Panda - En korak (ali nekaj podobnega)...
Aleksander Mežek - Julija...
Avtomobili - Hvala za pisma...
Niet - Lep dan za smrt
Andraž Hribar

Matek ::

Hehe, Sergio, LOL

chucki:[vnesel sem preveč smeškotov v vrsto in mislil, da sem faca. Motil sem se. Zelo.]

[To sporočilo je spremenil Sergio dne 20.10.2001 ob 11:32:13.]


Polepšal si mi večer.:D

Drugače pa, da ne bote rekli da neumestno pišem:

Zmelkoow, Zaklonišče prepeva:

Siddharta, Big foot mama:

Smolar je tudi okej, pa domicelj, pa še bi se kak našo, Foxy teens bi ble za poševit, Power dancerke bi ble za poševit, Kingston so še tudi kar okej, Sebastjan je pa es-hol, kar sem že parkrat povedu.

Aja, pa Jan Plestenjak, NOT!:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BC3 ::

joj ne me na plestenjaka spominjat:(

drgač pa poslušam sam Niet pa Zmelkoow pa še kšne starejše od Big foot mama
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

[BISI] ::

tonic: Kaj pa Psycho-path in Niowt??
Sulc: Laibach si pozabil!
And then I saw her face... Mozilla Firefox

tonic ::

se strinjam da sem pozabil na Psycho-path in Niowt; ampak to še ni tisto tapravo;

Laibach so pa carji !!

Cofko_Cof ::

Jest bi pa omenu še Rotor in Schatzija, ki je enen izmed ustanovnih clanov Rotorja. Drgac je pa bl poznan kod Magnificov brt.

Zanima me a ma kdo cd od njega?


Hvala!
Ars longa, vita brevis.

the_unborn ::

A vsi res poslusate samo tisto kar vidite na TVju ali slisite na radiu? Veste kolko je pri nas dobrih bendov, ki jih v medijih ne boste vidli (na sreco)

BigWhale ::

V bistvu ne bom razmisljal kaj mi je vsec ampak meni je precej pomembno besedilo...

Torej Siddharta s svojimi 'gimnazijskimi' besedili, ki jih vsak najstnik takoj 'zasteka u nulo' in so 'ibr deep' odpade... Primer?

"Ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce..."

Mnja... tako zelo kardiolosko! ;> O Popstars & Gerzina klan bandih sploh ne bom razmisljal, nima smisla...

Pri nas imamo precej dobrih glasbenikov ampak, kaj ko se pri nas meri 'kvaliteta' s kolicino prodanih plosc... :)

Dalec najuspesnejsi so pa Avseniki, pa ce se vsi skupaj na glavo postavite. ;>

boom-bar ::

Pomoje je še najbolj sekajo Elvisi. Siddharta, Tabu pa so mi še kr všeč.
Legalizirajte mehke droge!!!

attackiko ::

Foxy teens bi ble za poševit


Prosim, da se čimprej zglasite pri meni.

Vaš optik.

drevo ::

8-O

8-O

Zanimiva mnenja.. Elvis Jakson, Laibach ste komej da omenil. Prospect, Pomaranca, September, Requiem, Ophidian.. se nkol slisal za to? Res da so bl metal.. ampak ce govorimo o muski :) Ne bos Siddharte v takole temo pisov..

madmitch ::

Elvis Jakson, Laibach ste komej da omenil. Prospect, Pomaranca, September, Requiem, Ophidian.. se nkol slisal za to?

Gremo dalje,
kje so Faraoni - Kameleoni, ostala garda legerdarnih slovenskih rokerjev, ki so soustvarjali YU Rock sceno, kje so Punk bendi ala Ljubljanski psi.

Če vam določena zvrst glasbe ne sede, še ne pomeni, da je slaba in da so glasbeniki, ki jo ustvarjajo zanič.
Konec koncev so Avseniki in Slaki evropske legende (in ne kar tako).
V sloveniji smo imeli in imamo ogrobno odličnih glasbenikov, ki delajo presenetljivo dobro glasbo.
...Pri nas so pač še za enih 20 let nazaj v preteklosti kar se glasbe tiče (pa še marsičega drugega tudi), če mene vprašate. Sploh pa kmetje kot so Kreslin, Lovšin, pa Franc in podobni, po mojem mnenju samo serjejo po slovenski glasbeni sceni...

No ja, da ti samo serjejo po sceni, nebi rekel, ravno nasprotno. Za zvrsti, ki si jih navedel da jih ni, bi bil jaz recimo celo hvaležen, da jih ni. Nemogočega ropota imam dovolj v strojnici.

Verjetno bo še najbolj držalo, da je vsa glasba dobra, odvisno je samo za koga. Še dobro, da je toliko različnih zvrsti, da lahko vsak najde svojo.


PS: največji car na slovenski sceni je sigurno Brendi. Kar naredi vse proda in edini res lahko živi od prodaje svojih plošč.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

hordak ::

Od slovenske muzike so mi všeč Zmelkoov, MI2 (imam samo Album leta), Iztok Mlakar(full dobra besedila in dialekt), Strelnikoff in pa seveda Slon in Sadež:))

sketch ::

Hja, ni vse tako črno.

Kaj pa recimo Planet Groove, acid jazz zasedba, dobivali so zelo dobre kritike tudi v tujini? Hm, nažalost so razpadli, a vseeno...

Ko že omenjamo ropot, Umek in Valentino Kanzyani sta dobro znana med vsemi oboževalci elektronske kulture v Evropi, Umeka so za avtograme oblegali celo na Miami Music Conference...

Potem so tu še bolj underground ropotalci, ala Rotor, Schatzi...

Spisek glasbenikov, ki ustvarjajo (v širšem merilu) povprečno dobro glasbo je dolg. Takih, res izvirnih, je pa malo - Avseniki, Laibach, Umek... in mogoče še dvoje ali troje imen.

lp
s.
Adapt and overcome.

snow ::

Umek je najbolj uspešen slovenski glasbenik. Tudi najbolj svetovno poznan.

Spada res v top techno dj-e...plus tega je na djmag na 45 mestu njihove top lestice.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

drevo ::

Snow: najbolje prodajani so Avseniki (30 mio plosc), najbolj poznani pa Laibach (bli na mtv-ju, turneje po celi evropi in ameriki..).

Je pa umek kul, ja. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drevo ()

mile ::

Dicky B. Hardy so bli zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši SLO komadi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10034402 (15119) VaeVictis
»

slovenska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
554922 (4827) 'FireSTORM'
»

Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
946851 (4944) JXS
»

Vtisi po Siddhartinem koncertu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796580 (4561) zile
»

Mobitel in Siddharta na MTV (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
575411 (4013) atubbuta

Več podobnih tem