» »

Vtisi po Siddhartinem koncertu

Vtisi po Siddhartinem koncertu

«
1
2

svejk ::

verjamem, da nas je bilo med tisto 25k glavo mnozico tudi nekaj obiskovalcev slo-techovega foruma.

kaksen se vam je zdel koncert...

Sergio ::

30k glavo.

Glasno je bilo, scena odlicna. Simfoniki se niso in niso mogli ujet s Siddharto. Tomi ne zna dobro pet v zivo. Plesna skupina je delovala na momente malo izgubljeno.

Sicer pa odlično vzdušje, Vlado Kreslin seka, vredno svojega denarja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

Siddharta v živo itaq sux, bi raje kr CD notr dal, oni bi se pa pretvarjali da pojejo :D
Manj truda.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AlienGT ::

Zatežil so s predskupino, s čakanjem, z DJ.Umekom spet čakanjem...in začetkom ob 21h. Če greš na koncert od Siddharte potem naj bo tudi predskupina v stilu, tole je bilo pa matr za ušesa (sam ne prenesem hip-hopa in podobnih zadev ko se ti nadobudni mulci derejo v ušesa pri tem).

Kva je pa mel Tomi tremo pri prvem komadu, sej nisem mogel verjet. No pred takšno množico sicer morda malce razumljivo, pa vseeno hej, sej naj bi bili zdej že ja profiji. Sej pol se je sicer le uživel in razgrajal.

Se pa strinjam, CD definitely rulez.

Tule še foto footage:
Slika 1
Slika 2
Slika 3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienGT ()

monster-x ::

Sicer sem že spisal en post, bom pa vseeno še enga tu. Na koncertu je bilo res zakon. Vzdušje in vse je blo kul. :)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

undefined ::

Res ne razumem kje je užitek bit v taki gneči in zvoku, ki ti para ušesa. Ampak ok, 100 ljudi, 100 čudi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Zheegec ::

Se pa strinjam, CD definitely rulez.

Nene, hotel sem samo povedati, da je CELO CD bolje poslušati, kot pa Siddharto v živo :D
Seveda je še mnogo Slo in tujih skupin takih, samo tukaj se ravno o Siddharti pogovarjamo >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

km- ::

jst sevedno ne morem dojet da je blo tam 30k ljudi ..

AlienGT ::

ja, zgledalo res ni toliko.

Je še veliko prostora ostalo, še za kakšnih 10k, lol.

svejk ::

ko bi vidl kam so nas fotografe dobesedno stisnili. do začetka nismo vidl cisto nic, potem pa so nas le spustil blizje, tko da slikce se sledijo...za vse nadebudne.

aja v prvi vrsti tik za ograjo so bile pa itak 10-13 letnice, ki so bile itaq cist in...

Yoda Master ::

Bil na koncertu. Stisku sem se s frendi v prvi vrsti tm pred orkestrom. Za mano je bil en model k je bil prbit k mina pa je vse po vrst odrivu (ssam pol smo pa mi njega>:D ). Plan B pa DJ Umek sta me čist zamorila ampak sem se nekako potolažil ko so zašpilali fantje iz Siddharte. Največja faca sta bla Kreslin pa dirigent orkestra. Jaz sem mislil, da bo prišel rešilc, ko se je Kreslin med tiste najstnice vrgu. Drugač mi je blo pa kr kul.

Rambo ::

Če čisto pošteno povem je Siddharta itak čist u kiti. Imajo en dober komat ( Od visine se zvrti), pa se to je priredba. Kreslin je itak zakon, pal ko se pa zacne uni tomi al ka je ž neka dret je pa vse u k.... !! Siddharta na CD-ju al pa v zivo se lahko skrije proti kakšnim Zmelkoonom.
Po srcu poštenjak:D

Tarzan ::

To je pa več kot res...Zmelkoow so za žur, in majo koncerte še 300× boljše kot so na CDju.

|ke ::

malo več komunikacije Tomija z občinstvom tud nebi škodvalo? Med komadi kr tišina. Ok tistih par besed k jih je spregovoru...
Tehnična stran koncerta je pa neverjetna. Hud koncert!
Ike

jetam ::

Tehnična stran koncerta je pa neverjetna.

ccc... nekam tih, brezizrazen koncert. Sam sem klical brata, ce koncert res poteka, ker se ni nic slisalo. Pa stanujem dobrih 350m zracne linije od stadiona, v smeri kamor so bili obrnjeni zvocniki. Ko je bila pred leti na stadionu Metallica, sem lahko poslusal vse komade, plus se videl odseve lightshowa.

No priznam... to pot je nek ognjemet na koncu res nekaj prdnil.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

JXS ::

Simfoniki se niso in niso mogli ujet s siddharto. Tomi ne zna dobro pet v zivo. Plesna skupina je delovala na momente malo izgubljeno.

Siddharta v živo itaq sux, bi raje kr cd notr dal, oni bi se pa pretvarjali da pojejo
?

Ej a sta vidva ziher da sta bila na pravem koncertu?
Če po čem siddharta slovi je to igranje v živo! Plesalci so pa plesali tako kot je treba!

Uglavnem, kar se tiče koncerta, tako kot sem govoril okoli sredi avgusta, če me ne bi
Bilo, bi mi bilo žal! Upam, da ne bodo čakali na nov stadion za ponovitev, so stožice čist cool
:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: darh ()

zile ::

jetam: ne bluzi ! Sam sem bil kakšnih 10m od odra im mi še danes piska v ušesih. Od dretja nimam glasu, itaq. Se mi zdi, da ima pevec totalno enak glas kot na CDju (IMO). Mogoče se je uzad slabo slišal, samo spredaj je totalno trgalo. Kaj so počele plesalke me ni zanimalo, ker jih sploh nisem porajtu, čeprav so mi kolegi po koncertu govorili da so bile hude "bejbe". :D Skratka best koncert ever in Slovenija. Sam žal mi je ker niso zapel komada Ciklon Orka, ki se mi zdi še najboljši na zadnjem albumu.
JXS: to se tud jest sprašujem ? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

JXS ::

aja, pa po številu kamer in načinu snemanja, je velika vrjetnost da bo za ta koncert izdan DVD! in če bo res izšel, ga bom kupil, ne glede na ceno!

jetam ::

uau... 10m od odra in ti piska v usesih? Cudezi moderne tehnike!?!
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Dusko ::

dvd bo res,samo ne za redno prodajo tak je vsaj pisalo v enem obvestilu ki sme ga dobil od sidd foruma.
Koncert bo pa enkrat po tv-ju.

iration ::

> dvd bo res,samo ne za redno prodajo.

Hehe, možno je, če si član njihovega fancluba, da dobiš dvd kakšen teden prej, da pa bi se Kif-Kif (al katera je matična firma od kif-kifa) branil zaslužka, pa ni mogoče :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

mlakar ::

Ej folk, kocert je bil upedenan u nulo! Siddharta z Tomijem na čelu je odšpilala zeme velik bol kot na cd, al pa vsaj tolk dobr. Bil sm 8,6m:D stran od odra, točno na sredini in tm se je slišal, vidl ko kot se spodobi (obdan z 10 kvalitenimi bejbami:D ).

A so še kakše slikce kot, al pa jih še tisti mal prlepte k ste kj slikal!

LP

km- ::

jst sevedno ne verjamem za je blo 30k ljudi :\

mlakar ::

jst pa pravm da jih je blo še neki več:|

FastWIND ::

Pri izbiri predskupin bi lahko imeli malo več okusa. Oder bi lahko bil morda malenkost višji. Ozvočenje se mi je zdelo precej kvalitetvno, vsaj tam kjer sem stal je bilo precej dobro slišati. Tomija se je slišalo veliko bolje kot na radijskih predvajanjih ( cd ja nisem slišal ..)

Prvi pravi veliki koncert slovenske skupine. Pohvalno in vse čestitke fantom, da so se lotili, za slovenske razmere ogromnega projekta.

Slowenc ::

@Jetam: se strinjam s tabo, da so mel neki švoh >:D ozvočenje. Včeri sm se peljal mimo štadiona okol pol enajstih pa se sploh ni nč kej dost slišal.
Če primerjam glasnost Metalike z včerajšnjo glasnostjo ni blo včeri nič. Stanujem 10 km ali več iz Ljubljane, v smeri proti Litiji, kamor so bili obrnjeni zvočniki, in sem mel še jaz kaj od Metallice, saj se je slišalo hrumenje s stadiona.
Zgleda da so včeraj poslušal koncert samo tisti, ki so plačali karto.>:D
Skiny gate.

iration ::

> Pohvalno in vse čestitke fantom, da so se lotili, za slovenske razmere ogromnega projekta.

Fantje so prišli včeraj odšpilat, to je to. Tako kot jim je pač založba rekla, ki ima nad njimi vse pravice. Projekta so se torej lotili ljudje na založbi. Pač, money makes world go 'round.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

bradek ::

Koncert je bil dbest, predvsem vzdusje v sprednjih vrstah noro!

Tehnicna plat koncerta z ogromno napakami, orkestra se ni skoraj nic slisalo, kar se ga pa je, je blo pa totalno neujemanje z bendom. Plesalce sm bolj malo vidu, nazalost. Umek in Plan B (slednji se niti ne toliko, ceprav so bili Tezki) so totalno zamoril sceno, pomojem ce ne bi izzvizgal Umeka bi se tistih 20 min do konca svoj set odvrtel. Nimam nic proti njemu, je kaliber svetovnih razseznosti, sam na tak koncert pa mislm da ne pase. Se "tam gori" so zacel jokat k je Umek igral, pa je hvala bogu kmalu nehal, tako da tudi dezja ni bilo vec med koncertom :)

Kaj je blo tisto pokanje pirotehnike med vsakim drugim komadom? Raje bi pri B masini al pa orion lady kaj spektakularnega nardil... no vsaj koncni "ognjemet" je bil dolg.... 20 sekund.

Drugace pa kapo dol Kreslinu, tip je se vedno zakon... predvsem s tistim skokom v mnozico k je povzrocil cisto tisino v bendu :))

Clovek je dobil obcutek da so celotno zadevo mal na hitro skupi sestavili, ampak vseeno so se dobro odrezal, kak kiks pri kitaristu pa tudi spregledamo.

Na splosno koncert definitivno vredn denarja in ogleda, dobra glasba, nazalost malce slabsa izvedba, fenomenalno vzdusje, nora druzba, zur do konca.


P.S.: Pravijo da nas je bilo kar 35k?

zile ::

Jest ne vem no, kako niste slišal orkestra? A maste ušesa preveč na žaganje naravnana. :D Se je še komu zdel začetek več kot posrečen. Rh, Japan, pol pa takoj T.H.O.R., etc >:D . Fak ker odklop, brrr... sploh če besedila poznaš. Nepozabno.

bradek ::

Jup, se strinjam, zacetek je bil odlicen.

Kar se pa tice zvoka, mam filing da je bilo krivo ozvocenje, recimo jaz sem slisal vecina samo nizke tone, o kakih piscalih in ostalih flavtah k so igral v bendu se skor nic ni slisalo, odvisno tudi kje si stal, in orkester se je zelo slabo slisal.
Umek zvocnike "ogrel" :)

zile ::

Hehe, ya 1 ura Umeka je blo kr huda. Maš prov, da so bassi res trgali preveč. frr, frr, uff... učas kr too much.

JXS ::

ej kar ser tiče števila, jaz sem imel na kartah št. višje od 39k, tok da če so začel z št. 1 nas je blo kar 40k8-O

matic ::

Kokr nekateri vsi grajate tale koncert, je nepozaben tale stavk, ki so ga mnogi na ze na mnogo ncainov irazil:

Citiram od Brad3k-a:
Na splosno koncert definitivno vredn denarja in ogleda, dobra glasba, nazalost malce slabsa izvedba, fenomenalno vzdusje, nora druzba, zur do konca.
-----------------------------------------
podpis: _____________

BadB0y ::

Ampak nad koncerti radija City jih v slo ni. ! Folka je vsako leto rekordno stevilo. Klik!

[moderator: popravil povezavo]

Zgodovina sprememb…

matic ::

tsti ki primerjate petje besedil&melodij skupine BePop z Siddharto.. res siddharta ne zna peti... :\ In pred tolko folka je res cudno imeti malce treme in kaj zajebat...
mislm da je sam tomi povsem dovolj poudaril presenecenje nad odzivom kolicin folka na stadionu bezigrad
-----------------------------------------
podpis: _____________

bradek ::

Se nekaj bi dodal....
Ste slisali reakcijo naroda ko je en iz Plan B v besedilu omenjal MP3 in avtorske pravice, racunalnike, kopiranje itd?

Noro.

Z-lot ::

Kakšna je bila reakcija naroda? Res me zanima.

ganzi ::

kašna pa je bla reakcija??

bradek ::

Smeh v spremstvu raznih dvignjenih prstov in izrazov ki opisujejo kam naj se tisti ki drzi mikrofon zatlaci ozrioma kam naj gre :)

Da raznih karakternih opisov ne omenjamo :P

para! ::

Tudi jaz se sprašujem, kdo je dal Umeka pred Siddharto. Njegova profesionalnost in zvrst glasbe nekako ne pašejo med Siddhartin pop.

Lp
Death before dishonor!

ganzi ::

sej jim je prow..
kdo jih pa sploh hoče met njihov cd..:D :D

NoUse4AName ::

Kaj je pa rekel glede mp3jev?

Sahel ::

Še dobro da me ni blo...
Da grem na rock koncert in mi dajo za predskupino umeka popizdim strže se mi in ubijem koga!!
Ke idijoti... niti poslušal jih ne bom več... ts...>:D
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

perci ::

Hehe, men se sploh čudn zdi, da je UMEK privolil v to, da je predizvajalec :).

V tujini bi se smejal, če bi to slišal ;)

Stallone ::

Heh, če bi šu na ta koncert, bi šu SAMO zarad Umeka, edini pravi umetnik na koncertu:D

Drgač pa res ne paše na ta koncert Umek, mislm kva:|

FastWIND ::

@Stallone:Heh, če bi šu na ta koncert, bi šu SAMO zarad Umeka, edini pravi umetnik na koncertu

Mogoče je umetnik. Samo če je to kar on izvaja glasba pol morejo bit obiskovalci partijev resnično pod veliko dozo močnih substanc, da ga poslušajo celo noč...

Stallone ::

Jah, sej ne vrti celo noč, max. 3 ure, ponavad 2

Sahel ::

Luzer.... Misli da dela glasbo... :) a meni se zdi to bolj kot kr neki...:D
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

para! ::

Ste pa smešni. Razumem, da vam zvrst Umekove glasbe ni všeč, a je kljub vašem okusu dejansko eden najboljših umetnikov v svojem žanru.

Nekaj 10x boljši kot Siddharta v "svojem".

Umek JE dejansko bil edini pravi profesionalec na Siddhartinem koncertu.

JFYI.

PS: nisem velik fan DJ Umeka.

Lp
:)
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

para! ::

Oh, se iskreno opravičujem avtorju teme, ker res ne želim uničiti prvotnega pomena, a enostavno ne morem mimo FastWINDovih trditev,...

Pod veliko dozo substanc so tisti, ki jim glasba le tako nekaj pomeni. Večini, ki že nekaj časa poslušamo in razumemo elektronsko glasbo, na kraj pameti ne pade, da bi se ga zadrogiral na partyju.

In prosim vas, nikar ne vsiljujte svojega glasbenega okusa drugim. Dovolite ljudem, da izbiramo.

Lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siddharta - VI

Oddelek: Sedem umetnosti
206874 (6474) Nikec3
»

Siddharta, Stožice 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7015035 (12471) galu
»

Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
946849 (4942) JXS
»

še malo o slovenski glasbi

Oddelek: Sedem umetnosti
343268 (2680) mile
»

Recenzija novega Siddhartine albuma Rh- (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
637184 (5793) Tic

Več podobnih tem