» »

Vtisi po Siddhartinem koncertu

Vtisi po Siddhartinem koncertu

1
2
»

Witboy ::

Koncert je bil fuuulll gud... sicer tiste predskupine tut ce nebi bilo... sam zamorile sceno! Ja uni plesalci so se tut motili saj so mel fulll velko tremo... cist razumm glede na to da jih je tok folka vidlo u zivo... Sinfoniki uredu... mogoce mal bolj naglas...
Hm... pa h kiropraktiku morm zarad hrbta :D oz. nkol vec deklce na ramah :D
Hehe...

undefined ::

Ah. Slovenska glasbena scena že na splošno ni ne-vem-kaj. ;)

bradek ::

Dejmo ostat pri temi prosim. Hvala.

siegmund ::

Predskupine res niso pasale na koncert, ampak ostalo je blo "ena a".
Mam še mal sesute glasilke. Dan sva šla s fotrom mim stadiona. Neavarno za hodit in kolesart. Samo steklo, pločevinke, plastenke... So naju še na stadion spustil, k je tud čist poln smeti.

Switch ::

Bil sem cca. 10m od odra (med Siddharto in plesalci) točno pod kamero. Vzdušje tam je bilo fenomenalno. Plesne točke so bile enkratne. Menim, da se nad koncertom sploh nihče ne bi smel pritoževati, saj doslej stadion za Bežigradom še ni bil tako nabito poln zaradi slovenske skupine.
Če že Siddharta ne bo mogla ponoviti uspeha, upam da se bodo v naslednjih letih zbrale kakšne druge slovenske skupine in naredile koncert vsaj takih razsežnosti, kot je bil od Siddharte. Drobne napake (simfonikov se ni slišalo dosti, Tomi je premalo kontaktiral z občinstvom, lightshow in ognjemet sta bila bolj otožna in predskupine niso bile primerne) na koncertu pa je pač treba vzeti v zakup ala porodne težave velikih koncertov:D
Sloveniji je uspelo izvesti odličen koncert (glede na ponujene zmožnosti). Edina kritika: prekratek nastop:D

perci ::

Hm... pa h kiropraktiku morm zarad hrbta oz. nkol vec deklce na ramah

Hehe, Witboy, si imel na svoji levi kakega visokega rjavolasca z rjavolasko na ramenih? :D

LapD ::

Kolk pesmi pa so zaspilal? Zal sm eden od mnogih ki niso prslu do karte:'( .

Lisa ::

Ne vem točno koliko pesmi so zaigrali - so pa skoraj celi Nord pa Rh pa še par iz prvega albuma.

Moje mnenje o koncertu....

Kar se tiče organizacije - definitivno niso bili pripravljeni na tako množico! Pri vstopu je bila katastrofa, ker sem mislila da me bodo zmečkali... premalo vhodov (na nekaterih vhodih sploh ni bilo ograje, da bi se folk razvrstil - "pač navali narode!")... pijani folk, ki se mu fajn zdi prerivanje -> policija + redarji pa zraven stojijo in popolnoma nič ne naredijo!!!;(( Torej so bili tam za šminko... Ozvočenje katastrofa! Zasloni katastrofa - pravzaprav celi koncert nisem videla kaj se dogaja (razen raket in napisa siddharta), ker so bili tako nizko postavljeni in ker se je tako slabo videlo .
Drugače pa so Siddharta dobro igrali. Imeli so dobro idejo o spektaklu... ki jim je za kakšnih 5000 ljudi recimo uspelo (za tiste v prvih vrstah). Na TV se bo vse lepše videlo :D !

Kakorkoli obrneš je bil to velik dogodek v slovenski glasbeni zgodovini (ki se počasi prebuja) - 1. slovenski bend, ki je razprodal Centrali stadion za Bežigradom :)) ! Lahko jim samo čestitamo!

Soldier ::

Ce bi mi kdo podaril karto nebi sou na koncert, sidarta sploh niso rokerji al pac karkol pac misljo da so, to je zame navadem pop-za 10-13 letne smrkle, pol si pa se umisljo koncert z simfonicnim orkestrom(STARA ZNUCANA FORA), nj si neki svojga zmisljo, najbol so mi pa sli na k.. tam pri reklami za simobil u stilu matrice k je spet ze cist znucana fora, pol pa se ta tomi s tistim prsiljenim glasom....za burek nimajo. K je ze edn tle reku za zmelkoowe da so na koncertu 100x bolsi -to je pa res, to bote potrdil vsi k ste bli na lampinjonckih u MB.

matic ::

Solider: a ti ki si pa 14-18 let star si pa pravi jack a!? Vsaj z svojimi izjavami si tak...

Posti ljudem da izbiramo in ne vsiljuj svojega mnenja! Ce nisi bil tam in poslusas samo neke svoje specificne zadeve s katerimi rines naprej se ne vmesavaj v druge debate, ki jih ne poznas!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Roadkill ::

Mene samo zanima, kako vi, ki se imate za fane Siddharte in hkrati kurcate Umeka komentirate "siddhartin" izdelek Silikon Delta?

/me si zarola Siddharta - Klinik [Umek tehnika mix] (Silikon delta-2002) in se zamisle.

bradek ::

Folk drzte se teme prosim, tukej ni debata a je siddharta kul al ne, vsak ma svoj okus, pogovarjamo se o koncertu.

Roadkill: Nihce ni rekel da Umek ni dober, on je legenda v svojem zanru, na tak koncert pa enostavno ne pase. Ze v sami glasbi je ogromna razlika, nekje je energija v ritmu nekje v melodiji in se bi lahko nastevali. Remixi na SD so solidni, mors pa vedt da je Umek vrtel svoje sete na koncertu. In 45 minut elektronke za naziganja kitar vajeno publiko enostavno ni prava izbira.

Se enkrat: tukej se ne gre kdo je fan, kaj je boljs, kdo ima prav itd, tukej se pogovarjamo o koncertu, zato tisti ki nameravate provocirat prosim da se odstranite - predvsem to leti na tri poste pred tem.

Luc ::

Super koncert.

Škoda res da edin ozvočenje ni bilo najboljše.Pogrešal boljši bass.

Umek je res moril, saj zato ga je pa folk izžvižgal. Jebat ga. 1 uro isto ...


Siddharta, pop gor dol, komerciala gor dol... SUPER SO. Kapo dol.

Se pa vidi ja..kako je ko je nekdo uspešen v SLoveniji, kok ene foulšije majo Slovenci v seb. To je žalostna zgodba. Smo zajebani do amena.

Zame so profesionalci. In besedila in melodika. uf..8-O bomba.

A zdaj nisem več "KUL" ker imajo veliko poslušalcev? Aja že pop.shit! .Aja saj vem moral bi poslušat en garažni band, k ga noben ne pozna, in se neki dere v mikrofon..joj zgleda sem prestar za tako sranje. Hudič je to k maš 25 let.

Lp.

Wox ::

Meni se je zdel koncert super. Bilo je tako, kot sem pričakoval da bo. Žurka, štala,... Vsega skupaj je blo malo preveč hitro konec. Sem bil še privolji spit kakšnih par piv.
Kar se tehnične plati tiče, ni kaj dosti za rečt. Stadionski koncert pač, ki jih sicer ne obožujem preveč. Udeležujem se jih predvsem zaradi žura. Pri takšnih koncertih ni pričakovat neke perfekcije v ozvočenju. Light je bil po pričakovanju dober. Sicer sem pa bil deležen dosti boljšega zvoka in paše za oči le na koncertu Pink Floydov na Dunaju. Ostali stadionski koncerti na katerih sem bil, so bili po tehnični plati enakovredni temu (Metallica za Bežigradom, David Bowie za Maksimirom, Guns'n'Roses na Kiss stadionu, Rolling Stones na Dunaju). Sama organizacija spuščanja ljudi na stadion je bla bol boga, kar je razumljivo, saj organizatorji nimajo kaj dosti izkušenj. Ostalo je bilo OK.
Sicer sem pa ljubitelj manjših, klubskih koncertov. Letos mi je bil najboljši koncert skupine Massive Attack v Zagrebu, ki poseka bežigrajski spektakel v vseh elementih, razen v številčnosti obiskovalcev.

Witboy ::

Hehe, Witboy, si imel na svoji levi kakega visokega rjavolasca z rjavolasko na ramenih?

Perci... hm... ce ti po pravic povem... se ne spomnm... bil prevec zaposlen :D ;)
Vem pa da je en na moji desni svojo deklco za en komad gor na rame dal... pol pa nekak ni vec mogu :D Ga je zmatrala >:D

matias ::

Koncert bi bil veliko boljši, če bi se kateri tonski tehnik sprehodil do zadnje tribune in poslušal kakšno anti-reklamo si dela... KATASTROFA! Zvok porazen... neizraziti visoki toni, da o srednjih ne govorim... razmazan bas... fuj. Orkestra nikjer.. le videl sem ga - komaj. Oder kakšen meter prenizko.
Pa še umazani sedeži :)
Umek je mogoče že car, ampak na takšen koncert to ne paše. Moram pa priznat, da sem mislil, da dela boljšo "glasbo" - a se mu je gramofon vmes pokvaru?!?!?!?
Tomiju se je pa v prvem komadu fulllllllll tresel glas; ampak to je čist normalno ob takšni množici (govorim iz izkušenj) ...
Najhujši trenutek koncerta: vstop v refren "in to grize me naprej..." v komadu Et tu; cela tribuna se je za ušesa prijela... vsaj ton in pol je zgrešil :D :D

No, drugače je blo pa super :)

heh

Maria ::

Sem bila in mi je bilo kar všeč.

Tomi je dejansko zjutraj bolje pel kot na koncertu.

Drugače pa vsem okoli in v Siddharti čestitam. Le tako naprej .

Maria

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Maria ()

Arkadij ::

Vse je blo super, razen predskupin ---> ;(

matic ::

Je bil kdo potem na afterju v BOFu?
Baje je bilo precej noro in precej malo folka, tako da so ga z clani Siddharte skupaj kar noro do zjutraj zural!?
-----------------------------------------
podpis: _____________

snow ::

Hmm Umek predskupina... pač odprt človek, bi temu rekel, a vseeno ne paše to skupaj. Da bi Siddharta bila na techno partyju... podobno smešno. :)

Me zanima kako je bil zvok, pa kaj je rolal? Pure techno, ali je kaj mixov od siddharte (silikon delta stil?).
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

atubbuta ::

Kar se ozvočenja tiče so bili res basi mau pre hudi. Mi niso všeč močni basi. Vse ostalo bi rekel da je bilo perfektno. In najbl ql publika, kr sm jo u življenju vidu. Tudi na afterpartyju sm bil.

Ne vem pa, kaj se je pripetilo s Siddhartinim forumom. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

undefined ::

Najbolj smešno pa je, ko eni zamenjajo techno s hip-hopom. Kot bi nekdo zamenjal klasiko z metalom. ;)

svejk ::

dodajam

link

kako sem jaz videl koncert

bradek ::

ql fotke!

DavidJ ::

Jaz sem bil kasneje v BOF-u.

Okoli pete ure zjutraj smo prišli ven iz 24 pred ŽP in videli, kako si je TOmi kupil burek, se vsedel v Taxi in odpeljal. >:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

zile ::

Se vidmo dons v Domžalah 8-) . Me zanima kako bo brez orkestra. :D

|might| ::

no pol smo prsli do zaklucka da so siddharta bedni :)
hehe

zile ::

Grow up kid >:D . Domžalska publika se je izkazala, Siddharta pa tudi :)

mlakar ::

In kako je blo?
Lohk prlepte kakšne slikce?

Mal povejte tisti k ste bli.

LP

zile ::

Hmm, bilo je fajn :D . Nekak mi ne gre v glavo zakaj ne zaigrajo Ciklon Orke, za Venom E mi je nekak jasno :D . Ozvočenje O.K., hudo naglas. Publika disciplinirana, norenje brez prerivanja. Vročina blazna. Damn, po koncertu sem iz majce stisnu "štamperle" švica >:D. Slik pa nimam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siddharta - VI

Oddelek: Sedem umetnosti
206875 (6475) Nikec3
»

Siddharta, Stožice 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7015037 (12473) galu
»

Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
946851 (4944) JXS
»

še malo o slovenski glasbi

Oddelek: Sedem umetnosti
343268 (2680) mile
»

Recenzija novega Siddhartine albuma Rh- (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
637184 (5793) Tic

Več podobnih tem