» »

motnje na WiFi povezavi

motnje na WiFi povezavi

Armanee ::

Pozdravljeni!

Imam nov problem!

Moje malo domače omrežje sem pred tremi mesci razširil še z wireless routerjem Asus wl-500g. Stvar deluje zelo čudno. Periodično na malo manj kot minuto (cca 57 sec) se pojavljajo motnje na omrežju. Če je računalnik v bližini routerja, se to pozna samo kot malo povišan ping, če je dalj od routerja, potem je ping že prevelik in sporoči izgubo paketka. Probu sem že zamenjat router z novim, zamenjat antene, nadgradit firmware a stvar se še kar pojavlja.

Za pomoč sem iskal že na forumu od routerja ( http://wl500g.info/showthread.php?t=2885 ) a ni noben vedel pravilnega odgovora.

Iščem tudi program, s katerim bi lahko izmeril moč signala v zraku, nekaj v stilu takele zadevce:
http://wl500g.info/showthread.php?t=12 . Probu sm že Network Stumbler program, sam se mi ni zdela lih uporabna zadeva. Vsej ne za to, kar jst potrebujem (analizo wifi signala oz prikaz celotnega frekvenčnega območja).

Ma mogoče kdo med vami kakšen uporaben predlog?

LP

Armanee ::

Po naklučju je en klient zamenju gonilnike od win z orihinalnimi in je začel delat. :D Programov za testiranje sem pa tudi nekaj našel ( http://www.cwnp.com/training/course_out... ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Armanee ()

softwar66 ::

no lepo da si rešil. Drugače se to dogaja tudi ob prekrivanju kanalov, se pravi prezasedenosti kanala.

Armanee ::

Ja sej to je bila prva stvar, katero sem probal, a ni bilo nič bolje. Sej zdej ko nazaj pogledam, se mi zdi to logično, ker če gonilnik ne dela tko k more se z menjavo kanala delovanje mrežne nič ne izboljša.

softwar66 ::

sadmax, kaj pa imaš gor, sam imam 1.9.2.7-6b od olega, vse stabilno. Prej sem imel privzeto drugo verzijo in je prekinjal in zmrzoval.

Armanee ::

Tudi 1.9.2.7-6b. Sam sej kot sem rekel, ni bil problem v routerju temveč v drajverjih za mrežno.

korenje_ver2 ::

mogoče sosedovi zajčki sexajo na tej frekvenci, pa ti delajo motnje...

Alkoman ::

Tudi jaz sem imel tezave z brezžičnim delom Asusa... povezava je kar naprej "štekala" za 5 do 10 sekund, potem pa je bilo spet dobro nekaj časa.

Nato sem naložil novi firmware od Olega (WL500g-1.9.2.7-6b) in sem mislil, da bom rešil problem... :\ Pa je bilo ravno obratno|O . Sedaj je problem dosti večji in sicer zdaj se mi router sploh ne poveže z internetom.

Ko vpišem 192.168.1.1 mi najprej napiše

Internet Connection Status

Type: PPPoE
Status: Disconnected

nato lahko kliknem Login in pridem v nastavitve ruterja. Tam imam vpisano uporabniško ime in geslo in da dobi avtomatsko DNS. Aja, ping računalnik-ruter je dober.

Mi lahko kdo pove, zakaj se ruter ne poveže z modemom? Ali je za to kriv novi Firmware (z originalnim je delalo). Ali so potrebne še kakšne druge nastavitve?


lp, Aleš
/// --- I Am What I Am --- \ \ \


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981615 (13376) brez-imenko
»

Vprašanje o routerju (s skico)

Oddelek: Kaj kupiti
101855 (1624) Veron
»

Asusov router Deluxe bi lahko bil moj strežnik-kako?

Oddelek: Omrežja in internet
91168 (828) BlaY0
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545426 (4406) Kilgore T
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697596 (5340) DixieFlatline

Več podobnih tem