» »

Wireless router

Wireless router

«
1
2

kuglvinkl ::

Well, rabm router (ki mora podpirat wireless za notebooka), gor se bo laufal p2p...

Nedavno je bil dober nakup Ausosv 500 G Deluxe in linksysov WRT54g, do pete verzije.

Zdej, asusa se ne da več dobiti, linksysa verjetno tudi ne. Kaj pa Asus 500g premium, oziroma sploh kakšna druga opcija?

Thnx. :)

delfinus ::

ASUS WL-500gP meni deluje fajn, torenti brez problema, mulo pa forwardiras porte in si na konju. Sicer pa tako verjetno ves, da ga lahko uporabljas tudi, ko je PC offline, prenos "potrebnih" vsebin preko USB na prenosni disk.

lp, D.

jan01 ::

Asusa wl-500gP se res trenutno najbolj splača kupiti.
Linksys je že kar out("uporaben" je le še wrt54gL. Linksysa nadomešča Buffalo(predvsem modela WHR-G54S in dražji WHR-HP-G54). Tudi BrainSlayer(dela dd-wrt) priporoča ta dva modela kot nadomestilo za linksys.

OldSkul ::

Po novem se tudi na WRT54GL lahko da linux firmware se mi zdi.

kuglvinkl ::

Se pravi al premium, ali pa Buffalo.Kje pa imajo slednje?

Hvala za pejšnje in bodoče odgovore. :)

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

kuglvinkl, preprosto skopiraš ime modela(ov), ki sem ga napisal, v najdi.si
http://www.najdi.si/search.jsp?q=WHR-G54S

http://www.najdi.si/search.jsp?q=WHR-HP-G54

Asus ima močnejši proc in več rama ter flasha, buffalo(WHR-HP-G54) pa ima nekoliko močnejši wireless.
Priporočam ti asusa, čeprav je večina alternativnih firmwarov še beta, a se bo v kratem spremenilo.

**********
sadarj79-Na wrt54gL se je vedno lahko dalo drug firmware(saj zato v imenu L-linux)

OldSkul ::

Lahko bi vedu, da sem se zmotu. Mislil sem WRT54g v.5 verzijo.

Pa priporočam Asus Premium, a je tle kej za razmišljat? Ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Spock83 ::

Jaz imam Dlink DGL-4300. P2P je mala malica in QoS je precej dober (reklairajo ga kor gaming router). Sem pa ga nabavil, ker ima giga porte.

Več o njem http://games.dlink.com/products/?pid=37...

Mi pa je tudi Asus Premium všeč. Zaradi dodatkov in neuradnih firmwarov. Zdaj so roko na srce bugaste kot majski travnik.

TribesMan ::

Jest sem si skoraj dva meseca nazaj kupil 500gP... do sedaj nobenih problemov. Edin nastavitev routerja je po Asusovo lesena, ker je treba za potrditev nastavitev na eni strani konfiguracijskega vmesnika vsakic posebej restartat router... Ampk tud to se da prezivet, sploh ker je to samo enkrat ali dvakrat. Pa itaq se bodo kmalu pojavili neoriginalni FirmWarei... pol bo pa itaq zakon router...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Sem nabavil 500gP, zdej treba samo še čas kupit, da zmontiram.

Thnx za odgovore. :)

mercutio ::

kuglvinkl:
A boš lahko malo povedal (ali pa kakšen drugi, ki si Asus-a lasti že več časa) kako stvar deluje v navezavi z USB diskom oziroma kakšno spletno kamero. Tudi sam sem bil navdušen nad tem modelom, pa sem potem na WLAN SAT forumu bral, da je zaradi žužkastih driverjev bil prejšnji Asus (Deluxe) boljši in da ima Premium še malo za poštimat sam firmware. Po postih na WLAN SAT sem tudi zasledil, da je Oleg (ki je menda popularen glede firmware-ov) šele nedolgo nazaj dobil dostop do izv. kode in do samega router-ja, tako da se izboljšanih firmware-ov lahko še nadejamo :) Drugače so fantje na WLAN SAT-u bili malo skeptični, je pa res, da sam kot navaden uporabnik najbrž ne potrebujem takšnega dometa, kot ga nekateri na WLAN SAT forumu.

kuglvinkl ::

Ja, Deluxe verzije ni za dobiti več. Zato sem vzel tega. Bom poročal.

TaBoLjI ::

Mene pa zanimajo mnenja za ta router..

Level ONE MIMO

Hvala
Kar je res je res...in to ni laž :)

krho ::

Mene moti le ena stvar... pri Asusu.
Originalni firmware obupa, če se nekaj časa ne more skonektat pšreko PPoE. Včeraj nam je odneslo ADSL, pa ko je čez ~15min prišel nazaj, (sem pustil pač naj se sam poveže se ni hotel). Tudi manual connect ni delal. Sem ga moral iz štroma potegnt.

@kuglvinkl: a se tebi zadeva tud resetira/ugasne, če porukaš/premakneš konektor za štrom gor pa dol?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kuglvinkl ::

NIsem še inštaliral.

kuglvinkl ::

Ok, ker se spoznam na te zadeve, kot naša mačka na boben, prosim za pomoč.

Eno kišto sem zrihtal, pride na net. Z drugo pa ne morem na net, niti na router. Tut na drugi kišti sem pot TCP/IP izbral, da IP dobi avtomatično. Je treba šarit po routerjevem vmesniku?

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Kateri WL router ima možnost montiranja na zid? Ker Linksys WRT54 ni imel... Pa katero pci kartico WL priporočate?

kuglvinkl ::

Ta Asus ima.

Veron ::

Sm gledal tega 500gP pa mi nekako ni ušeč :D Ne zgleda neki "dobrga" za 20k+.

Torej rd bi wl router (da zavarujem svoj pc pred udarom strele) za nekje max 20k (5k+/-) in WL pci kartico. Kaj priporočate?
PS: pa naj vsaj zgleda da je "hud" :D in po možnosti da se da montirat na steno

krho ::

Brzžično ali žično?
Privzeto je tako ali tako nastavljen DHCP strežnik, če se z nastavitvami na routerju nisi pretirano igral, bi nastavite v polknih na obtain ip address automatical morala biti dovolj.
Če pa govoriš o berzžičnem... Preveri, da imaš na windowsih naložen sp2 + popravek, ki doda WPA2 podporo....
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Veron ::

Slišal sem da bo nov linksys WRTSL54GS imel usb podporo? Torej kdaj bi lahko pričakoval ta ruter v slo trgovinah in koliko bo stal? Ali pa sem bral stare poste foruma (WL neki) pa je že:8) ?

noraguta ::

Dobr tole bo samo tipo, če kdo išče ipsec podjeten router pa se mu ne da ukvarjat z openwrt-jem je precej uredu opcija tudi zyxel p 335wt
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kuglvinkl ::

Ožičena zadeva.

Zdej, IP te kište je 0.0.0.0, je tle keč?

Zgodovina sprememb…

krho ::

Neki jo je*e.

Kaj se zgodi, če odpreš konzolo (cmd) in napišeš
ipconfig /release
ipconfig /renew
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

kuglvinkl ::

pod /new napiše, da jo moram diseblat in eneblat, al pa rebootat. Nič ne pomaga, še vedno dobim 0.0.0.0

BaRtMaN ::

Veron: priporočam routerje od DrayTeka, za to ceno se dobi osnovni model Vigor 2100VG.

Sam imam Vigorja 2200VG in o njem ne morem reči žal besede.

krho ::

@kuglvinkl: Nimam pojma...:8) Povprašaj strica googla.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

JamesBond ::

Kuglvinkl, nastaviti moraš DHCP strežnik in mrežo, potem boš dobil naslov. Vendar kakorkoli, naslov 0.0.0.0 ne bi smel ostati, če ni DHCPja adapter dobi naslov 169.x.x.x, tako, da je zelo čudno tole.

kuglvinkl ::

Sej, ena kišta dela povsem normalno, druga pa niti pod razno ne. če jo dam direkt na modem, dela ko šus.

TribesMan ::

kuglvinkl... najprej nadgradi Firmware. Lahko z originalnim Asusovim ali predelanim od Olega... Prednaložen firmware je totalna katastrofa.

Oleg 500gP 1.9.2.7-7f-pre4
Asusov je pa na asusovi strani.

Za nalaganje uporabiš Firmware restoration utility, ki je na asusoven CDju...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Zdej sem naložil 1.9.6.9, da vidim, če bo kaj bolje.

kuglvinkl ::

Sem poštimal, tisti karti sem vpisal ip-je. DHCP zgleda ni potegnu, al pa men (bolj verjetno).

Kilgore T ::

Kako deluje vleka z neta samo preko zunanjega diska?

Asusa 500g premium bom tako kupil, ce porocam cez kak teden. Hkrati bo sluzil se za printer server, ter nosil pladenj 4 racunalom.
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

kuglvinkl ::

Še nisem probal.

Kilgore T ::

Malenkost. "Wireless" del ne bom uporabljal. Ne maram mikrovalovk :)
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

r3m1ngt0n ::

@krho jest mam premiuma pa se mi tut to dogaja s štromom, da če ga mal premakneš izgubi stik :( Ne vem a bi blo to pod reklamacijo al ne, ;)

Veron ::

Katerega Linksys (zakaj tolko različnih verzij) WL ruter priporočate in katero WL mrežno kartico? Pa še zanima me zakaj so Linksys WL mrežne kartice tako drage?

edit: ni nujno da je linksys ruter, lahko je kaj drugega, edino kar rabim je WL povezava in nisem nevem kaj zahteve uporabnik, p2p malo ampak ni obilno.. trenutno mi sicer žični dlink 604 čisto normalno služi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

alum ::

kuglvinkl,

kje si ga kupil in za koliko, če ni skrivnost?

kuglvinkl ::

V JAE za okol 23k.

alum ::

Hvala.

In kako si zadovoljen z njim? Imaš kake pripombe v smislu, da ne deluje vse kot bi moralo? Kako prebavlja P2P, kako se obnese USB disk, če si ga že utegnil sprobati? In predvsem kako je z dometom?

_marko ::

Nekateri modeli lynksysa so range boosterji in imajo precej večji vertikalno-horizontalni domet z namenom, da signal pokrije celotno hišo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

kuglvinkl ::

Ne wirelessa ne USB diska še nisem preizkusil. Disk imam za backup, tako da moram kupiti drugega.

alum ::

Mislim, da za površino, ki jo nameravam pokrit, ne potrebujem range boosterja.

Sicer pa mi je max cena ~20k.

Bo kot kaže potrebno malo pogledat teste.:O

Veron ::

kaj pa USB printer je možno priklopit in sharat?

TribesMan ::

Ja je možno... pa kamero tud... Če maš pa kak neuraden firmware se da pa naredit skoraj kar hočeš...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Veron ::

tega maš? Samo povej mi če se ga da lepo montirat na zid?

_marko ::

wakum:
Poglej še to:
Belkin Wireless Pre-N
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

alum ::

_marko,

sem slišal že za to tehnologijo. MIMO.

Ampak 40k mi je preveč za ruter.

Nimam najbolj občutka, koliko imajo dometa ruterji v rangu 20k. Je to 5, 10, 20 metrov znotraj hiše.

Glede na to bi se verjetno lažje odločil kaj kupiti.

Veron ::

sprobal sem mrežo z WL Netgear WGR614 vendar ga imam samo na sposoji. Pa me zdej zanima, ali bi bil ta ruter čisto ok, ali raje vseeno kupil Asus Wl-500gP, mogoče celo TP-Link TL-RW642G 108mbps?

Sicer sem za test uporabil službenega laptopa, pa me zanima ali imajo mrežne kartice z antencam slabši ali enak ali bolši domet?
Se splača mogoče tole 108mbps mrežo?

alum ::

Koliko metrov imaš dometa? So vmes ovire ali ne?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutni BESTBUY router / usmerjevalnik?

Oddelek: Omrežja in internet
51689 (1444) Tomi
»

Nakup rutarja

Oddelek: Omrežja in internet
102986 (2773) delfinus
»

Kateri router za T-2

Oddelek: Kaj kupiti
202511 (1853) rapvirus
»

Nakup brezžičnega routerja

Oddelek: Omrežja in internet
283724 (3053) opajec
»

brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
202202 (1777) SimplTech

Več podobnih tem