» »

Asusov router Deluxe bi lahko bil moj strežnik-kako?

Asusov router Deluxe bi lahko bil moj strežnik-kako?

Ursus ::

Prvo potrebujem trdi disk z adapterjem/ohišjem na USB (iščem).

In potem? So kje kakkšna navodila za začetnike?

hvala

T(he) Boss ::

Link do navodil. To je samo za sambo, ostale bolj napredne stvari pa tukaj

Ursus ::

Se da nastavit tako, da bi še vedno imel dinamični IP?-obstaja en programček ki potem pošilja na mail IP-je, a je le za računalnike...

T(he) Boss ::

Kako vezo pa ima samba in dinamicen IP? Prevec specificnih programckov pac ni za pricakovat, da bos lahko na router deval.

BlaY0 ::

@Ursus666: Na ruter si inštaliraš mini_sendmail potem pa v start-up skripto dodaš ukaz, da ti naj ta mini_sendmail pošlje e-mail. Tako ima jaz to rešeno.

Ursus ::

Hvala!
Dela vse skupaj tudi če imam Deluxa nastavljenega kot AP in ne router?

lp

Ursus ::

Ursus ::

"Na ruter si inštaliraš mini_sendmail potem pa v start-up skripto dodaš ukaz, da ti naj ta mini_sendmail pošlje e-mail. Tako ima jaz to rešeno"

Bi te prosil za opis kako to izvesti. Pa še: moj Asus Deluxe je nastavljen kot AP, siolov modem Sagem pa kot router.

hvala

Ursus ::

:|

BlaY0 ::

Aja, sploh nisem videl vprašanja. Jah tko kot meni dela ti verjetno ne bo, boš moral malo drugače zadevo rešit. Pri meni je relativno enostavno, ker je vse v enem - vsakič ko se resetira ppp konekcija, router (dd-wrt) ponovno požene vse kar se tiče firewall-a, jasno tudi startup skripto. V startup skripti preverim IP (ifconfig) in si ga via mini_sendmail pošljem na e-mail.

Pri tebi torej to ne bo delovalo, ker se ti IP spreminja na Sagem-u. Boš pa v cron dal eno skripto, ki ti bo periodišno (recimo na pol ure) preverjala, če se je IP na Sagem-u spremenil (najlažje boš to dosegel tako da boš recimo naredil wget na moj-ip.com in output sprasal v nek file) in v primeru da se je, poslal e-mail via mini_sendmail...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sendmail na CentOs 5.4

Oddelek: Omrežja in internet
151912 (1748) Vuli
»

Linux sendmail - Problem !!!??

Oddelek: Omrežja in internet
151887 (1648) n0name
»

[LINUX] Pošiljanje maila

Oddelek: Operacijski sistemi
91972 (1849) 'FireSTORM'
»

e-mail server - kako nardit

Oddelek: Omrežja in internet
91072 (913) Bakunin
»

DNS intranet server

Oddelek: Omrežja in internet
111191 (1083) simon

Več podobnih tem