» »

E-TEC

E-TEC

pinx ::

Je že kdo kupoval preko te trgovine? Če ste, kakšne izkušnje imate? Imam en problem... 9.9. sem naročil grafično, ki je niso meli na zalogi. 29.9. sem dobil po mailu račun v PDF datoteki, skupna cena 164€. Mislil sem da je to plačilo po povzetju, ampak je v mailu pisala številka računa trgovine in da pač moram to nakazat. 3.10. sem nakazal, tudi skeniral sem potrdila ki sem jih dobil na banki in jim jih poslal po mailu. Še zdaj nisem dobil odgovora, če so sploh prejeli plačilo. Kaj naj naredim?

dc10 ::

Verjetno še niso dobili nakazanega denarja, če si ga poslal iz SLO v Avstrijo !
Pa si se pozanimal na banki, da si nakazal celotni znesek, ker si banke neko provizijo v tujini tudi odštejejo....8-O :\
Najbolj pa je, da jih pokličeš po telefonu in povprašaš.

lp

bastadu ::

Si plačal banki provizijo? Če jo nisi, si bodo oni od tega zneska stran vzeli... Sicer pa takšno nakazilo v tujino traja 3-4 dni tako da malo še počakaj...

Matty ::

Ce si placeval preko SWIFT nakazila (IBAN/BIC koda)...

Meni je prvic ob takem nakazilu trajalo cirka 6 (delovnih!!!!) dni, da je nakazilo prislo - ampak kot poznam sistem, so ocitno nekaj zamutili na banki... (nakazem v ponedeljek, pride sele v torek teden). Ko sem pred enim tednom nakazoval, isto v ponedeljek, me je prejemnik klical, da je ze v sredo dobil...

Tako da... potrpljenje... Kot so meni povedali na banki, naj bi trajalo 3-4 delovne dni...

Glede provizije... Ce si komitent placas pri SWIFT nakazilu 1200SIT (lahko da tudi 1500SIT, sem pozabil), ce nisi placas vec. Na banki te vprasajo kdo krije stroske / se delijo, vedno sem jih jest placal... ce pa si dal na delitev/oz. da jih placa prejemnik, potem pa si premalo poslal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

OZZY ::

plačilo po povzetju je drago..mislim, da za tujino, če seveda to njihov ptt ali dostavni servis omogoča, znaša od 25 evrov naprej.

Sploh znaš nemško da razumeš točen potek in vse...

Poleg tega, pa če nisi nakazal preko iban/swift kode je na njihov račun prišlo premalo denaja in robe ne boš videl dokler ne nakažeš ostanka.

Nakazilo preko banke traja ponavadi max 3 dni...če pa nimaš iban/swift kode lahko tud več...vsekakor pa lahko pride do problemov na banki in pol to še dodatno kaj računajo...
Go with the flow.

pinx ::

Vrednost grafične kartice je 144€, poštnina pa nekje 20€. Na poslanem računu so bili vsi podatki kam je treba nakazat, to so na banki tudi uredili. Gotovine nisem imel pri sebi in so mi kar odtegnili s transakcijskega računa celotni znesek in ga prenseli na račun od te trgovine. Banka pa je zaračunala provizijo 2 jurja, pravtako odtegljaj z računa.
Plačana zagotovo je, skrbi me le to, da noben ne odgovori na mail.

Matty ::

ja, max 3 dni... my ass... ko so meni zamujali, sem po "prijateljskih" kanalih kasneje izvedel, da so narocilo obdelali sele po 5 dnih... ker so kao imeli prevec narocil in so ga malo zalozili...

2k sit so ti racunalni? To je pa prevec... Sicer pa, odvisno od banke... predvidevam da tu kaksna NLB zna biti najdrazja...

BlaY0 ::

Nakazilo v tujino prek SWIFT-a traja max. dva delovna dneva. Banke pri nas zaračunajo provizijo na transakcijo in sicer minimalno 1500 SIT (NLB). Banka na oni strani ne pobere nobene provizije! Govorim o SWIFT nakazilu da se razumemo!

Če je na šalterju sposoben človek in si nakazilo izvedel v dopoldanskem času, bi moral biti denar na oni strani najkasneje jutri! Ponavadi pa na šalterjih niso ravno sposobni ljudje, tako da recimo narobe izpolnijo nakaznico, pomankljivo, jo kje založijo, dajo na napačen kupček...

Moje izkušnje so, da mi v vsaki poslovalnici komplicirajo in to v vsaki na drugačen način pa takšne transakcije kar pogosto izvajam. Zadnja cvetka, ki sem jo doživel je bila v NLB poslovalnici v BTCju, kjer mi je "zelo" sposobna teta rekla da tega ne dela ker ne zna :\ da dol padeš.

Še to. Prek SKB Net je možno nakazati v tujino za provizijo 1000 SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447065 (1714) M-XXXX
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411302 (8753) Tilen
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517508 (10597) techfreak :)
»

bank transfer na moj račun

Oddelek: Loža
205480 (4794) ender
»

"money order" - kaj je to?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212451 (10117) Tody

Več podobnih tem